2020 m. vasario 25 d.

 

Į kariuomenės dalinius atvykus paskutiniems šių metų šauktiniams, skelbiama 2016 metų šaukimo pabaiga

3
Paskelbta: 2016-10-10 16:08 Autorius: ekspertai.eu

Spalio 10 d. į  du Lietuvos kariuomenės dalinius Rukloje atvykus paskutiniems 502 šauktiniams skelbiama 2016 metų šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą pabaiga.  Į Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotąjį  pėstininkų batalioną atvykus 451 šauktiniui, o į Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomąjį pulką – 51 karo prievolininkui, į Lietuvos kariuomenę pristatyti  visi šiemet numatyti trys tūkstančiai nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai.   

Kaip ir pernai, visi šiemet nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atliksiantys šauktiniai šį tarnybos būdą pasirinko savo noru arba patekę į šaukimo sąrašus pareiškė norą ją atlikti pirmumo tvarka. 

„Džiaugiuosi, kad jau antrus metus iš eilės Lietuvos kariuomenę užpildo savo noru į privalomąją pradinę karo tarnybą atėję jaunuoliai ir jaunuolės. Kviečiu ir toliau jaunimą rinktis savanoriškai atlikti tarnybą Lietuvos kariuomenėje, kaip meilės Tėvynei įrodymą,“ – sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Apie 2017 m. šaukimo pradžią ir pabaigą planuojama paskelbti lapkričio mėnesį, tuomet bus paskelbta tiksli šaukiamųjų sąrašų sudarymo data. LR Seimo sprendimu 2017 metais į nuolatinę privalomąją pradinę  karo tarnybą bus pašaukta 3500–4000 karo prievolininkų.

Lietuvos kariuomenė kviečia vaikinus ir merginas nuo 18 iki 38 metų jau dabar savanoriškai registruotis artimiausiuose Karo prievolės administravimo skyriuose tarnybai 2017 metams. Iki sąrašų paskelbimo datos užsirašę savo noru jaunuoliai nebus įtraukiami į 2017 m. šaukimo sąrašus, jie galės pasirinkti norimą tarnybos vietą, tarnybos pradžios datą, gauti 30 proc. didesnes išmokas, kt. Savanoriškai tarnybą atlikti pasirinkusių jaunuolių patogumai  regioniniai karo prievolės ir komplektavimo skyriai  dirbs iki 19 val. darbo dienoms, jų kontaktai pateikiami www.karys.lt, taip pat  teirautis galima nemokama telefono linija 8 800 12340.

Visi tarnybą baigę šauktiniai kariai, išleidus juos į atsargą, bus įrašyti į parengtąjį kariuomenės personalo rezervą ir karo prievolininkų registrą. Vėliau kartą per penkerius metus jie bus šaukiami į 20-30 dienų trukmės kartotinius mokymus ir pratybas, organizuojamus parengtojo rezervo kariams.

Devynių mėnesių trukmės nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą LR Seimas sugrąžino 2015 m. pavasarį. Tai buvo padaryta atsižvelgiant į pasikeitusią geopolitinę situaciją ir valstybės saugumui kylančias grėsmes. Sugrąžinus šauktinių tarnybą taip pat siekiama sustiprinti ir pagreitinti kariuomenės dalinių užpildymą profesinės karo tarnybos kariais, suformuoti pakankamą kariuomenės parengtąjį rezervą ir užtikrinti tinkamą piliečių pasirengimą ginti savo valstybę.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
3. lietuvis
(2016-10-10 22:07:35)
(213.220.76.10) Parašė:

kazi kokios mintys kyla sauktiniams gavus saukima i armija burtu keliu atsidurusiam tarp ivairaus amziaus sauktiniu Gi ne po mokyklos baigimo zmones cia pasaukiami, o istraukiami is jau pradetu gyvenimu.2. muu
(2016-10-10 19:44:31)
(77.90.124.209) Parašė:

kai rusai uzeis tai vieni kitus litvynai isskers.kariuomene,tai kvailiams ir veltedziams,nes liandzbergos ir kitu stukaciu anukai netarnauja kariuomeneje...1. trumpai
(2016-10-10 16:22:21)
(78.61.53.31) Parašė:

Bijau kad klysta ne pabaiga skelbia o pradžia.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras