2020 m. liepos 7 d.

 

Į Lietuvą aplankyti savo karių atvyksta Vokietijos gynybos ministrė

2
Paskelbta: 2019-10-09 11:56 Autorius: ekspertai.eu

Spalio 10 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitiks su į Lietuvą vizito  atvykstančia Vokietijos gynybos ministre  Annegret Kramp-Karrenbauer. 

Susitikime planuojama  aptarti saugumo situaciją regione, dvišalį bendradarbiavimą, NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje reikalus ir kitus su saugumu susijusius klausimus. Be to, ministrai ketinai kalbėti ir apie Europos Sąjungos bendrąją saugumo ir gynybos politiką bei prioritetinius darbus Vokietijai pirmininkaujant Europos Tarybai 2020 m. II pusmetį. 

Lietuvos ir Vokietijos ministrai lankysis ir  Rukloje, kur dislokuota Vokietijos vadovaujama NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė. Šiam tarptautiniam gynybos ir atgrasymo tikslais Lietuvoje dislokuotam vienetui Vokietija skiria ir didžiausią karių skaičių  –  per 600 karių.  Šiuo metu  grupėje tarnauja iš viso per 1,2 tūkst. karių iš šešių valstybių.

Lietuvą su Vokietija sieja itin sėkmingas ir rezultatyvus karinis bendradarbiavimas. Nuo 2004 m. Vokietija jau dešimt kartų rotavosi NATO oro policijos misijoje ir saugojo Baltijos šalių oro erdvę.  Vokietija padeda modernizuoti Lietuvos karines pajėgas ir karinę techniką, pati investuoja į Lietuvos karinę infrastruktūrą. Nuo 2017 m. pradžios Vokietija vadovauja NATO priešakinių pajėgų bataliono grupei. 2018 m. Lietuvos kariuomenės Mechanizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“, į kurios sudėtį integruotas NATO batalionas, buvo priskirta Vokietijos kariuomenės divizijai. Tai leis abiejų šalių kariuomenėms įgyti didesnį suderinamumą ir  efektyviau pasirengti įvairiems scenarijams. Lietuva taip pat išlieka aktyvi ir patikima Vokietijos partnerė dalyvaujant tarptautinėse misijose ir operacijose. Be to, Lietuva su Vokietijos gynybos pramone  šiuo metu yra sudariusi didžiausius ginkluotės įsigijimo kontraktus (pvz., pėstininkų kovos mašinos „Vilkas“/ „Boxer“, sunkiosios savaeigės artilerijos sistemos PzH 2000, kt ) .

Tai jau bus antras krašto apsaugos ministro R. Karoblio ir Vokietijos gynybos ministrės A. Kramp-Karrenbauer susitikimas. Pastarąjį kartą jie buvo susitikę per šių metų rugpjūčio pabaigoje Briuselyje vykusį Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikimą. A. Kramp-Karrenbauer Vokietijos gynybos ministre paskirta šių metų liepą.

Galimybės žiniasklaidai užfiksuoti Vokietijos gynybos ministrės vizitą Lietuvoje:

 Rukla (Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomasis pulkas):

13.40  val. –  Lietuvos ir Vokietijos gynybos ministrų atvykimas  į Ruklą.

Programoje žiniasklaidai  - karinės technikos ir ginkluotės apžiūra, Lietuvos ir Vokietijos gynybos ministrų susitikimas su spauda.

Planuojama reginio trukmė Rukloje apie 2 val.

Žiniasklaidos atstovai kviečiami atvykti į Ruklą iki 13.10 val. (patikrai).

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. >1
(2019-10-11 07:01:28)
(66.70.141.156) Parašė:

aplankys žydų kapines Kaune galimai su tanku.1. trumpai
(2019-10-09 16:08:37)
(78.57.130.78) Parašė:

Tik šeip idomu o memeli aplankys.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras