2020 m. gegužės 26 d.

 

JAV iš Saudo Arabijos išveža „Patriot“ raketų baterijas

6
Paskelbta: 2020-05-14 15:35 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. geopolitics.news
Nuotr. geopolitics.news

Pareigūnų teigimu, raketinių kompleksų išvežimas ir kitos priemonės žymi pastarojo meto karinės galios didinimo, siekiant kovoti su Iranu, pabaigą.

JAV išvedė „Patriot“ priešraketines sistemas iš Saudo Arabijos ir svarsto galimybę sumažinti kitus karinius pajėgumus. Tai reiškia, kad kol kas pasibaigė didelio masto kariuomenės kūrimas siekiant kovoti su Iranu, teigia JAV pareigūnai.

Pasak kelių JAV pareigūnų, JAV pašalina dvi „Patriot“ raketų baterijas iš Saudo Arabijos ir dar dvi iš Artimųjų Rytų kartu su dešimtimis kariškių, kurie buvo dislokuoti regione po praėjusių metų atakų prieš Saudo Arabijos naftos telkinius. Išpuoliai buvo dalis karo veiksmų, kuriuos JAV kaltino Iraną ir kurie vyko kelis mėnesius.

Dvi JAV reaktyvinio naikintuvo eskadrilės taip pat yra išvykusios iš šio regiono, o JAV pareigūnai taip pat svarstys galimybę sumažinti JAV karinio jūrų laivyno buvimą Persijos įlankoje, pranešė pareigūnai. Apie „Patriot“ sistemų perdislokavimą, kuris dabar vyksta, anksčiau nebuvo atskleista.

Saudo Arabijos pareigūnai neiškarto atsakė į prašymą pakomentuoti. Iranas neigė dalyvavimą išpuolyje prieš Saudo Arabijos naftos telkinius.

Pentagonas pranešime, paremtame „The Wall Street Journal“ ataskaita, teigė, kad jis reguliariai perkelia kariuomenę į regioną ir iš jo, bei turi galimybę greitai padidinti pajėgas. Pentagonas vykdo ilgalaikę strategiją stiprinti oro gynybą regione, pranešė Pentagono atstovas Seanas Robertsonas.

„JAV ir Saudo Arabijos gynybos partnerystė yra ilgametė ir apima platų bendradarbiavimą, kovą su terorizmu, jūrų saugumu ir oro gynyba“, - sakė Cmdr. Robertsonas.

Pajėgų sumažinimas grindžiamas kai kurių pareigūnų vertinimais, kad Teheranas nebekelia tiesioginės grėsmės Amerikos interesams, tačiau greičiausiai sukels administracijos diskusijas dėl tinkamo požiūrio į Iraną.

Tuo pat metu Pentagono planuotojai mano, kad riboti JAV kariniai ištekliai, įskaitant karo laivus ir „Patriot“ raketų sistemas, turėtų būti skirti kitiems prioritetams, įskaitant pastangas kovoti su besiplečiančia Kinijos karine įtaka Azijoje, teigia JAV pareigūnai.

Šaltinis: wsj.com

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
6. Elfas
(2020-05-15 15:21:47)
(168.235.197.217) Parašė:

Patriot veikia ir be baterijų, tai pažangiausios vakarų technologijos.5. U-2
(2020-05-15 11:15:23)
(46.165.245.154) Parašė:

Niekada taip nebuvo ir vel... Ant asilu raiti Jemeno partizanai priverte begti nenugalimaja Unitaz States kariuomene.4. Komunistas
(2020-05-15 11:09:48)
(213.47.171.77) Parašė:

Baterijos nesedės be darbo, jos bus perdislokuotos į kitą vietą. Kur? Arčiau RF seinų? Arčiau Kinijos sienų? Arčiau Ukrainos, Baltarusijos? O gal mūsų lūpdažis su kuiliu jau sutarė priglausti jas Lietuvoje. Pamatysim.3. tautietis
(2020-05-15 08:11:50)
(78.58.26.62) Parašė:

nesidziauk jeronimai,ziurek kad musu skeltanagiai uz paskutinius lietuvos pinigus tu patrijotu neapgyvendintu lietuvoje2. jeronimas
(2020-05-15 00:26:00)
(51.37.39.188) Parašė:

Linksma girdeti,kad pasaulio didziosios teroristines valstybes susirenka savo zudymo zaisliukus ir gabenasi namu link.Laimingesne Lietuva butu ,jeigu is cia susirinktu savo kirzekus su geleziukais.??1. Laisve Europos tautoms!!!
(2020-05-14 18:18:21)
(31.17.252.107) Parašė:

USA deep state eina is proto - Trump'as nepradejo ne vieno karo! Atvirksciai - isveda karines pajegas ir siekia taikos! Dabar atejo laikas Vokietija isvaduoti is merkel fasizmo!!!Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras