2020 m. liepos 4 d.

 

į Lietuvą grįžo daugiau nei 5000 Lietuvos piliečių

5
Paskelbta: 2020-03-26 07:27 Autorius: ekspertai.eu
Lietuvos diplomnatijos vadovas Linas Linkevičius. Nuotr. urm.lt
Lietuvos diplomnatijos vadovas Linas Linkevičius. Nuotr. urm.lt

Kovo 13-ąją paskelbus neturinčių galimybių savarankiškai grįžti į Lietuvą piliečių registraciją, į Lietuvos diplomatines atstovybes kreipėsi 5994 piliečiai. Kovo 25 dienos duomenimis, su Lietuvos institucijų, kitų ES valstybių pagalba ir savarankiškai į Lietuvą grįžo 5131 asmuo.

863 piliečiai vis dar norėtų grįžti į Lietuvą, iš jų – 241 ES/EEA valstybėse ir Jungtinėje Karalystėje, 367 – Azijoje ir Okeanijoje, kitur pasaulyje – 255.      

„Piliečiams pagalbą šiuo laikotarpiu teikėme sutelkę visos diplomatinės tarnybos pastangas. Nuolat informuojame apie atsirandančias skrydžių galimybes, ieškome visų galimų likusių maršrutų, įskaitant kitų ES valstybių repatriacijos skrydžius. Atstovybės užsienyje ne tik registravo ir konsultavo piliečius apie grįžimo į Lietuvą galimybes, bet ir bendravo su aviakompanijomis, oro uostais, pasienio tarnybomis, stengdamiesi operatyviai išspręsti piliečiams kilusias judėjimo problemas. Tai – tik keli pavyzdžiai, kas buvo padaryta ir kas vis dar daroma“, - pasakė ministras L. Linkevičius.

Neliko nuošalyje ir užsienio lietuviai – į ministeriją kreipėsi beveik 200 įvairiose valstybėse gyvenančių lietuvių ar lietuvių kilmės žmonių, kurie išreiškė norą padėti užsienyje užstrigusiems Lietuvos piliečiams.

Užsienio reikalų ministerija kartu su Susisiekimo ministerija suorganizavo 16 repatrijavimo komercinių skrydžių, kuriais iš viso parskrido 2306 asmenys. Dar planuojami du tokie skrydžiai, dėl kitų dviejų poreikio vyksta apklausa. Vėliau specialūs skrydžiai būtų organizuojami nebent išimties tvarka, jei kažkurioje užsienio šalyje liktų daug įstrigusių lietuvių.

„Galimybių grįžti į Lietuvą reguliariais maršrutais lieka vis mažiau – pagrindiniai skrydžiai arba jau įvyko, arba yra jau suplanuoti. Piliečius, turinčius tinkamas gyvenimo sąlygas ir nesant būtinybės skubiai grįžti namo, skatiname svarstyti galimybę karantino laikotarpiu pasilikti buvimo valstybėje. Žinoma, tiek ministerija, tiek Lietuvos diplomatinės atstovybės, kartu su kitomis institucijomis ir toliau dirbsime kartu, kad norintys grįžti piliečiai pasiektų Lietuvą nepaisant to, kad judėjimas Europoje ženkliai apsunkintas“, - pabrėžė ministras.

Ministerija atkreipia dėmesį, kad vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministro – Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. kovo 23 d. sprendimu Nr. V-499 Dėl asmenų izoliavimo savivaldybių administracijų numatytose patalpose, nuo kovo 24 dienos visiems parvykusiems iš užsienio, net ir neturintiems klinikinių COVID-19 ligos simptomų, privaloma 14 dienų izoliacija savivaldybių administracijų numatytose patalpose. Iš užsienio grįžusieji į šias patalpas bus pervežami savivaldybės organizuotu transportu.

Šaltinis: urm.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
5. >>Pikasas
(2020-03-27 16:48:12)
(212.52.41.17) Parašė:

tik nustok vaizduoti visų sričių specialistą. Iš tavo postringavimų galima tik pasijuokti. Esi tvartelinių gerbėjas ir tavo visa rašliava visada kritikuoti tik kitus. Tačiau net ir po pandemijos žmonės nebalsuos už tavo patronus. Jie baisesni nei virusas.4. Valdas
(2020-03-26 15:52:10)
(46.36.78.130) Parašė:

P. Pikasai, aš pasiginčyčiau su tamsta dėl koronaviruso pavojingumo. Mano manymu, „karantinas“ yra ženkliai pavojingesnis už patį virusą ir sukels ženkliai daugiau neigiamų pasekmių. Priemonės, kurių imtasi, yra pavėluotos, neadekvačios ir NEEFEKTYVIOS. Tai labiau panašu į madą, o ne į racionalų atsaką.3. Kaimo durnius
(2020-03-26 15:04:14)
(78.61.0.42) Parašė:

O dabar tie gryzusieji sukels riauses....nes atgal nebeisvaziuos,o darbo Lietuvoj nera...2. Jonas
(2020-03-26 10:30:15)
(162.247.72.199) Parašė:

Visos pasaulio bėdos per tą prakeiktą GLOBALIZMĄ... Absoliuti dauguma susirgusiųjų grįžo iš užsienio ir užkrėtė čia gyvenančius.Po TSRS griūties lietuviai,kaip ir daugelis buvusio soclagerio gyventojų,lyg paleisti nuo grandinės šunys,kaip patrakę puolė valkatauti po visą pasaulį,rinkti ir tempti namo viso pasaulio išmatas: ŽIV,Ebolos virusą,paukščių gripą,COVID-19... Nereikia masiškai bastytis po visą pasaulį,ir nesusirgsit.Negana to,visokie „laisvių ir teisių gynėjai“ klykia,kad jokiu būdu negalima „skriausti“ sugrįžusiųjų iš „svečių šalių“.Viena žinoma veikėja per TV postringavo,kad privalomas karantinavimas yra nusikaltimas ir baisus žmogaus teisių pažeidimas.Mat,laisvės apribojimas galimas tik teismo sprendimu – dėl kiekvieno atvejo reiktų kreiptis į teismą. (Spėju,kad ji tiems „nuskriaustiesiems" mestelėjo mintį, kad galės kreiptis į teismą ir iš nustekentos valstybės prisiteisti kompensaciją).O kur sveikųjų teisė būti neužkrėstiems ir nenumirti anksčiau laiko?1. Pikasas
(2020-03-26 08:02:13)
(78.63.47.198) Parašė:

Keistai atrodo kai atsakingas pareigas vykdantys valdininkai nesugeba priimti subalansuotų politinių ir ekonominių sprendimų. O juk jie turi ir patarėjų komandas ir kitas galimybes gauti reikiamą informaciją. Vis pamirštama, kad bet kuriai nutarčiai reikalinga bent jau gyvenimiška logika. Žinoma. laiko "devynis kartus atmatuoti ir dešimtą kirpti" nėra daug, tačiau kai net ir vieną kartą padoriai nepamatuojama, tai ir gaunasi visokie absurdai. Sutinkame emigrantus ir grįžtančius turistus atgrasiame lygyje neužtikrindami minimalių būties sąlygų. Ką reiškia pamaitinimas kiekvieną sugrįžusį dviem obuoliais? - sunku suprasti. Net ir buvęs ES komisijos narys V.P.Andriukaitis sveikatos sričiai, jau siautėjant koronavirusui, atkakliai tikinėjo, kad gripo reikia bijoti kur kas daugiau, Tokie jo pezėjimai atrodė labai nykiai. Sakyčiau, VBS lygio. Bobutei galima būtų atleisti, tačiau mediko diplomą turinčiam veikėjui kelis metus netgi buvusiam atsakingam vadovui už ES sveikatos priežiūrą tie minėti aiškinimai , kaip sakoma "nei į tvorą nei į mietą". Andriukaitis savo viešai skleidžiama teorija galėjo prisidėti prie to, kad viruso plitimui Lietuvoje būtų pasiruošta kur kas mažiau. Jo rašinys 2020.02.26 "Andriukaitis: pernai nuo paprasto gripo mirė apie 37 tūkst. žmonių, tačiau jokios panikos, nes tai įprasta" bandė paneigti koronaviruso pavojingumą. Galėtų bent jau atsiprašyti už Lietuvos visuomenės klaidinimą. To tikėtis beviltiška, nes tokie ar panašūs beveik niekada už nieką neatsiprašo. Už klaidas atsiprašė ministras Veryga, kuris buvo paskirtas tapti "atpirkimo ožiu". Stengėsi kiek pajėgė, tačiau skubūs sprendimai dažnai būdavo nutolę nuo tikrovės bei elementarios logikos. Ar daugiau tokioje situacijoje patikimas premjeras? - sunku atspėti. Gal bus sutelkta normalesnė specialistų komanda? Tada ir matysim kas ir kaip...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras