2020 m. balandžio 8 d.

 

Irano žydų Izraelio vilionės nedomina

2
Paskelbta: 2012-08-29 07:34 Autorius: ekspertai.eu

Korporacijų valdomos žiniasklaidos skleidžiamą propagandą demaskuojanti Facebook paskyra „Exposing Media Lies“ („Žiniasklaidos melo demaskavimas“) pranešė, jog Izraelis bando papirkti Irano žydus, kad šie paliktų Iraną ir kaip neva politiniai pabėgėliai paliktų šią šalį, persikeldami į Izraelį.

Pasak šaltinio, žydų tautinė ir religinė mažuma, kuri yra viena iš keturių pagal Konstituciją valstybės pripažintų religinių bendrijų Irano Islamo Respublikoje (kitos – musulmonai, krikščionys ir zororoastriečiai), nė neketina pasiduoti šioms provokacijoms ir patys viešai deklaruoja: „Mes neparsiduodame“ (žr. pav.). Irano žydų lojalumą šiai šaliai liudija ir gausūs jų komentarai.

Izraelio vyriausybė galimiems išdavikams pažadėjo skirti butus ir darbus. Paskaičiuota, kad Izraelis galėtų priimti 25 tūkstančius žydų. Tuo tarpu statistika rodo, kad Irane gyvena tik 8756 žydai (tai – 2011 metų surašymo duomenys). Pagal šį surašymą, Irane gyvena 118 tūkst. krikščionių ir 25 tūkst. zoroastriečių.

Tiesa, pasaulyje Irano žydų (dar vadinamųjų Persijos žydų, parsim) yra apie 350 tūkst. Didžioji jų dalis gyvena Izraelyje ir JAV.

Judaizmas – viena seniausių religijų, praktikuojama Irane, minima Biblijos „Esteros knygoje“. Kaip žinoma, pirmasis Achemenidų dinastijos karalius Kurušas (Kyras) Didysis prieš pustrečio tūkstantmečio metų išgelbėjo žydus iš babiloniečių nelaisvės ir apgyvendino Irane. Todėl nenuostabu, kad Irano žydai atsisako Izraelio vilionių.

Nepaisant to, sionistai įkūrė specialų fondą, kuris siūlo išdavikams 10 tūkst. dolerių sumą grynais už persikėlimą iš Irano į Izraelį. Irano žydų draugija šį pasiūlymą pavadino kyšiu ir jo viešai atsisakė.

Vienintelis Irano parlamento (Madžliso) narys žydas Morrisas Motamedas (g. 1945) pareiškė, kad tai – įžeidimas Irano žydams. M. Motamedas – vienas tų, kurie pasisako prieš vakarų šalių ir sionistų bandymą sukompromituoti Iraną, neva šis gaminąs atominę bombą. „Jau 2700 metų žydai Irane su kitais šalies gyventojais sugyvena taikiai, broliškai ir draugiškai“, - pabrėžė M. Motamedas.

Žydai turi savo atstovą Irano parlamente pagal 1906 metų Persijos Konstituciją.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. to gal geriau
(2012-08-29 13:10:15)
(188.69.224.187) Parašė:

gal geriau patylek, jei neidomus toks puikus straipsnis1. Gal geriau
(2012-08-29 12:20:44)
(90.130.144.44) Parašė:

apie muziką...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras