2019 m. gruodžio 14 d.

 

Japonijos ambasadorė K. Širaiši: „Kaunas – žinomiausias Lietuvos miestas Japonijoje“

Paskelbta: 2014-04-03 14:30 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. madeinkaunas.com
Nuotr. madeinkaunas.com

Kauno miesto savivaldybėje trečiadienį lankėsi Japonijos ambasadorė Lietuvoje Kazuko Širaiši. Kauną puikiai pažįstančią diplomatę priėmė vicemeras Vytautas Vasilenko. Susitikimo metu daugiausiai kalbėta apie ekonominių ryšių stiprinimą, kultūros renginius ir verslo galimybes Kaune.

Japonijos ambasadorė priminė, jog kovo pradžioje kartu su užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi Tokijuje atidarė Lietuvos prekybos rūmus Japonijoje ir lietuviškos produkcijos parodą Lietuvos ambasadoje.

„Šiuo metu prekybos rūmai vienija 18 smulkaus ir vidutinio verslo įmonių, tačiau pastebime suintensyvėjusią ekonominių ryšių plėtrą tarp valstybių. Kalbant apie Kauną, tai  žinomiausias Lietuvos miestas Japonijoje, kuriame dirbo mūsų šalyje ypatingai gerbiamas vicekonsulas Čijunė Sugihara. Taip pat žinome, jog jūsų mieste vyksta daugybė kultūrinių renginių pabrėžė K. Širaishi.

„Čijunė Sugihara ne mažiau gerbiamas ir Lietuvoje, jo vardo muziejus yra vienas lankomiausių kultūros objektų mieste. Kaunas tikrai gali didžiuoti kultūros renginių įvairove, jau dabar prasideda kasmetinis E. Griego ir M. K. Čiurlionio muzikos festivalis, mėnesio pabaigoje laukiame 24-ojo tarptautinio festivalio „Kaunas Jazz“ starto, o didžiausias dėmesys šįmet bus skirtas jubiliejinei 90-ajai Dainų šventei",  sakė vicemeras V. Vasilenko.

Vizito metu ambasadorė užsiminė, jog japonų verslininkai aktyviai domisi verslo ir investavimo galimybėmis Lietuvoje. K. Širaiši Kaunui taip pat pasiūlė užmegzti partnerystės ryšius su Izumiocu miestu.

„Gegužės mėnesį Kaune lankysis Izumiocu miesto Pramonės ir prekybos rūmų verslo delegacija. Jau dabar verslininkai iš Lietuvos importuoja liną bei lino produktus. Šis vizitas būtų puiki galimybė užmegzti glaudesnius ryšius tarp miestų. Be to, Izumiocu mieste – stipri tekstilės pramonė, žinome, jog Kaune ši pramonės šaka taip pat gerai išvystyta sakė Japonijos ambasadorė.

„Labai džiaugiuosi, kad Japonijos verslininkai domisi lino produktais. Lino auginimas ir apdirbimas Lietuvoje turi gilias tradicijas, todėl būtų abiejų šalių verslininkų bendradarbiavimas būtų tikslingas ir prasmingas“,  sakė V. Vasilenko.

Praėjusiais metais eksportas iš Lietuvos į Japoniją išaugo 30 proc.

www.madeinkaunas.com

Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras