2020 m. vasario 24 d.

 

Į dalinius atvyksta dar apie 960 karių

Paskelbta: 2016-09-30 17:28 Autorius: ekspertai.eu
KAM archyvo nuotrauka (aut. Ieva Budzeikaitė).
KAM archyvo nuotrauka (aut. Ieva Budzeikaitė).

2016 m. šaukimas į Lietuvos kariuomenės nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą eina į pabaigą. Per priešpaskutinį šiemet šaukimo etapą spalio 3 d. į tris Lietuvos kariuomenės dalinius Rukloje ir Panevėžyje atvyks apie 960 karių. Visi jie devynių mėnesių tarnybą pasirinko savo noru, arba, patekę į šaukimo sąrašus, pareiškė norą atlikti ją pirmumo tvarką.

Didžioji dalis kariuomenės naujokų – 406 šauktiniai kariai – tarnybą atliks Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke, kur tarnaus aštuonias savaites. Vėliau jie tarnybą tęs savo pasirinktuose daliniuose. Mokomajame pulke kariai išeis bazinį kario kursą, kurio metu lankys teorines paskaitas, mokysis Rikiuotės ir Karo tarnybos statutų, įgis karinės taktikos, inžinerijos, topografijos, ryšių ir medicinos žinių, susipažins su ginklais ir ryšio priemonėmis. Po bazinio kario kurso prasidės karių specialistų rengimo etapas Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre. Kolektyvinio rengimo metu šauktiniai bus mokomi veikti savo padalinio sudėtyje, atlikti jiems paskirtas užduotis.

180 šauktinių karių tarnybą pradės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotajame pėstininkų batalione Rukloje, o  dar 373 šauktiniai – LK MPB „Geležinis Vilkas“ Karaliaus Mindaugo husarų batalione Panevėžyje.  Šiuose batalionuose tarnausiantys kariai visus karinio rengimo etapus praeis nekeisdami vietos.  Čia jie praleis visus 9 tarnybos mėnesius.

Paskutiniai 2016 m. šaukimo nuolatinės privalomosios  pradinės karo tarnybos kariai  (apie 450)  tarnybą pradės spalio antrąją savaitę.

2016 m. tarnybą jau yra pradėję 1538 šauktiniai, iš jų 33 merginos. Visi jie šį tarnybos būdą pasirinko savo noru arba patekę į šaukimo sąrašus pareiškė norą ją atlikti pirmumo tvarka. Baigę 9 mėn. trukmės tarnybą jaunuoliai galės siekti karjeros Lietuvos kariuomenėje arba jie bus įrašyti į kariuomenės parengto personalo rezervą. Šiemet kaip ir pernai į tarnybą bus pašaukta 3 tūkst. nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 
Naujausi komentarai
Lietuvis
IP 84.15.187.215 | 10:26:18 Slove U krainai , didvyriam slove!...
Algirdas Paleckis
IP 188.69.193.96 | 10:14:12 Tikiuosi įpatingo dėkesio ministre Linai Linkevičiau!?...
> 44. Sveikinimai
IP 84.46.236.9 | 10:13:10 Nugrybavai, "tavAriščiau"....
Algirdas Paleckis
IP 188.69.193.96 | 10:10:43 Kada Pašilis įsidrąsins pareikšti įtarimus-kaltinimus?!...