2020 m. liepos 7 d.

 

Inžinerijos bataliono kariai su keturkojais augintiniais kremta mokslus kinologų mokymuose

1
Paskelbta: 2017-08-24 16:55 Autorius: ekspertai.eu
Paminklas Ramziui. Nuotr. aut. eil. Mantautas Patašius.
Paminklas Ramziui. Nuotr. aut. eil. Mantautas Patašius.

Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopos K-9 grandies kinologai su tarnybiniais šunimis kelia kvalifikaciją kinologų mokymuose Marijampolės pataisos darbų kolonijos Kinologijos centre. Šis centras buvo atidarytas prieš dvejus metus siekiant ruošti įvairių institucijų kinologus ir jų tarnybinius šunis. Čia kinologai su šunimis mokomi draudžiamų gabenti medžiagų paieškos (narkotikų, sprogmenų ir pan.), veikimo taktikos, bendro paklusnumo ir socializacijos civilėje aplinkoje.

Kinologijos centre įrengta teorinių užsiėmimų klasė, trys mokymo klasės, erdvus kiemas šunų dresūrai. Mokymo klasėse, įrengtose ypač realistiškai (kalėjimo kamera su visais kalinių daiktais ir baldais), tarnybiniai šunys mokomi koncentruoti dėmesį į užduoties atlikimą esant sudėtingoms sąlygoms ar nenumatytiems trikdžiams, pavyzdžiui, ieškoti sprogmenų grojant garsiai muzikai. Įgytas žinias pritaikyti praktiškai gali tikrindami Marijampolės pataisos darbų kolonijos kalinių kameras ar į kolonijos teritoriją atvykstantį transportą.

Kinologo ir jo tarnybinio šuns paruošimo tarnybai ciklas trunka dvejus metus. Per šį laikotarpį kinologai su keturkojais augintiniais kartą per 1–2 mėn. vyksta į savaitės trukmės mokymus Kinologijos centre, o po dvejų metų laiko egzaminą ir tik sėkmingai jį išlaikę gali vykdyti tarnybą įvairiose institucijose. Tačiau mokymosi procesas tuo nesibaigia ‒ su šunimis kasdien dirbama ne tik padaliniuose, bet ir namuose, nuolat vykstama į kvalifikacijos kėlimo bei įgūdžių atnaujinimo kursus.

Šią savaitę Inžinerijos bataliono K-9 grandies kinologai srž. Vygantas Kazlovas su augintine Gilze ir srž. Darijus Mirijauskas su savo augintiniu Bornu dalyvauja automobilių apieškos kurse. Privalomus dvejų metų trukmės mokslus neseniai pradėjo ir belgų aviganė Kaira su kinologu gr. A. Jurgaičiu ir vokiečių aviganis Goras su kinologu gr. E. Pakutka.

Sprogmenų neutralizavimo kuopos K-9 grandies kinologai džiaugiasi galėdami mokymų Kinologijos centre metu įgyti neįkainojamos patirties, pabendrauti su kolegomis iš kitų institucijų, pasidalinti šunų treniravimo specifikos subtilybėmis ir dėkoja už galimybę pademonstruoti įgytas žinias šunų meistriškumo varžybose, skirtose žuvusiam Ramziui atminti, kuriose dalyvavo stipriausi kinologai su tarnybiniais šunimis iš visos Lietuvos.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
1. U-2
(2017-08-24 17:10:46)
(89.116.124.39) Parašė:

Sumazinta sio paminklo kopija, galetu buti pastatyta prie generalinio Tvartelio, musu Stasiukasui ir jo zygdarbiams atminti.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras