2020 m. gegužės 27 d.

 

G. Nausėda: Lietuvos žemės ūkis yra stiprus ir gali ne tik patenkinti vietos poreikius, bet ir dirbti eksportui

4
Paskelbta: 2020-04-04 07:39 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. prezidentas.lt
Nuotr. prezidentas.lt

Prezidentas Gitanas Nausėda balandžio 3 d. vaizdo konferencijoje su žemės ūkio ministru Andriumi Palioniu ir žemės ūkio sektoriaus atstovais aptarė Lietuvos gyventojų aprūpinimą maisto produktais ir planuojamas priemones, skirtas karantino padariniams žemės ūkiui, maisto pramonei ir kaimo plėtrai sušvelninti. Apie tai skelbiama Prezidentūros pranešime visuomenei „Sunkmečiu padės stiprus žemės ūkis ir patikimas maisto rezervas“.

Šalies vadovas teiravosi mėsos, grūdų perdirbėjų asociacijų atstovų bei pieno ir paukštienos produkcijos gamintojų, kaip įmonės tęsia veiklą karantino sąlygomis, ar užtektinai pagaminama maisto produktų, kokių sunkumų kyla gamyboje, ar nekyla kitų rizikų, galinčių lemti gamybos ar maisto produkcijos tiekimo rinkai sutrikimus.

„Koronaviruso pandemija dar labiau išryškino žemės ūkio svarbą, nes aprūpinimas būtinais maisto produktais ekstremalios situacijos sąlygomis yra vienas svarbiausių valstybės uždavinių. Lietuvos žemės ūkis yra stiprus ir gali ne tik patenkinti vietos poreikius, bet ir dirbti eksportui, ir tą darys ateityje. Pagrindinių maisto produktų, išskyrus kiaulieną, daržoves ir vaisius, šalyje pasigaminame viršydami vidaus poreikį. Todėl valstybės institucijų uždavinys šiandien – imtis priemonių, kurios padėtų žemės ūkio sektoriaus dalyviams produktyviai tęsti veiklą“, - pasakė G. Nausėda.

Šalies vadovas atkreipė dėmesį, kad, nepaisant Žemės ūkio ministerijos patikinimų, iki šiol atliktos ne visos užduotys, susijusios su valstybės maisto rezervo formavimu.

G. Nausėda paragino ministeriją kuo greičiau atlikti reikalingas procedūras ir užtikrinti, kad valstybės maisto rezervas būtų aprūpintas būtinais maisto produktais, o prireikus jį panaudoti, nekiltų jokių kliūčių.

„Valstybės rezervo formavimas gali tapti priemone, skatinančia žemės ūkio sektorių ir padedančia jam įveikti ekonomines ir finansines problemas. Taip pat ir maisto pasaugojimo klausimai, kurie apima ir kontaktus su Europos Komisija, šiuo metu yra esminiai“, - atskleidė šalies vadovas.

Pokalbio dalyviai taip pat akcentavo, kad Sveikatos apsaugos ministerija turėtų kuo skubiau paruošti ir patvirtinti aiškius žemės ūkio ir maisto pramonės higienos standartus, suvaldant COVID-19 rizikas ir užtikrinant nepertraukiamą gamybą.

Konferenciniame pokalbyje su Prezidentu dalyvavo žemės ūkio ministras Andrius Palionis, Lietuvos mėsos perdirbėjų asociacijos direktorius Egidijus Mackevičius, žemės ūkio kooperatyvo „Pienas LT“ valdybos pirmininkas Tomas Raudonius, Lietuvos pienininkų asociacijos „Pieno centras“ direktorius Egidijus Simonis, AB „Vilniaus paukštynas“ ir AB „Kaišiadorių paukštynas“ vadovas Darius Gudačiauskas bei Lietuvos grūdų perdirbėjų asociacijos prezidentas Karolis Šimas.

Šaltinis: prezidentas.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
4. Kaimo durnius
(2020-04-04 21:28:37)
(78.61.0.42) Parašė:

Gal kas zinot kur jis gyvena ? Kada paskutini karta buvo Lietuvoj ? Va toj musu realioj Lietuvoj,kaime,kur like keli paskutiniai mohikanai-pensininkai ir uzsiima tuo kad uzsiaugina maista tik sau.Is pezejimo supratau kad kad jis 20 metu sveciuojasi pas popieziu...3. Nu jo...
(2020-04-04 12:19:17)
(188.69.196.79) Parašė:

Gyvenant mieste ir girdint šitas Nausėdos kalbas, man tikrai būtų neramu dėl maisto ilgesnėje perspektyvoje. Tačiau gyvenantys kaime ar vienkiemiuose, vis dar dirbantys bent šmotą žemės savo reikmėms, iš bado nenumirs.2. Romas
(2020-04-04 10:46:51)
(77.111.246.102) Parašė:

Lietuvos zemes ukis yra tiek "stiprus", kad daugelis apsipirkti vaziuoja i Lenkija. Mano geras pazistamas is Kaliningrado srities tiekia, bent tai buvo 2019, 2018 Anksciau nezinau), gyvas kiaules i Lietuva. Pries kokius metus Maskvos, Piterio, Krasnojarsko parduotuvese pamaciau suri - Svalia ir Dziugas. Pagalvojau - tiekia LR produkcija i Rusija, ir tiekia pigiai. Paziurejau gamintoja, pasirodo - pagaminta Rusijoje. Paskaiciau - pasirodo rusai nusipirko licenzija. Vat ir toks zemes ukio produktu eksportas. :) Suprantu, kad tokiu suriu laukia isalkusi Italija, Prancuzija, Sveicarija ir t.t.. Ponas Nauseda nezino, kad Zemes ukis Lietuvoje buvo LTSR laikais. Po to jis buvo nuosekliai naikinamas, o po stojimo i ES - palaidotas.1. Iš viso to kratinio aišku viena:
(2020-04-04 08:19:47)
(82.140.130.183) Parašė:

"pi zdiec podkralsia niezamietno. Chotj vidien byl izdalieka". Ir patiko: "...Pagrindinių maisto produktų, išskyrus kiaulieną, daržoves ir vaisius, šalyje pasigaminame viršydami vidaus poreikį." O tai kas būtų, tas "pakankamai"? Rapsai ir kvietrugiai? Serbentai? Riešutai? Juoktis ar verkti (iš tokių kalbų)??Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras