2020 m. sausio 22 d.

 

Indija pristatė pirmąjį savo gamybos lėktuvnešį

1
Paskelbta: 2013-08-12 21:30 Autorius: Naujienų redaktorius

Indija pristatė pirmąjį savo gamybos lėktuvnešį. Gynybos ministras Arackaparambilas Kurienas Antony per ceremoniją pietiniame Kočio uostamiestyje kalbėjo apie „svarbų laimėjimą“. Tačiau kartu jis pabrėžė, kad dar laukia ilga kelionė, kol „INS Vikrant“ bus pradėtas naudoti, praneša agentūra AFP.

Tanklaivyje dar turės būti įtaisyta ginkluotė, tada jis ketverius metus bus bandomas ir tik 2018-aisiais galės būti pradėtas eksploatuoti.

Tada Indija kartu su Prancūzija, Didžiąja Britanija, Rusija ir JAV taps penktąja šalimi, kuri pati pasistatė lėktuvnešį. Ji pralenks savo konkurentę Kiniją, iki šiol turinčią tik perdarytą lėktuvnešį iš Ukrainos.

Šeštadienį Indijos vyriausybė paskelbė, kad bandomajam plaukimui pasirengęs pirmasis savo gamybos atominis povandeninis laivas. Dar 39 karo laivai statomi.

Analitikai lėktuvnešio pastatymą laiko svarbiu Indijos žingsniu ginkluotės ginče su Kinija. Tiesa, pastatyti „INS Vikrant“ dėl techninių problemų šaliai užtruko dvejais metais ilgiau, nei planuota. 

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
1. Vytautas Ju.
(2013-08-13 09:21:10)
(195.182.64.237) Parašė:

Kam ta militaristinė propaganda, kvailiai, švaistantys pinigus, ir tiek. Šalyje 30% žmonių gyvena žemiau skurdo ribos, 7 valstijose pastovus badas, tik 2% žmonių iš 1 mlrd. ir 220 mln. turi viršsvorį (palyginimui — JAV 33%), pagrindinis pragyvenimo šaltinis žemės ūkis, dirbančių pramonėje sudaro apie 20%. Tarp kitko, pastatė tik laivo korpusą, iki lėktuvnešio jam dar 100 metų.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras