2020 m. liepos 4 d.

 

Į tarptautinę operaciją Malyje išvyko nauja Lietuvos karių pamaina

4
Paskelbta: 2020-04-02 14:58 Autorius: ekspertai.eu

Nepaisant koronaviruso COVID-19 pandemijos, tarptautiniai saugumo įsipareigojimai išlieka ir Lietuvos kariuomenė tęsia dalyvavimą tarptautinėse misijose, papildomai skirdama dėmesio karių sveikatos saugumui užtikrinti.  Balandžio 2-osios naktį Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės kariai išskrido į Vokietiją, iš kur kartu su Vokietijos kariuomenės kariais vyks į Jungtinių Tautų (JT) vadovaujamą situacijos stabilizavimo operaciją MINUSMA Malyje. Lietuvos kariai į Vokietiją buvo perskraidinti Lietuvos karinių oro pajėgų lėktuvu „Spartan“ C-27J.

JT operacijoje Malyje dalyvausiančios septintosios LK Pajėgų apsaugos vieneto (PAV-7) pamainą sudaro per  30 profesinės karo tarnybos karių ir karių savanorių iš Šiauliuose dislokuotos KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės.

Šiaulių oro uoste karius į misiją išlydėjo Prisikėlimo rinktinės vadas plk. ltn. Mindaugas Statkus ir vyriausiasis puskarininkis srž. mjr. Darius Senuta. Kariai savanoriai į operacijos rajoną išvyko pasirengę ir pasiryžę įvykdyti jiems patikėtas užduotis. Iškilminga PAV-7 pamainos karių išlydėtuvių ceremonija įvyko kovo 11 d. Šiauliuose.

KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės kariai pakeis operacijoje nuo praėjusių metų spalio dalyvaujančius KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės karius.

Lietuvos kariuomenė, vertindama situaciją ir dėl COVID-19 viruso kylančias grėsmes, ėmėsi visų reikalingų  saugumo priemonių: iki išvykimo į operaciją 14 parų kariai saviizoliavosi namuose, Karo medicinos tarnybos medikai, atsižvelgdami į tarptautinės operacijos vadovybės reikalavimą, visiems kariams atliko testus dėl koronaviruso. Visų testų atsakymai buvo neigiami – kariai sveiki, todėl gali vykdyti tarnybą tarptautinėje operacijoje.

Lietuvos Respublikos Seimo mandatas, leidžiantis siųsti Lietuvos karius į JT stabilizavimo operaciją Malyje MINUSMA, numato, kad 2020–2021 metais šioje operacijoje Malyje vienu metu gali tarnauti iki 50 Lietuvos karių.

JT operaciją MINUSMA Malio Respublikoje vykdo nuo 2013 metų. Joje šiuo metu tarnauja apie 13 tūkstančių karių. 2017 metų spalio 19 d. tarnybą šioje operacijoje pradėjo pirmasis Pajėgų apsaugos vienetas suformuotas iš KASP karių. Lietuvos kariuomenės kariai Gao provincijoje, Malio rytinėje dalyje, veikia kartu su Vokietijos kontingento kariais, kur vykdo stovyklos „Camp Castor“ apsaugą. 

MINUSMA siekiama stabilizuoti padėtį šalyje, remti pereinamojo laikotarpio veiksmų plano įgyvendinimą, apsaugoti civilius gyventojus, propaguoti ir ginti žmogaus teises, remti humanitarinės pagalbos teikimą, kultūros paveldo išsaugojimą.

KASP informacija.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
4. Vytas
(2020-04-02 21:15:39)
(62.80.225.75) Parašė:

Malyje daugiausia interesų turi Prancūzija. Tiek karinių, tiek ekonominių, o MINUSMA tarptautine operacija galima pavadinti grynai sąlyginai. Tai Prancūzijos interesų užtikrinimo operacija.3. Darijus
(2020-04-02 20:08:04)
(185.6.234.42) Parašė:

Urano tiekimas Prancūzijos atominėms elektrinėms - vat ir visa operacijos paslaptis. Vieni kariauja dėl naftosm kiti dėl urano.2. Transnacionalinėm
(2020-04-02 17:43:04)
(78.56.75.110) Parašė:

korporacijom dirbančiom Malyje verkiant reikia stabilumo ir demokratinės vakarų pagalbos. Bo vietiniai nesusiprateliai išsišokeliai visiškai nežino, kad yra tikroji demokratija ir liberalioji ekonomika. Partneriams reikia padėti.1. Darijus
(2020-04-02 16:10:37)
(185.6.234.42) Parašė:

Kryžiaus karas nepavyks. Juodi pagonys tapo musulmonais. Juk akivaizdu, kad Kristų Alachas nugalės.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras