2020 m. sausio 29 d.

 

Globalaus pramoninio-bankinio elito krizė. SEB bankas Lietuvoje didins banko paslaugų įkainius

11
Paskelbta: 2016-04-15 08:35 Autorius: Ramūnas Alaunis

Šią savaitę Vašingtone susitinka beveik visų pasaulio pagrindinių bankų valdytojai, po pirmojo slapto Federalinio rezervų banko valdybos pirmininkės Janet Yellen susitikimų su JAV prezidentu Obama sekančią dieną buvo pranešta apie antrąjį skubų susitikimą. Šis ir kiti skubūs slapti bankų valdytojų susitikimai šią savaitę rodo vis didėjančią recesiją JAV ir Europos bankuose. Artėja didžiausia istorijoje bankų krizė. Viena iš priežasčių energijos išteklių (naftos ir dujų) sektoriuje suteikta daug rizikingų paskolų. Tai lėmė ir staigiai kritusios naftos kainos. Skalūninių dujų gavyba tapo nuostolinga. 2009 metų bankų krizė buvo susijusi su būsto sektoriaus paskolomis.

Prieš kelias dienas pirmą kartą Europos Sąjungoje buvo pritaikytos Europos Bankų atstatymo ir problemų sprendimo direktyvos „gelbėjimo iš vidaus“ (bail-in) procedūros žlungančiam Austrijos bankui „Heta Asset Resolution AG“ gelbėti. (Pagal šią direktyvą bankus gelbėja ne valstybė, o bankų savininkai ir akcininkai. Jei banko akcininkai neturi pakankamai lėšų, bankrutuojantį banką gelbėja banko indėlininkai.) Žlungantis Austrijos „Heta Asset Resolution AG“ bankas paėmė dalį banko obligacijų ir indėlininkų pinigų, kad padengtų savo skolas. Žmonėms laikantys pinigus bankuose ir matydami kaip jų pinigai yra nusavinami paniškai pradės atsiimti pinigus iš bankų. Tai galėtų būti tikroji sisteminio bankų žlugimo Europoje pradžia.

Neseniai SEB bankas paskelbė informaciją, kad nuo 2015 birželio 13 ir spalio 3 dienos brangs SEB banko paslaugos. Nuo š. m. birželio 13 d bus keičiami kai kurie SEB banko paslaugų privatiems klientams įkainiai, o nuo spalio 3 d. ir atnaujintų debeto kortelių atsiėmimo sąlygas privatiems klientams. Visa SEB banko informaciją rasite čia.

Pvz. įmokėtų grynųjų pinigų pervedimas (jei gavėjo sąskaita yra SEB banke) į savo sąskaitą eurų banknotais anksčiau kainavęs 0,87 Eur nuo birželio 13 d. kainuos papildomai 0,15 proc. nuo įmokėtų grynųjų pinigų pervedimo sumos ir 1,5 euro mokestį (apie 5 lt.). Pervedimas į savo sąskaitą eurais (jei suma viršija 12 Eur) kainavęs 4,5 proc. nuo pervedimo sumos ir 0,87 Eur, nuo 2016 birželio 13 d. kainuos 4,5 proc. nuo pervedimo sumos ir 1,5 Eur. (apie 5 lt.) Atkreipkite dėmesį, kad įmokėtų grynųjų pinigų pervedimo mokestis į savo sąskaitą nebus netaikomas, „jei klientas, pateikdamas grynuosius pinigus, kartu pateikia ir mokėjimo nurodymą pervesti šiuos pinigus į kitą sąskaitą SEB banke ar kitame banke Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės šalių valiutomis.“

Įmokėtų grynųjų pinigų pervedimas (jei gavėjo sąskaita yra SEB banke) į kito asmens sąskaitą eurų banknotais anksčiau kainavęs 2,32 Eur nuo birželio 13 d. kainuos 0,3 proc. sumos ir 3 Eur.(apie 10 lt.).

Įmokėtų grynųjų pinigų pervedimas (jei gavėjo sąskaita yra SEB banke) į kito asmens sąskaitą eurais, jei suma viršija 12 Eur pervedimas kainavęs 4,5 proc. nuo sumos ir 2,32 Eur nuo birželio 13 d. kainuos 4,5 proc. sumos ir 3 Eur.

Mokestis už valiutos pirkimo ar pardavimo operaciją kainavęs 0,87 Eur nuo birželio 3 d. pabrangs vos ne dvigubai 1,5 Eur, t.y. apie 5 lt.

Smarkiai pakils sąskaitos atidarymas ne Lietuvos rezidentams (klientams, kurių nuolatinė gyvenamoji vieta yra ne Lietuvos Respublikoje). Sąskaitos atidarymo ne Lietuvos rezidentams paslaugos įkainis buvęs 28,96 eurų nuo 2016 birželio 13 d. jau bus net 100 eurų už sąskaitos atidarymą. Palyginimui, į Angliją atvykstantis Lietuviai Anglijos bankuose gali atsidaryti sąskaitas nemokamai Tad tokia SEB banko politika yra paprasčiausias plėšikavimas. O tokių Lietuvos piliečių, kurių nuolatinė gyvenamoji vieta yra kitose Europos Sąjungos šalyse yra labai daug.

Taigi, kaip matyti pastoviai didėja pervedamų ir išgryninamų pinigų procentinis mokestis nuo įmokamos ar pervedamos pinigų sumos. Nors prieš euro įvedimą buvo kalbama, kad šios paslaugos mažės, tačiau kaip matome vyksta atvirkštinis procesas – banko paslaugų įkainiai didėja.

Kam priklauso SEB Bankas? Arba kieno vardu plėšikaujama Lietuvoje?

Kam priklauso SEB Bankas, tam priklauso SEB Banko milijoniniai pelnai. AB SEB bankas yra didžiausias komercinis bankas Lietuvoje ir priklauso Šiaurės šalių finansinių paslaugų grupei „SEB“. Bankas įkurtas 1990 metais ir nuo pat susikūrimo pradžios bankas pradėjo savo komercinę veiklą Lietuvoje dar pradžioje „Vilniaus banko“, vėliau „SEB Vilniaus banko“ pavadinimais. 2000 m. 97,9 proc. „Vilniaus Banko“ akcijų įsigijo SEB finansinė grupė. SEB finansinės grupės valdomas „Vilniaus Bankas“ 2000 metais prisijungė Lietuvos privatų komercinį banką „Hermis“ veikusį nuo 1991 metų. 2005 m. „Vilniaus Bankas“ pradėjo vadintis „SEB Vilniaus Banku“. 2008 m. „SEB Vilniaus Bankas“ jau pradėjo vadinti „SEB Banku“. T.y. Šiaurės šalių finansinių paslaugų grupės SEB pavadinimu.

Visą tą laiką žmonėms buvo kalama į galvą, kad tai „geriausias bankas Lietuvoje“, aišku, ne Lietuviškas; kad tai „geriausios banko paslaugos internetu privatiems klientams, Lietuvoje, Centrinėje ir Rytų Europoje“; kad tai „geriausios banko paslaugos internetu įmonėms Lietuvoje“; kad tai „geriausias valiutų prekybos ir geriausios vertybinių popierių prekybos paslaugų bankas Lietuvoje, Šiaurės ir Baltijos šalių regione“; Vienu žodžiu, kad tai „geriausias ir geriausių“ Šiaurės šalių bankų veikiantis ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Centrinėje ir Rytų Europoje..

SEB Banko Lietuvoje akcijas valdo Šiaurės šalių finansų grupė „Skandinaviska Enskilda Banken“ (SEB). SEB (Skandinaviska Enskilda Banken) yra Skandinavijos finansinių paslaugų koncernas. Pagrindinė SEB koncerno būstinė yra Švedijos sostinė Stokholmas. Laikomas Švedijos Valenbergų šeimos bankininkų dinastijos (banko įkūrėjo André Oscar Wallenberg) dalimi. Šiai Valenbergų šeimai priklauso Švedijos pramonės grupės tokios, kaip Ericsson, Electrolux, ABB, SKF, Atlas Copco ir kt. 1990 metais Valenbergų bankininkų-pramonininkų šeimos dinastija kontroliavo beveik vieną trečdalį Švedijos metinio BVP.

Vienas pagrindinių SEB savininkų taip pat yra Švedijos investicijos kompanija „Investor AB“, kurią taip pat valdo Valenbergų šeima per kitą finansinių investicijų valdymo bendrovę „Foundation Asset Management AB“ Taigi, Valenbergų bankininkų šeima tiek sukaupusi turto, kad steigia specialius fondus įmones, kurios galėtų valdyti uždirbtus milijardinius pelnus. Valenbergų šeima per finansinių investicijų valdymo bendrovę „Foundation Asset Management AB“ valdo dalį Šveicarijos korporacijos „ABB Group“, Švedijos „Atlas Copco“, Švedijos „Electrolux“, „Ericsson“, Švedijos „Husqvarna Group“ ir kt. Kaip matyti iš pavadinimų, dalis šių pramonės koncernų įsitvirtino Lietuvoje po to, kai 1990 metais Lietuvoje „atkūrus Nepriklausomybę“ buvo sunaikinta visa pagrindinė Lietuvos pramonė.

SEB koncerno 2015 metinės ataskaitos duomenys rodo tendencija, kad ir ateityje didės SEB banko mokamų paslaugų įkainiai. Buvęs „geriausias Rytų ir Centrinėje Europoje“ SEB bankas jau nebe toks geras. Globalus pramoninis - bankinis elitas dėl savo pačios sukurtos ydingos finansinės sistemos jau patiria didelę krizę, kuri yra neišvengiama. Šios krizės pasekmėje bankų patiriamus nuostolius bus priversti dengti banko klientai. Todėl Lietuva privalėtų steigti savo valstybinį komercinį (investicinį) banką, tačiau tai draudžia daryti ES įstatymai.

 
Komentarai

 
11. Martynas Jankauskas Investigation
(2019-12-09 05:25:10)
(188.221.154.93) Parašė:

Dalia Grybauskaite reikia pasodinti i vieta mad suprastu kad kadencija baigesi.10. Martynas Jankauskas Investigation
(2019-12-09 05:19:58)
(188.221.154.93) Parašė:

Dalia Grybauskaite reikia pasodinti i vieta kad suprastu kad jos pareigos jau baigesi.9. "Panama Papers"
(2016-04-21 00:23:56)
(79.139.179.146) Parašė:

Panamos popieriai – tikrai ne akcija būtent prieš Putiną. Nereikia akcijos vadų laikyti idiotais, kurie mestų į minią granatą, norėdami pridaužti joje šlitiniuojančią mešką.Tai- nuosekli dviejų titanų kova dėl vietos po saule, o vietos jiems abiems žemėje per maža.Kai kaunasi du drakonai, nukenčia ne vietoje pasipainiojęs po kojomis koks Islandijos premjeras ar 404 prezidentas. Sutikite, kai jums pateikia niekam nežinomos juridinės „skalbyklos“ iš tolimos Panamos pavadinimą, tai viena. Ir visai kitaip atrodys, kai vietoj jos pavadinimo įstatyti Credit Suisse ar HSBC. Taip, tai tas įžymusis britų, tiksliau Rotšidų, bankas Šanhajuje, kapitalą sukaupęs dar nuo „opiumų karų“, kai Britanija laivais pludė opiumo kontrabandą, prisidengdama arbatos importu. Panama- tai britų ofšorai, o išorėje jais operuoja respektabili Kanados firma. Ir koks kieno reikalas, kad tos firmos savininkas- niekam nežinoma Panamos firma be ofiso. Ir kam jai ofisas, jei ją valdyti galima iš bet kurio HSBC banko ofiso? Galima sutikti, kad „JAV valstybės departamentas – ne kokia tai antraeilė ar antrarūšė valstybės institucija, tai – Amerikos, ir drąsiai galima sakyti, kad viso taip vadinamo „Vakarų pasaulio“ užsienio politikos strateguotojas ir įgyvendintojas“. Tik esmė tame, kad ta institucija, kaip įrankiu ir atstovu spaudai, naudojasi Rokfelerių-Morganų klanas. Tad šie „popieriai“- tai ne apie Rusijos ar Europos politikus, nors jų tame sąraše nemažai. Tai tiesiog karo tarp Amerikos ir britų bankinių klanų aidai. Taip buvo su Kipru, po to- su Mergelių Salomis. Britų Rotšildai sudavė atsakomąjį smūgį- sužlugdė ir privertė Rokfelerius atsisakyti skalūninių dujų verslo ir smogti atgal „Panamos popieriais“. Dabal ėjimas vėl britų pusėje. O eiliniams piliečiams šios drakonų mūšio regimos pasekmės –krintantys valiutų kursai, žlungančios šalys, žūstantys žmonės, karinių bazių steigimas, žvanginimas ginklais- per jiems priklausančią žiniasklaidą pateikiamos vos ne kaip eiliniai gamtos reiškiniai arba, geriausiu atveju,- „rusai puola“.8. "Panama Papers"
(2016-04-21 00:17:04)
(79.139.179.146) Parašė:

Klišas šaulys Obama: taikėsi į Putiną, o pašovė savo draugužį Kameroną.7. T0mas J.
(2016-04-20 20:07:10)
(31.209.97.30) Parašė:

Seniai sakau: pamirškit bankus. Mokykitės gyventi be jų.6. viska paprasta paaiskinti
(2016-04-19 08:32:05)
(78.56.75.110) Parašė:

- Kolonija5. Gamtos neapgausi, arba lazda turi du galus.
(2016-04-15 16:09:12)
(84.209.10.118) Parašė:

Svedai gvaltavoja Baltijos salis, svedaites prievartauja juodziai. Tokia realybe.4. VYTAUTAS
(2016-04-15 15:41:59)
(79.139.179.146) Parašė:

O KAIP GALI BŪTI SU ŠALIES FINANSAIS GERAI, KADA LIETUVOS BANKUI VADOVAUJA GRYBAUSKAITĖS STATYTINIS, ŽMOGUS SU LIEMENE, BET BE SĄŽINĖS IR MORALĖS (TAI NE ŠIO PASAULIO DIMENCIJA), VAGIES IR AFERISTO N.COOPERIO SĖBRAS TOKS PAT VAGIS V.VASILIAUSKAS.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras