2020 m. sausio 25 d.

 

Hakatone „Delta Navy“ sugeneruota 11 produktų prototipų Lietuvos Karinėms jūrų pajėgoms

9
Paskelbta: 2019-10-28 12:21 Autorius: ekspertai.eu

Spalio 27 d. pasibaigusi tris dienas trukusioje Lietuvos gynybos technologijų kūrybos stovykla DELTA NAVY Klaipėdoje pranoko organizatorių lūkesčius. Per 48 valandas vykusį hakatoną  Lietuvos kariuomenės Karinių Jūrų pajėgų štabo ir aprūpinimo laive „Jotvingis“ (N42) buvo sukurti tokie produktų  prototipai  kaip: lazerinės komunikacijos tarp laivų sistemos, dronų ir personalo bei jo resursų valdymo sistemos.

50 inovatorių iš Vilniaus, Kauno technologijos, Vilniaus Gedimino technikos universitetų ir kitų aukštųjų technologijų įmonių bei programavimo ir inžinerinių kompanijų susibūrė į 11 komandų. Kiekviena jų sugeneravo ir pateikė techninius sprendimus, prototipus ar net realiai veikiančius prietaisus, kurie galėtų būti potencialiai naudojami Lietuvos kariuomenės veikloje.

„Inovatyvi krašto apsaugos sistema yra mūsų siekiamybė, todėl technologijų kūrybinės stovyklos yra puiki terpė, kurioje visuomenei galima pristatyti krašto apsaugos sistemoje kylančius iššūkius. Per tris dienas hakatone kilusių iššūkių sprendimo būdų ieškojo pusšimtis savo srities profesionalų, besidominčių gynybos technologijomis. Tikimės, kad šie dalyviai ir toliau domėsis ir kurs inovacijas gynybos srityje. Šiandieną džiaugiuosi matydamas, kad į iškeltus klausimus ir pastebėjimus hakatone dalyvavusios komandos reagavo realiu laiku savo prietaisus ir sistemas maksimaliai pritaikydami iškeltiems Karinių jūrų pajėgų poreikiams“, – teigia Gynybos resursų agentūros prie Krašto apsaugos ministerijos Tyrimų ir technologijų skyriaus vedėjas Laurynas Mockaitis.

Pagrindinis Krašto apsaugos ministerijos įsteigta 1 tūkst. eurų vertės premija atiteko komandai „VGTU-AGAI2“, kurie sukūrė unikalius sprendimus optinės komunikacijos sistemai, padedančiai keliems laivams bendrauti tarpusavyje kuomet yra draudžiamas ar negalimas bendravimas radijo ryšiu.

„Atvykdami į „DELTA NAVY“ hakatoną buvome nusprendę sukurti imtuvą ir siųstuvą. Tačiau pakalbėjus su mentoriais ir kitais dalyviais išgryninote Karinių jūrų pajėgų poreikį ir taip gimė idėja sukurti optinės komunikacijos sistemą. Pirmuosius prototipo bandymus planuojame atlikti jau ateinantį pavasarį. Šis produktas yra unikalus tuo, kad jis leidžia vykdyti optinę komunikaciją vienu metu tarp daugelio laivų. Mūsų žiniomis, atvirame pardavime tokio produkto analogų rinkoje nėra,“ – teigia Ivan Suzdalev, „VGTU-AGAI2” komandos atstovas.

Antra vieta ir 500 Eur prizas, įsteigtas Lietuvos karinių jūrų pajėgų karininkų klubo, atiteko komandai „VGTU AGAI1“, už sukurtą bepiločių orlaivių sistemą, skirtą paieškos ir gelbėjimo darbams jūroje atlikti. Trečiosios vietos nugalėtojais tapo ir organizatorių įsteigtą 300 Eur prizą laimėjo „Dr.VUFF“ komanda, kurianti didelio nuotolio ir itin saugų lazerinės komunikacijos sprendimą. Specialųjį Vilniaus Gedimino technikos universiteto įsteigtą prizą, trijų mėnesio narystę Linkmenų fabrike laimėjo komanda „Leaneria“, kurianti personalo ir jo resursų valdymo sistemą.

„DELTA NAVY“ hakatono metu dalyviai turėjo išskirtinę galimybę pasitikrinti savo kuriamų produktų potencialą konsultacijose su rinkos ekspertais. Mentoriai iš Krašto apsaugos ministerijos, Karinių jūrų pajėgų, „Versli Lietuva“, „Mokslo, technologijų ir inovacijų agentūros” atstovų, potencialūs investuotojai ir kiti startuolių ekosistemos atstovai, dalinosi savo ekspertiniais komentarais su hakatono dalyviais.

„Hakatone dalyvusios komandos pasižymėjo savo ekspertiškumu, matome, kad daugelis jų tikrai turi potencialo komercializuoti savo produktus ir jie yra stiprūs varžytis su užsienio gamintojų kuriamais panašiais sprendimais. Nors hakatonui kuriami produktai itin specifiški ir sudėtingi dėl srities, kurioje jie bus taikomi, puikius rezultatus pademonstravo ne tik ilgametę patirtį turintys aukštųjų technologijų specialistai, bet jaunieji hakatono dalyviai, dar besimokantys mokyklose. Tai rodo, kad inovacijų tema Lietuvoje yra itin aktuali įvairaus amžiaus grupėse ir mūsų šalis turi daug potencialo tapti technologinių inovacijų kūrimo centru, – teigia Roberta Rudokienė, VšĮ „Versli Lietuva“ startuolių ekosistemos plėtros padalinio vadovė.  

DELTA NAVY hakatonas – tai jau antroji gynybos ir technologijų kūrybos stovykla, kuri buvo surengta Lietuvos kariuomenėje ir pirmosios tokios kūrybinės dirbtuvės Karinėse jūrų pajėgose. Organizuojant hakatonus siekiama gynybos pramonės skatinimo ir ekosistemų kūrimo.  

Hakatoną organizavo Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos, VšĮ „Versli Lietuva“ startuolių ekosistemos plėtros padalinys „Startup Lithuania“, Mokslo, technologijų ir inovacijų agentūra, VGTU, KTU, kiti partneriai.  

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
9. rfline.eu
(2019-11-01 08:03:06)
(78.58.220.51) Parašė:

optical communication in navy enviroment? that interesting. why optical when fog or other weather conditions make it useless.8. yel“l“ow submarine
(2019-10-28 17:40:59)
(88.119.234.132) Parašė:

juokingų patrydiotinių dėdžių ( nesuaugusių vaikų) ir naivaus jaunimėlio žaidimai :)) - , irrrr..., sprendžiant iš premijų “dydžio“(komiškumo), įvyko tradicinė litchūaniška abipusio išdūrinėjimo akcija : vieni vaidino, kad kažką rimto sukūrė, kiti gi - kad tą kūrybą tinkamai įvertino :))))))7. Sakyčiau, LT kariai
(2019-10-28 17:34:58)
(93.93.56.166) Parašė:

turetu sudalyvauti tarptautinės madų industrijos žurnalu viršeliuose...6. Vytas
(2019-10-28 17:18:50)
(46.249.171.56) Parašė:

Net padorių premijų KAM pagailėjo Lietuvos specialistams. Įvertinant kiek lėšų skiriama kariniams pirkimams iš užsienio, tai skirta premijoms bendra 1800 eurų suma net ašaromis pavadinti negalima - tiesiog juokingai maža suma.5. Būtų gerai
(2019-10-28 17:14:34)
(188.69.195.126) Parašė:

Užpildyti sandėlius akmenimis ir pagaliais; per IV pasaulinį prireiks-4. Anfisa
(2019-10-28 15:59:00)
(88.118.163.49) Parašė:

Apart tu visu nauju komunikaciju, negalima pamirsti ir vel mokytis senu geru komunikacijos metodu: semaforu abeceles, dumu signalu, rysi lauzu pagalba, bugnu tamtamu signalus, siuntininkus galima siusti, tik ne estus...3. Kindziulis
(2019-10-28 15:21:14)
(188.69.207.61) Parašė:

Ar pagaliau galim miegot ramiai, žinodami,kad informatikos pirmūnu skurtas analogu neturintis optinis apsauginis skydas optical defence yra neįveikiamas rusu ginkluotei?2. vaikų žaidimai
(2019-10-28 13:41:14)
(188.69.195.126) Parašė:

Technologijų specialybės studentams tai gera kūrybinė stovykla, gal net diplominis darbas; ir tik tiek, nieko rimto dėl karybos.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras