2020 m. birželio 2 d.

 

JAV po žudynių mokykloje nuspręsta griežtinti ginklų kontrolę

1
Paskelbta: 2012-12-20 19:40 Autorius: naujienų redaktorius
Adamas Lanza
Adamas Lanza

Po tragedijos Konektikute Amerika, atrodo, imasi realių veiksmų prieš smurtą. Po skerdynių, per kurias nužudyta 20 vaikų ir 6 suaugusieji, amerikiečiai nusprendė griežtinti ginklų kontrolę.

Konektikute viena po kitos vyksta laidotuvių procesijos. Žmonės būriuojasi pagerbti aukų iš skerdynių vieta tapusios Sandy Hooko mokyklos.

Po visą pasaulį sukrėtusio įvykio prezidento Baracko Obamos iniciatyva bus imtasi griežtų veiksmų ginklų laikymui apriboti. Prezidentas pažadėjo, kad pasiūlymai Kongresui bus pateikti ne vėliau kaip kitą mėnesį. „Nebegali būti pasiteisinimų, kad problema sudėtinga, todėl jos nereikia spręsti. Tiesa, kad negalime užkirsti kelio kiekvienam smurto veiksmui, bet tai nereiškia, kad negalime jo sumažinti ir apsaugoti nuo pačių baisiausių veiksmų. Štai kodėl aš įpareigojau viceprezidentą pateikti pasiūlymus“, - sakė JAV prezidentas. Pranešama, kad pradėjus kalbėti apie prekybos ginklais apribojimą pašoko jų pardavimas.

Tragediją sukėlusio šaulio Adamo Lanzos motyvai lieka neaiškūs. Amerikiečiai kaltų ieško visur. Žvilgsnis krypsta ne tik į prekybą ginklais, bet ir kompiuterinius žaidimus, filmus bei serialus, kuriuose daug smurto. Radijo stotys iš repertuaro išbraukė kelias dainas, kurių tekstai susiję su mirtimi. Atšaukta dalis filmų premjerų, tarp jų, žiaurumą mėgstančio režisieriaus Quentino Tarantino naujo filmo pristatymas. Vašingtono senatorius pareikalavo ištirti žiaurių kompiuterinių žaidimų poveikį vaikams.

LNK | ekspertai.eu inf.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
1. Deivydas
(2018-03-21 20:01:29)
(78.58.108.90) Parašė:

Reikia ,kad ginklai būtų mažiau pasiekiami.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras