2020 m. gegužės 26 d.

 

G. Nausėda įžvelgė ir teigiamą mus užklupusio koronaviruso pusę: tai yra puiki proga

26
Paskelbta: 2020-04-02 09:47 Autorius: ekspertai.eu
G. Nausėda. Nuotr. prezidentas.lt


Prezidentas Gitanas Nausėda balandžio 1 d. vaizdo konferencijoje su strateginių sektorių atstovais aptarė valstybės pasirengimą užtikrinti patikimą Lietuvos vartotojų aprūpinimą energija ir ryšių paslaugomis koronaviruso ligos (COVID-19) protrūkio metu.

Apie tai skelbiama Prezidentūros pranešime visuomenei „COVID-19 iššūkiai leis įsitikinti ilgamečių investicijų į kritinę infrastruktūrą nauda“.

„Ekstremalios situacijos ir karantino sąlygomis netrikdomas elektros, gamtinių dujų, taip pat ir ryšio paslaugų, tiekimas tampa strateginiu valstybės uždaviniu. Tai yra puiki proga įsitikinti ilgamečių investicijų į kritinę infrastruktūrą nauda“, - atskleidė šalies vadovas.

Per pasitarimą, kuriame dalyvavo energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas, AB „Litgrid“ generalinis direktorius Daivis Virbickas, laikinai AB „Amber Grid“ direktoriaus pareigas einantis Nemunas Biknius, UAB „Ignitis grupė“ generalinis direktorius Darius Maikštėnas ir Ryšių reguliavimo tarnybos vadovas Feliksas Dobrovolskis, šalies vadovas teiravosi, ar strateginę reikšmę turinčią energetinę infrastruktūrą valdančios įmonės yra pasirūpinusios darbuotojų apsauga nuo koronaviruso, ar netrūksta apsaugos priemonių, ir koks yra bendras įmonių pasirengimas atremti įvairaus pobūdžio grėsmes.

„Norėjau įsitikinti, kad tos institucijos ir bendrovės, kurios yra atsakingos už mūsų kritinę infrastruktūrą, gerai suvokia problemos mastą ir iškylančius iššūkius. Tenka pastebėti, kad daugelis jų iniciatyviai veikė ir stiprino darbuotojų saugą, ypatingą dėmesį skirdamos atliekantiems kritiškai svarbias funkcijas“, - pasakė G. Nausėda.

Šalies vadovas perspėjo, kad ekstremalios situacijos sąlygomis negali kartotis tokios situacijos, kaip nutikusi kovo viduryje, kai elektros tiekimas buvo sutrikęs apie 250 tūkst. vartotojų.

„Noriu padėkoti energetikams ir rangovams už operatyvią reakciją ir gana greitai atkurtą elektros tiekimą vartotojams. Tačiau būtina imtis priemonių, kad tokia situacija nepasikartotų. Vyriausybės siūlomi įvairūs priemonių paketai, skirti investicijoms į ekonomiką paskatinti, – puiki proga padidinti inžinerinės infrastruktūros atsparumą“, - nurodė G. Nausėda.

Pasak šalies vadovo, šiuo metu, kai Lietuva skuba įgyvendinti kritinės svarbos elektros tinklų sinchronizacijos su Europa projektą, itin svarbu užtikrinti deramą strateginės infrastruktūros objektų fizinę saugą, taip pat pasirūpinti ir apsauga nuo kibernetinių atakų.

„Džiaugiuosi galėdamas konstatuoti, kad strateginiai projektai, kuriuos įgyvendiname, konkrečiai sinchronizacijos projektas, išlaiko ankstesnį tempą. Darbai nesustojo, ir tai yra be galo svarbu Lietuvai siekiant užtikrinti savo energetinės sistemos saugumą“, – sakė šalies vadovas.

Jis taip atkreipė dėmesį, kad reikia sustiprinti elektroninių ryšių patvarumo ir pajėgumų kontrolę bei stebėseną.

„Šiandienos iššūkius turime vertinti kaip galimybę pereiti į aukštesnį lygį ir iš tiesų, o ne popieriuje tapti skaitmeninės ekonomikos šalimi“, - pasakė G. Nausėda.

Šalies vadovo nuomone, technologiškai atsilikę greitosios pagalbos, policijos ir kitų tarnybų bei strateginių įmonių tinklai turi būti atnaujinti, pritaikyti gauti vaizdo duomenis ir sujungti į vieną tinklą, tokiu būdu tarnybas ryšio požiūriu atvedant į XXI amžių.

„Kritinio ryšio tinklų modernizacijos projektas turi būti atliekamas efektyviai, pasitelkiant šios srities kompetencijas ir išnaudojant turimą pažangią valstybės ryšių infrastruktūrą“, - išaiškino G. Nausėda.

Kodėl per tris nepriklausomybės dešimtmečius liko atsilikę greitosios pagalbos, policijos ir kitų tarnybų bei strateginių įmonių tinklai, G. Nausėda neatskleidė.

Apie visus G. Nausėdos nuveiktus darbus siekiant Gerovės valstybės visada rasite skiltyje „Kuriant G. Nausėdos gerovės valstybę“.

Šaltinis: prezidentas.lt

Keli susiję:

Lietuva remia Italiją: G. Nausėdos iniciatyva suplevėsuos šios valstybės vėliavos instaliacija ant Prezidento rūmų

G. Nausėda nusiuntė aiškią žinutę vis labiau agresyvėjančiai Rusijai, mes išlaikome budrumą ir esame pasirengę

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
26. Vytas
(2020-04-03 16:07:37)
(90.131.37.121) Parašė:

Tai yra puiki proga užsidirbti pinigų Nausėdai.25. kk
(2020-04-03 07:21:02)
(86.100.96.22) Parašė:

Imitacinė valstybė, imitacinis prezidentas.Ar nematote, kad jis tik imituoja veiklą?Laukia šeimininkų nurodymų, o per pertraukas pliurpia nesąmones: kad po Jurbarko įvykio neleis nieko išsukti nuo atsakomybės, moko Batką tvarkytis savo šalyje, kaltina Seime visus be išimties nepriėmusius kažkokio įstatymo...Jausmas toks jog jam yra nustatyta ką reikia kalbėti ir daryti ir po to galima pliurpti kitką savo nuožiūra. Štai dabar surinko gavrikus ir susirūpinusiu veidu peza nesąmones apie kažkokius bl...t iššūkius.Gavrikams po tokių jo tiradų svarbiausia nepradėti žiovauti, šiukštu neužmigti arba neduok diev neužknarkti...Susireikšminusi marionetė.24. S
(2020-04-03 03:05:52)
(37.228.254.112) Parašė:

.be/7CpbMjhShSI. Kirgizai isvare Kiniecius.....23. Paskutine vakariene moderniai visuomenei...
(2020-04-02 22:05:42)
(31.17.252.158) Parašė:

Jon Brown on Twitter: "I don't know who made this but they ...22. S
(2020-04-02 21:42:30)
(37.228.254.112) Parašė:

.be/ICl4oQxVJAg nu va Lukasenko pasisako, turbut pyrmas ir kris nuo sito CCPviruso ...be/RFftsn6izic21. Vytas
(2020-04-02 19:44:30)
(62.80.225.75) Parašė:

Galima pagalvoti, kad 250 tūkst. vartotojų neturėjo elektros dėl COVID-19 poveikio. Kažkoks acenzūraonizmas ar visai nesiorentavimasi situacijoje. Kaip ten bebūtų, su tokiu prezidentu tikėtis ko nors gero pasiekti neverta.20. Pikasas2
(2020-04-02 19:42:53)
(78.63.47.198) Parašė:

Gali būti, kad prezidentui Gitanui Nausėdai nelabai įdomu kas sumovė įstatymą dėl medicinos darbuotojų atlyginimų ir kompensacijų padidinimo. O gal jis ir taip žino kas kaip Seime kvėpuoja. Tada tampa nesvarbu kas kairėj, kas dešinėj, kas viršuje kas apačioje tą kliurką padarė. Tada belieka apkaltinti visus Seimo narius ir pačią aukščiausią LR valdymo instituciją - Seimą. Premjeras Saulius Skvernelis katino Leopoldo stiliumi irgi keistai kreipėsi į kolegas: „Padėkite į šalį asmenines antipatijas, ideologinius skirtumus, žmogiškuosius nesutarimus“. Bet taip elgiasi aukščiausi politikai, kuriems daug kas leidžiama. O ką daryti eiliniam rinkėjui? Kaip jam atsirinkti kas kaip Seime darbuojasi? Tam gali padėti žvelgimas į konkrečius faktus. JEI KAM NEAIŠKU KAS IR KAIP? Vykstant minimam balsavimui korteles ištraukė 42 Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai, 9 Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) nariai, 7 Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) nariai. Pritrūko poros desėtkų balsų, kad būtų pasiektas reikiamas daugumos - 71 seimūnų skaičius. Na, o kadangi "kontoros klakeriams" vėl, kaip visada, kalčiausi konservatoriai, tai tegul taip ir lieka. Tokių "mąstymo" nepakeisi, nes rublis keliais centais pabrango. A ne? Teks minti atbulai ir įstatymą priimti. Tada beliks "karabasui" paploti:) Jo čia laukai...19. Už elektrą mokame
(2020-04-02 17:38:29)
(78.56.75.110) Parašė:

bene didžiausią kainą regione.. Nafta, dujos krenta, gal laikas būtų jau nuleisti ?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras