2020 m. balandžio 6 d.

 

Įvyko paskutiniojo Europos diktatoriaus valdomos Baltarusijos ir Lietuvos ginklų kontrolės ekspertų darbo susitikimas

Paskelbta: 2020-02-13 07:01 Autorius: ekspertai.eu
Susitikimo akimirka. Nuotr. kam.lt
Susitikimo akimirka. Nuotr. kam.lt

Vilniuje vyko 12-asis paskutiniojo Europos diktatoriaus valdomos Baltarusijos ir Lietuvos ginklų kontrolės ekspertų darbo susitikimas, kuriame aptarti praėjusių metų dvišalio bendradarbiavimo ginkluotės kontrolės ir saugumą ir pasitikėjimą skatinančių priemonių įgyvendinimo klausimai. Apie tai skelbiama Krašto apsaugos ministerijos pranešime visuomenei „Vilniuje Lietuvos ir Baltarusijos ginklų kontrolės ekspertai tarėsi dėl dvišalių saugumą ir pasitikėjimą skatinančių priemonių“.

2019 m. Lietuvos inspektoriai du kartus lankėsi kaimyninėje šalyje, kur atliko vertinamąjį karinio dalinio vizitą ir vykdė didžiausių 2019 m. lauko taktikos pratybų stebėjimą.

Baltarusijos ginkluotės kontrolės ekspertai praėjusiais metais taip pat lankėsi Lietuvoje, atliko rajono inspekciją ir vertinamąjį vizitą į „Žemaitijos“ brigadą bei stebėjo tarptautines karines pratybas „Geležinis Vilkas 2019-I“.

Tokie kasmetiniai Lietuvos ir Baltarusijos ginkluotės inspektorių susitikimai vyksta paeiliui valstybėse nuo 2009 metų. Praėjusiais metais toks susitikimas vyko Minske.

2011 m. Vienos dokumentas dėl pasitikėjimą ir saugumą stiprinančių priemonių skatina ESBO valstybes sudaryti atskirus dvišalio, daugiašalio ar regioninio bendradarbiavimo susitarimus  ir taip didinti tarpusavio pasitikėjimą ir skaidrumą.

2001 m. pasirašytas Lietuvos ir Baltarusijos Respublikų dvišalis susitarimas „Dėl papildomų pasitikėjimą ir saugumą stiprinančių priemonių“ numato, kad abi šalys kasmet apsikeičia papildoma informacija apie savo karines pajėgas ir gali papildomai atlikti vieno kaimyninės šalies karinio dalinio vertinamąjį vizitą. Šalys taip pat įsipareigoja informuoti viena kitą apie vykdomas vienerias didžiausias karines pratybas ir kviesti kaimyninės valstybės ginklų kontrolės inspektorius jų stebėti, aptaria kitas karinio bendradarbiavimo priemones.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras