2020 m. liepos 7 d.

 

„Jaunojo dizainerio prizas 2013“: šį penktadienį išgirsime, kas yra kas

Paskelbta: 2013-07-04 09:53 Autorius: pilotas.lt

Jau šį penktadienį žinosime gabiausių jaunųjų Lietuvos dizainerių vardus. Trečią kartą rengiamo metinio konkurso „Jaunojo dizainerio prizas 2013” nugalėtojai produkto / industrinio, grafinio / komunikacijos bei mados dizaino kategorijose bus iškilmingai paskelbti VDA „Titaniko“ salėje Vilniuje.

Dizaino iškilmėse liepos 5-ąją 18 val. Vilniaus dailės akademijos ekspozicijų salėje TITANIKAS (Maironio g. 3, Vilnius) išgirsime vardus gabiausio dizaino jaunimo visose trijose kategorijose.

Konkursui buvo pateikti 68 projektai (25 produkto ir industrinio, 21 grafinio ir komunikacijos, 22 mados dizaino), iš jų ekspozicijai buvo atrinkta 15 (3 mados ir po 6 grafinio / komunikacijos bei produkto / industrinio dizaino). Beje, jaunųjų dizainerių paroda „Titanike“ veiks iki rugpjūčio 3-iosios.

„Jaunojo dizainerio prizo 2013“ komisiją sudarė mados dizainerės Jolanta Rimkutė ir Gabrielė Januškevičiūtė, grafikos dizaineriai Laura Tulaitė ir Algirdas Orantas, produkto dizaineris Julius Bučelis ir interjero architektas Eivaras Rastauskas.

Pasak konkursą organizuojančio VDA Dizaino inovacijų centro (DIC) vadovo Mariaus Urbanavičiaus, jaunųjų dizainerių konkursui pateikiamų darbų kokybė kasmet gerėja, daugelis darbų yra realūs prototipai, kuriuos galima lengvai komercializuoti ir gaminti.

„Maloniai nustebino grafinio dizaino darbų branda, labai techniškos pramoninio dizaino koncepcijos, technologijų panaudojimas rūbų dizaine. Matyti, kad studentai turi gerą techninę bazę ir yra gerai įvaldę darbo technologijas“, - sako grafikos dizaineris Algirdas Orantas.

Kiekvienos kategorijos laimėtojas bus apdovanotas 4000 Lt piniginiu prizu. Konkurso prizinis fondas įsteigtas su rėmėjų - Švietimo ir mokslo ministerijos, Kultūros rėmimo fondo ir bendrovės TEO - pagalba.

Konkursą „Jaunojo dizainerio prizas“ VDA Dizaino inovacijų centras rengia nuo 2011 m. Jo tikslas - išskirti ir apdovanoti ryškiausius bei didžiausią potencialą demonstruojančius jaunosios kartos dizainerius, taip skatinant jų konkurenciją ir tobulėjimą; pristatyti jų darbus verslo, pramonės atstovams ir plačiajai visuomenei, suteikiant postūmį laimėtojų profesinei karjerai.

Parengta pagal VDA DIC informaciją.

www.pilotas.lt

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras