2020 m. birželio 3 d.

 

Japonija pareiškė Kinijai protestą dėl į teritorinius vandenis įplaukusių laivų

Paskelbta: 2013-08-08 12:19 Autorius: Naujienų redaktorius
Japonijos ministras pirmininkas Šindzas Abė. EPA-ELTA nuotr.
Japonijos ministras pirmininkas Šindzas Abė. EPA-ELTA nuotr.

Japonija ketvirtadienį pareiškė Kinijai protestą, nes keturi Kinijos laivai daugiau nei 24 valandas praleido Japonijos vandenyse prie ginčytinos priklausomybės Senkaku salų, praneša „Reuters“.

Japonijos ir Kinijos santykiai įtempti dėl negyvenamųjų salų Rytų Kinijos jūroje. Salas valdo Japonija, bet Kinija taip pat reiškia į jas pretenzijas. Kinijos laivai ne kartą įplaukė į Japonijos vandenis prie Senkaku salų, bet paprastai vos po kelių valandų išplaukdavo. Šį kartą keturi laivai užsibuvo ilgiau nei 24 valandas ir Japonija ketvirtadienį išsikvietė atstovą iš Kinijos ambasados ir pareiškė jam protestą dėl „visiškai nepriimtino“ Kinijos elgesio. Apie vidurdienį Kinijos laivai išplaukė.

Šiuo metu Japonijos ministras pirmininkas Šindzas Abė nori gerinti santykius su Kinija ir siūlo susitikimą. Vis dėlto jis reikalauja, kad Kinija deryboms nekeltų jokių sąlygų. 

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras