2020 m. balandžio 6 d.

 

G. Nausėda: Lietuva – geriausias pavyzdys, kaip investicijos į šalies saugumą tampa ekonominės plėtros prielaida

10
Paskelbta: 2020-02-16 09:13 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. prezidentas.lt
Nuotr. prezidentas.lt

Prezidentas Gitanas Nausėda, viešėdamas 56-ojoje Miuncheno saugumo konferencijoje, dalyvavo aukšto lygio investuotojų diskusijoje, skirtoje Lietuvos ir Baltijos šalių ekonominės plėtros temai.

Diskusijoje, kurioje dalyvavo daugiau nei 30 tarptautinių finansų ir investicijų valdymo korporacijų, rizikos kapitalo fondų įkūrėjų ir vadovų, dalytasi mintimis apie regiono saugumo iššūkius bei jų įtaką šalių ekonomikos plėtrai ir verslo galimybėms.

Prezidentas akcentavo išaugusį kibernetinių ir hibridinių grėsmių pavojų, patiriamą Lietuvos ir kaimyninių valstybių, bei mūsų šalies pasiekimus kovoje su šiais iššūkiais.

Šalies vadovas priminė, kad Lietuva pripažinta 4-ta geriausiai su hibridinėmis grėsmėmis susidorojančia valstybe pasaulyje („Global Cyber Security Index“) ir yra įkūrusi vieną pažangiausių Europoje kibernetinių grėsmių prevencijos ir kovos su kibernetinėmis grėsmėmis centrą Europoje.

„Lietuva yra geriausias pavyzdys, kaip šalies patiriamos saugumo grėsmės tampa ekonominės ir inovacijų plėtros prielaida. Kasdien tobuliname kovos su kibernetinėmis ir hibridinėmis grėsmėmis priemones ir sprendimus, nes jėgos, veikiančios prieš mūsų valstybę, taip pat nesnaudžia. Aktyvus inovatyvių sprendimų kūrimas ir tobulinimas šioje srityje tapo mūsų konkurenciniu pranašumu visoje Europoje, verslo bendruomenės netruko pastebėti pranašumą ir pritaikyti šalies infrastruktūrą verslo procesuose“, - informavo G. Nausėda.

Pasak šalies vadovo „Lietuvoje sparčiai plečiasi karinės technikos (Miltech) inovacijų rinka“.

Miuncheno saugumo konferencijos kuluaruose Prezidentas susitiko su kompanijos „BMW“ vadovu Oliveriu Zipse, su kuriuo aptarė galimybes plėtoti automobilių gamybos verslą Lietuvoje, taip pat daugiau sužinoti apie šalies siūlomas fotonikos klasterio vertes.

Šalies vadovas pasiūlė įvertinti Lietuvos siūlomą infrastruktūrą informacinių technologijų plėtros centrams kurti, plėtoti inovacijas bei automobilių testavimo technikas.

Susitikime skirta laiko aptarti ir Lietuvos tikslus žaliosios ekonomikos srityje.

„Lietuva yra įsipareigojusi pasiekti klimato neutralumą iki 2050 m., taip pat šalis viršija ES vidurkį pagal atsinaujinančios energetikos panaudojimą, aktyviai palaiko dabartinį Europos Komisijos žaliąjį kursą, skatina žaliąsias investicijas“, - invstuotojams atskleidė G. Nausėda.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
10. ><
(2020-02-17 08:50:39)
(90.143.86.41) Parašė:

Žodžiu: prisipirkim šovinių už visus pinigus ir Lietuva bus ekonomikos viršūnėje.9. SS
(2020-02-17 07:19:02)
(78.63.162.242) Parašė:

Tai, kad Nausėda ekonomikoje silpnas, matėsi iš jo komentavimų tv ekrane. Elementaru: ekonomika kyla, pasekmė - gyvenimas gerėja, rezultatas - iš valstybės nebėga vergauti.8. V. Ladas
(2020-02-16 16:34:44)
(188.69.223.108) Parašė:

Šito nesitikėjau. Giriasi ir džiaugiasi šalies militarizavimu. Ar tas inovatyvus centras nieko mums nekainuos? Man pensijos nusavintos niekaip neįstengia net pradėti grąžinti, o svaičioja apie "miltech" inovacijas...7. Greitai pasidžiaugsime !
(2020-02-16 11:16:57)
(78.58.225.231) Parašė:

Vos ne prieš dešimtmetį buvo ruošiama Jungtinių Tautų Generalinės asamblėjos projektas. Niujorke, kur skelbiami 2020 metai “Tarptautiniai augalų sveikatos metai”Pagringine inicatyva skirta pabrėžti augalų sveikatos svarbą didinant maisto saugą,saugant aplinką ir biologinę įvairovę”. sakoma IYPH rezoliucijoje. Praslydo pernai inf.šaltiniuose ,kad nuo 2020m.bus tikrinami pirkėjų inicetyvą maisto produktai ,kuriuose netures būti perticidų,herbicidų , švino aldechidų ir kitokių mirtį nešančių nuodų.Numatytos ir nuobaudos kur bus baudžiamos krautuves ,kurios prekiaus nesilankys išvardintų reikalavimų sekančiai nuo 300€ iki 30.000€.Kad užtvirtinti šiuos reikalavimus JTGA šaukiama 2020m. spalio m. 5-8 d. Konferencija Helsinkyje . Taip kaip daugelis ūkininkų naudoja susintetintas mineralines grąžių pavadinimų”Mineralines trąšos” tokių ūkių dirvos yra numarintos . Numarintoje dirvoje auga tik ligas ,susirgymus nešantis maistas.Išgydyti numarintą dirvą su cheminiais brudais prireikė septinių metų mokestį žemės mokestį ,o ūkio pajamos priartėjo prie visiško nulio.6. Groteskas: "zalioji" energija po 20 metu jegaines naudojimo
(2020-02-16 10:57:37)
(31.17.252.88) Parašė:

Windrad stürzt um - Abriss Extrem! Windkraftanlage zerschellt spektakulär auf einem Acker5. An
(2020-02-16 10:53:57)
(78.63.229.198) Parašė:

Nu, taip triesdavo Breznevas per CK plenumus ir suvaziavimus. Tik gal kazkaip zmoniskiau, paprasciau. Sitas musu financistas, ar jis butu Miunchene ar Briusely ar Varsuvoj ar zanzibare varo ta pati, ta pacia demagogija. Jei taip ir toliau Lietuva vystysis ir investuos i salies sauguma, kaip ekonomines pletros prielaida, tai 2050m. kazin ar sulauksim. O tie paradai su zaliaja energetika vel papildys didziuju korporaciju kisenes. Ne t Trampas pasake, kad tai elitiniu korporaciju zaidimai.4. Groteskas: "zaliosios" kulturines revoliucijos elektros energija
(2020-02-16 10:48:58)
(31.17.252.88) Parašė:

Klausimas banalus: is kurios valstybes Lietuva gaus tiek gelezies (vienai vejo jegainei reikia 85 tonu) ir kada/ar isvis atsipirks atsitiktine vejo pagaminta elektros energija. Sekanciame video uzfiksuota jegaines statyba ir sunaudotu medziagu kiekis: Entstehung des Windparks Ahrensfeld Wittefeld in Bramsche3. Groteskas: kulturine revoliucija ir vaikai
(2020-02-16 10:24:53)
(31.17.252.88) Parašė:

Sis video tik stipriu nervu zmonems. Paziureje si video jus nebebusite tie, kurie buvote. Tai yra taip baisu, kad net juokas nebeima: The Disturbing Truth About Drag Kid "Desmond Is Amazing"Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras