2020 m. liepos 9 d.

 

JAV ir Lietuvos kariuomenių bendradarbiavimas augs, stiprės, bus abipusiai naudingas

2
Paskelbta: 2019-10-02 12:56 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. aut.: mjr. Rimvydas Senkevičius.
Nuotr. aut.: mjr. Rimvydas Senkevičius.

Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Valdemaras Rupšys šią savaitę lankosi Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur dalyvauja įvairiuose renginiuose ir susitikimuose.

Vizito metu jis dalyvavo JAV Jungtinio štabų viršininkų komiteto pirmininko (kariuomenės vado) paskyrimo ceremonijoje, kurioje JAV Sausumos pajėgų generolas Mark A. Milley tapo 20-uoju pirmininku ir pakeitė iki tol vadovavusį generolą Joseph Dunford.

„Dėkoju generolui Joseph Dunford už aktyvų JAV ir Lietuvos kariuomenių bendradarbiavimą ir strateginę partnerystę, už JAV pajėgų buvimą regione ir paramą vystant trūkstamus kritinius karinius pajėgumus. Linkiu naujajam pirmininkui generolui Mark A. Milley sėkmės naujose pareigose ir tikiu, kad JAV ir Lietuvos kariuomenių bendradarbiavimas augs, stiprės, bus abipusiai naudingas ir prisidės prie bendrų saugumo ir gynybos tikslų“, – sakė Lietuvos kariuomenės vadas.

Po paskyrimo ceremonijos gen. mjr. V. Rupšys turėjo progą asmeniškai pasveikinti generolą Mark A. Milley su naujomis pareigomis ir palinkėti jam sėkmės.

Kariuomenės vadas vėliau susitiko su Lietuvos ambasadoriumi Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) Rolandu Kriščiūnu, su juo aptarė Lietuvos ir JAV bendradarbiavimą, aktualijas.

Gen. mjr. V. Rupšys taip pat susitiko su JAV Pensilvanijos Nacionalinės gvardijos vadu, su kuriuo planuoja lankytis bendrovėje “Oshkosh Corporation”, kurioje Lietuvos kariuomenei būtų gaminami šarvuoti kovinės paramos visureigiai (angl. Joint Light Tactical Vehicle, JLTV), susitiks su jos atstovais.   JAV Vyriausybė yra suteikusi leidimą Lietuvai įsigyti 500 vienetų šarvuotųjų kovinės paramos visureigių JLTV, tačiau Lietuva planuoja nupirkti 200 visureigių. Didesnis skaičius mašinų numatytas apsidraudimui, jei Lietuva savo kariuomenės poreikiams nuspręstų jų įsigyti daugiau.

JAV įsipareigojimai užtikrinti regiono saugumą, karinis buvimas ir matomumas Lietuvoje ir regione – vienas svarbiausių Lietuvos saugumo ir stabilumo garantų. JAV tiek dvišaliu principu, tiek remdama NATO pastangas, plačiai įgyvendina atgrasymo priemones Baltijos regione. Pasikeitus saugumo situacijai regione ir Europoje 2014 m. pavasarį JAV pirmosios atsiuntė oro gynybos pastiprinimą – papildomus oro naikintuvus bei pajėgas tęstiniam buvimui į Baltijos valstybes. JAV kariai dalyvauja Lietuvoje rengiamose karinėse pratybose ir kituose karinio bendradarbiavimo renginiuose. Stiprinant rytines Aljanso sienas, JAV taip pat vadovauja NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei Lenkijoje.

Lietuvos ir JAV bendradarbiavimas gynybos srityje sustiprėjo, kai 2017 m. sausį Lietuva ir JAV pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Ja dar kartą patvirtintas abiejų šalių įsipareigojimą dirbti kartu stiprinant NATO aljansą, didinant Europos saugumą ir kovojant su globalinėmis saugumo grėsmėmis.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. Vadakste
(2019-10-02 20:28:26)
(78.62.55.176) Parašė:

Jeigu taip ginkluosimes, net Vokietija to nedaro , tai matyt reikes seimui neleist pasiskirt daugiau pinigu saldainiams , kavai ir gelems , o tuos pinigus skirti atgrasymui jei taip kazkas puola musu elita.Jeigu nebus rimto dealogo tarp valstybiu , tai kazkada ivyks tai , kai zeme liks tucia. Nejaugi zmones mums to reikia?.Stop ginklavimuisi ir karams. Zmonijai reikalinga taika.Amerika uz juru mariu ir vandenynu , bet gazdina mus rusais , kazin kodel taip Amerika nemyli , nekencia tos Rusijos , nors prie Amerikos krantu nera Rusijos kariniu baziu.Nato vis artyn , artyn tos Rusijos, bet musu elitui tas tinka.1. U-2
(2019-10-02 18:00:11)
(89.116.124.39) Parašė:

Nieko nesupratau... Negi tatai reiskia, kad Rusija jau "atgrasinta" o kuprotajy Ozy Vytauta ir kitus tvartelinius gyvius nuo siol, puls tik uteles ir snukio bei kanopu liga?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras