2019 m. gruodžio 14 d.

 

Igno Jonyno „Lošėjas“ – Honkongo kino mugėje

Paskelbta: 2014-03-17 02:18 Autorius: ekspertai.eu
Kadras iš filmo „Lošėjas“
Kadras iš filmo „Lošėjas“

Kovo 24–27 d. Honkonge vyks 18-oji kino mugė „Filmart“, į kurią kasmet atvyksta vis daugiau Europos kino atstovų. Azijos rinkai bus pristatytas ir lietuvių režisieriaus Igno Jonyno kino filmas „Lošėjas“. Tokią galimybę lietuvių ir kitų Europos šalių filmams sudarė tarptautinis tinklas, populiarinantis Europos kiną „European Film Promotion“ (EFP), kurio nariu nuo praėjusių metų yra Lietuvos kino centras.

Viena iš tinklo paramos schemų yra skirta europietiškiems filmams viešinti tarptautiniuose kino festivaliuose ir kino mugėse. Pagal šią schemą lėšos buvo paskirstytos 42 europiniams filmams iš 15 šalių, kuriuos mugėje siūlys 32 atstovai.

Pasinaudodama Europos Sąjungos programos MEDIA (2007–2013 m.) ir EFP tinklo organizacijų narių finansine parama, įvairių Europos kino filmų rinkodaros projektams EFP paskirstė 107 300 eurų paramą. Atrinktus filmus patvirtino EFP organizacijos narės, tarp kurių – ir Lietuvos kino centras.

Be lietuviško filmo, kurio tarptautinis pardavimų agentas yra Prancūzijos įmonė „Wide“, mugėje pardavimui taip pat bus siūlomi kiti europietiški filmai: 9 filmai iš Italijos, 8 iš Prancūzijos, po 5 iš Ispanijos ir Vokietijos, 3 iš Danijos, po 2 iš Austrijos, Belgijos ir Lenkijos, taip pat po vieną iš Bulgarijos, Norvegijos, Vengrijos, Airijos ir Jungtinės Karalystės.

1977 m. įkurtas „European Film Promotion“ tinklas vienija 35-ioms Europos šalims atstovaujančias organizacijas, kurios dirba kartu populiarindamos europietišką kiną ir talentus Europoje bei už jos ribų. EFP organizuoja Europos filmų peržiūras tarptautinių kino festivalių ir mugių metu, teikia paramą jų viešinimui, pristato talentingus Europos kūrėjus ir prodiuserius užsienio rinkoms, organizuoja tinklaveikos renginius.

„Lošėjo“ premjera Lietuvoje vyks rugsėjo 26 dieną.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras