2020 m. vasario 23 d.

 

Izraelis atidarė universitetą okupuotame Vakarų Krante

Paskelbta: 2012-12-27 13:06 Autorius: naujienų redaktorius

Izraelis savo įtaką okupuotame Vakarų Krante nusprendė didinti atidarydamas universitetą. Palestiniečiai tuo piktinasi ir ragina žmones nesirinkti šios mokslo įstaigos. Tuo metu studentai teigia, kad nereikia kreipti dėmesio į politiką, o siekti, kad kuo daugiau žmonių gautų išsilavinimą.

Žydų gyvenvietėje Vakarų Krante anksčiau veikusiai kolegijai suteiktas universiteto statusas. Jis turės tokias pat teises, kaip ir aukštojo mokslo įstaigos Izraelyje. Žinia apie tai pasiekė netrukus po to, kai Izraelis paskelbė apie naujų gyvenviečių statybą Vakarų Krante. Tai gerokai supykdė palestiniečius. Naujam universitetui Vakarų Krante priešinosi ir kai kurie kiti Izraelio universitetai, nes baiminosi, kad dėl to jiems gali sumažėti finansavimas, tačiau galų gale leidimas gautas. Anot naujojo universiteto rektoriaus, ši mokymo įstaiga būtina dėl didėjančio studentų skaičiaus. „Naujų universitetų poreikį vyriausybė pripažino dar 2005 metais. Tuomet nuspręsta atidaryti du naujus universitetus. Dabartinis pasipriešinimas yra grynai politinis, o ne akademinis“, - sakė rektorius Yehuda Danonas

Universitetu patenkinti ir studentai. Jie džiaugėsi, kad norėdami gauti aukštąjį išsilavinimą nebeturės nukakti daug kilometrų.

Tačiau sprendimu labiausiai piktinasi palestiniečiai. Jie ragina boikotuoti šią instituciją. „Pagal Tarptautinę teisę ir Ženevos konvenciją šios mokymo įstaigos egzistavimas yra neteisėtas. Tarptautinėje teisėje sakoma, kad negalima prijungti okupuotų žemių prie savo teritorijos. Taip pat neleistina perkelti žmones į okupuotą teritoriją. Todėl universitetas gyvenvietėje yra neteisėtas“, - kalbėjo Tarptautinės teisės profesorius Basselis Mansouras .    

Lapkričio pabaigoje Izraelis paskelbė ketinantis statyti kelis tūkstančius naujų namų Vakarų Krante. Daugelis pasaulio šalių tokius Izraelio planus smerkia, teigdamos, kad tai trukdo Izraelio ir Palestinos taikos deryboms. 

"Lietuvos ryto TV" | ekspertai.eu inf.

http://www.youtube.com/watch?v=9-86Z_Qgf2Y

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras