2020 m. birželio 1 d.

 

JAV siųs karius į Saudo Arabiją, kad per atstumą kovotų su Iranu

5
Paskelbta: 2019-09-21 15:16 Autorius: ekspertai.eu

JAV paskelbė siųsiančios karius į Saudo Arabiją po to, kai ši šalis buvo nežinia kieno atakuota dronu ir taip pažeista jos naftos gavybos infrastruktūra.

Nors Jemeno hučių sukilėliai prisiėmė atsakomybę už drono ataką (Saudo Arabija ir jos sąjungininkai užpuolė Jemeną prieš kelerius metus; šalį ištiko humanitarinė krizė, jai gresia badas ir epidemijos, tačiau civilizuotas pasaulis nieko nedaro, kad sustabdytų šį karą, - red. past.), JAV ir Saudo Arabija dėl atakos apkaltino Iraną.

Rugsėjo 20 d. JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) paskelbė naujas „aukščiausio lygio“ sankcijas Iranui, pirmiausia skirtas Islamo Respublikos centriniam bankui.

Rugsėjo 21 d. Irano revoliucijos sargybinių vadovas generolas majoras Hoseinas Salami (Hossein Salami) pareiškė, kad šalis sunaikins bet kokį ją puolantį agresorių.

Po šio pareiškimo Pentagonas nusprendė siųsti JAV karius į Saudo Arabiją, kur šie per atstumą kovotų su Iranu.

Sėkmingos jemeniečių dronų atakos prieš Saudo Arabiją pastaruoju metu parodė šios arabų karalystės menką sugebėjimą apsiginti nuo išorės priešų. Tikimasi, kad JAV kariai padės padidinti Saudo Arabijos gynybinius sugebėjimus. Tuo tikslu Persijos įlankoje laikomas JAV karinio jūrų laivyno eskadrinis minininkas.

Šaltinis: bbc.com, presstv.com

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
5. Saudo Arabija
(2019-09-22 09:35:13)
(78.56.75.110) Parašė:

Iš JAV perka ginklų už šimtus milijardų. JAV yra jiems oficialiai suteikė "saugumo garantijas" .. JAV priešlėktuvinė sistema saugo Saudoarabijos strateginius objektus. Štai ta tiesos akimirka ... Vytautui, Rasai, Linui, Žigymantui , Petrui ir visai likusiai Vašingtono Lyberal komunistų šutvei ... )) Visų šalių lyberalai vienykirės!!! Tegyvuoja neoliberal global bankininkų revoliucija !!! valio ! )))4. Anfisa
(2019-09-22 08:03:22)
(88.118.163.49) Parašė:

Visas pasaulis jau suprato, kad viso pasaulio gegemonas pasibaige. Gegemonu jis liko tik nupirktoj televizijoj ir tokiu, kaip kiaulinai, propindosinese makaulese. Libijos neislaike, Sirijos nepajeme, Siaures Korejai grasino sunaikinimu, visam pasauliui matant - snipstas. Venesueloj - su visais savo sajungininkais ir vasalais - apsijuoke visam pasauliui matant, eilini karta bandydami pakeisti rezima. Buvo panaudoti visi galimi svertai, bet Maduro, Kinijos ir Rusijos pagalba islaike valdzia. NATO valstybes, pirma laiko pripazinusios Guaido nauju prezidentu, apsikvailino dar daugiau. Is to viso gaunasi rimta isvada - Vakaru valstybiu tarptautinis ko nors pripazinimas/nepripazinimas dabar nieko nereiskia...))) Na, ir dabar Iranas...)))3. ka tik
(2019-09-21 22:19:48)
(81.97.45.130) Parašė:

iraneciai irode kad amerikonu patriotai,thaad...tik ginklu muliazai.2. ceslovas
(2019-09-21 19:41:04)
(78.61.182.241) Parašė:

Reiketu amerikiniams bandytams per atsuma pasigydyti1. K
(2019-09-21 17:43:24)
(84.15.182.242) Parašė:

JAV Irano nepuls dėl gerai išvystytos priešlėktuvinės ir priešraketinės gynybos. Vėl dėl to 'kalti' rusai, suteikę naujausią ginkluotę. Pulti, naudojant milijonus kainuojančias raketas, kurias numuš dešimtį tūkstančių kainuojančios raketos, susitaikyti su karių nuostoliais, tiesiog prieš Rinkimus politiškai - finansiškai neapsimoka. Plius bus užblokuotas Ormuzo sąsiauris. O tai visiškai nepriimtina. Naftos kainos pasieks neregėtas aukštumas. Belieka tik gąsdinti dėl publikos.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras