2020 m. gegužės 30 d.

 

Grįžti į Lietuvą išeivius Londone ragino ir verslininkai, ir politikai

16
Paskelbta: 2014-05-05 14:40 Autorius: Anglija.lt

Savaitgalį Didžiosios Britanijos sostinėje įvyko išeivijos lietuviams skirtas renginys „Backto.lt“. Šūkiu „Atgal į Lietuvą!” pristatytame renginyje Lietuvos verslo, politikos ir žiniasklaidos atstovai pristatė naujas galimybes šalyje ir skatino išeivius apsvarstyti galimybę grįžti namo.

„Siekiame, kad lietuviai ne tik fiziškai grįžtų namo, bet ir likę užsienyje prisidėtų prie ekonominio, visuomeninio gyvenimo gerinimo: galvotų apie verslo steigimą, investavimą Lietuvoje, šią šalį savo rato žmonėms pristatytų kaip tinkamą investavimui, aktyviai dalyvautų rinkimuose“, – pasakojo „Backto.lt“ projekto direktorius Linas Stankus.

Renginyje dalyvavusio SEB banko prezidento patarėjo, finansų analitiko Gitano Nausėdos manymu, pastaruoju metu šalyje vykstantys procesai yra patrauklūs grįžimui: finansinė padėtis gerėja, kyla gyvenimo lygis, atlyginimai, mažėja nedarbas, ne už kalnų – euro įvedimas, toliau vyksta integracija į Europos Sąjungą.

„Esu už protingą grįžimą, nes prieš parvykdamas žmogus turėtų pasidomėti darbovietėmis, kuriose norėtų dirbti, užmegzti ryšius su jomis. Lietuva – kaip adresas, kuriuo bet kada galima grįžti. Šiuo metu šalis išgyvena labai įdomų etapą, viskas dinamiškai keičiasi, todėl jaunam žmogui turėtų būti įdomu dalyvauti šiame procese, o ne pareiti namo, kai pietūs jau paruošti“, – mano G. Nausėda.

Finansų analitikas prieš 20 metų turėjo galimybę likti Vokietijoje, kurioje tuo metu studijavo ir galėjo siekti karjeros. Viską apgalvojęs G. Nausėda galiausiai nusprendė grįžti į Lietuvą, kurioje, jo žodžiais, yra smagiausia gyventi.

„Barclays“ technologijų centro Lietuvoje (BTCL) vadovas Giedrius Dzekunskas išeiviams pasakojo apie IT sektoriaus perspektyvas. Vien per 2013 m. BTCL Lietuvoje sukūrė 486 naujas darbo vietas, o per 4 pirmuosius veiklos metus įdarbino 1 256 žmones.

„Nors mūsų šalies žmonės – išsilavinę ir gabūs, tačiau IT sektoriui nuolat trūksta specialistų. Lietuvos IT rinka vystosi, didžiosios užsienio įmonės dar tik atranda Lietuvą. Turime dar daug neišnaudoto potencialo, kurį turi skatinti ne tik valstybė, bet ir verslas. Džiugu, kad į Lietuvą kasmet sugrįžta vis daugiau emigravusių žmonių – tokių pavyzdžių turime ir savo kompanijoje“, – sako G. Dzekunskas.

Londone vykusi konferencija – jau ketvirtasis „Backto.lt“ renginys. Pirmieji susitikimai su Lietuvos išeiviais buvo surengti Stokholme ir Osle, o ateityje numatomi Miunchene ir Amsterdame. Šiemet renginyje Gitanas Nausėda (SEB) pristatė Lietuvos ekonomikos perspektyvas, Šarūnas Šiugžda („LitCapital“) pasakojo apie naujas galimybes mokslininkams, o Giedrius Dzekunskas (BTCL) – IT specialistams. Laimutis Paškevičius (Medcentras.lt) pristatė medicinos turizmo potencialą Lietuvoje, o Žaneta Skilandytė („Mantinga“) – Lietuvos eksporto galimybes.

Pasak L. Stankaus, po pernai įvykusių pirmųjų renginių keli lietuviai nusprendė savo ateitį sieti su gimtine: Danijoje mokęsis studentas į Lietuvą grįžo atlikti praktikos, o Norvegijoje gyvenusi lietuvė užsiims medicininiu turizmu ir organizuos norvegų keliones į Lietuvos gydymo įstaigas. Apklausos duomenimis, iš 210 į Londone vykusį renginį užsiregistravusių lietuvių per artimiausius 5 metus į gimtinę ketina sugrįžti net 79 proc.

„Nors kasmet iš užsienio grįžtančių lietuvių yra vis daugiau, pastebime ir kitą maloniai nuteikiančią tendenciją – išvykstančiųjų iš Lietuvos srautai taip pat mažėja“, – sako L. Stankus.

Projektu „Backto.lt“ siekiama užsienio šalyse gyvenančius ar studijuojančius lietuvius paskatinti grįžti į Lietuvą ir pradėti savo darbo karjerą, kurti verslą, prisidėti prie socialinės gerovės stiprinimo. Projektas taip pat skatina artimesnį išeivių ir Lietuvoje likusių tautiečių bendradarbiavimą.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
16. Ingrida Narkute
(2017-05-19 22:15:30)
(58.7.170.190) Parašė:

Vieni dirba ir sukasi. Kiti agituoja ir skaiciuoja kitu pinigus nes nieko kitko nemoka ar sugeba :)15. Marija
(2014-05-06 12:37:20)
(88.216.8.189) Parašė:

Netikejau, kad ir Nauseda priklauso sutvei, kuri kabina zmonems makaronus. Ar ne geda, Nauseda, jums? Kur ta jusu Lietuvos gerove? Kur kylanti ekonomika, atlyginimai, nedarbo lygis? As to nematau. Matau tik isvogta, praskolinta ir nuskurdinta Lietuva. Niekas nesiruosia i tokia grizt. Jus, valdziazmogiai, prisivoge, gyvenat gerai. Jums ir ekonomika kyla ir atlyginimai. Geda klausyt.14. lietuviai grizta namo
(2014-05-06 12:31:55)
(78.62.8.18) Parašė:

bet ne del to,kad sunsnukiai kviecia,o del to ,kad gelbeti Lietuva reikia.13. julius
(2014-05-06 12:10:25)
(87.247.107.203) Parašė:

nauseda nenusikalbek. niekas is emigracijos negryssedeti ant pasalpu. jie ten ysitvirtino gerai uzdirba. o tai ka skaitot kad fabrikuose tai ne darbas? juk negalim visi sulysti y bankus seima y kitas aukstas strukturas. o buvimas paprastu darbo zmogum lietuvoje tai tikra vergyste. ir manot kad jumis tie emigrantai tiki? nejuokinkit blusu.12. Pensininke
(2014-05-06 11:35:53)
(89.116.199.214) Parašė:

jau pasenusi suvokiu, kad Lietuva visapusiskai nustekenta deka visu korumpuotu politiniu partiju, kurios ir toliau "dirba" tuscia pasikartojancia, daug gero zadancia demagogija. Liudna, kad musu vaikai, anukai gyvena toli-uzsienyje, bet dziugu, kad jie sotus,laimingi. Tad ju sugrizimas i suvargusia ir melo liune skestancia Lietuva nenumatomas.11. 7 er komentarui
(2014-05-06 11:31:20)
(86.18.188.109) Parašė:

Koki dar maidana??ir kas dar begrys i ta isvogta Lietuva???nebejuokinkite! Patys gyvenate ,patys ir darykite ta maidana...Jei dar kazkaip prisidedavome prie rinkimu ,dar ir dabar balsuosime uz Puteiki...,o ateity matysime ,kad visai niekas nesikeicia del jusu pribasavimu ,tai ir balsuoti nustosime isvis.Dar tie kur valdzioj nezinau kaip tokius pavadinti tegul dziaugiasi ,kad po 4milijardus i metus prisiunciame.10. 8 emigrantams komentarui
(2014-05-06 11:28:43)
(86.18.188.109) Parašė:

Na tai ir dirbame ..ir gerai uzdirbame ..o ka pavydi?9. Girdėjau
(2014-05-06 11:01:27)
(86.24.243.119) Parašė:

iš ten dirbusių, kad Krafto fabrike Kaune darbininkai uždirbdavo 1800-2000 Lt, kartais ir daugiau. Admin istracija sugalvojo samdyti darbuotojus per įdarbinimo agentūras, tai tokių agentūrinių darbuotojų uždarbis sumažėjo iki minimalaus, 1000 Lt. Dalis etatinių darbuotojų buvo priversti tapti agentūriniais. Kadangi pagal Nusėdą Lietuva dinamiškai keičiasi, tai čia vienas iš to pokyčio pavyzdžių.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras