2020 m. gegužės 31 d.

 

Ginčas dėl A. Kubiliaus sūnaus nedeklaruotų privačių interesų

7
Paskelbta: 2019-04-03 10:42 Autorius: ekspertai.eu
S. Jakeliūnas, A. Kubilius.
S. Jakeliūnas, A. Kubilius.

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją, prašydamas įvertinti, ar Seimo narys konservatorius Andrius Kubilius laiku (t. y. per 30 dienų) nedeklaruodamas sūnaus Vytauto Kubiliaus einamų pareigų UAB „Google Payment Lithuania“, kurio veiklos sritį jis kontroliuoja dirbdamas Seimo Biudžeto ir finansų komitete, nepažeidė įstatymo nuostatų.

„2018 m. spalio 15 d. UAB „Google Payment Lithuania“ valdybos sprendimu konservatoriaus A. Kubiliaus sūnus V. Kubilius buvo paskirtas šios įmonės direktoriumi. Ši įmonė teikia finansų paslaugas ir Lietuvos bankas jai 2018 m. gruodžio 20 d. yra išdavęs elektroninių pinigų įstaigos veiklos licenciją. Taigi, įmonės veiklos reguliavimas patenka į Biudžeto ir finansų komiteto veiklos kryptis. Tačiau informacija apie tai, kad sūnus vadovauja finansines paslaugas teikiančiai įmonei, A. Kubiliaus privačių interesų deklaracijoje yra nutylima, ji netapo žinoma visuomenei. Toks politiko elgesys yra netoleruotinas ir diskredituoja Seimo nario veiklą, menkina Biudžeto ir finansų komiteto priimamų sprendimų patikimumą visuomenės akyse“, – teigia S. Jakeliūnas ir priminė, kad tai ne pirmas kartas, kuomet A. Kubilius nutyli šeimos sąsajas su jo kuruojama sritimi Seime.

Prieš metus A. Kubilius, Seimo laikinojoje komisijoje nagrinėdamas Baltarusijos rinkos ypatumus, pamiršo deklaruoti, kad jo sūnus V. Kubilius yra Baltarusijos energetikos srityje dirbančios ir konkuruojančios UAB „Modus group“ stebėtojų tarybos narys. Dėl to Seimas A. Kubilių netgi pašalino iš laikinosios komisijos.

Atsakydamas į tai A. Kubiliaus teigia, kad S. Jakeliūnas sako netiesą.

„S. Jakeliūnas sako netiesą teigdamas, kad mano sūnus Vytautas Kubilius vadovauja įmonei, kuri jau teikia finansines paslaugas“, - informavo A. Kubilius.

Reaguodamas į Stasio Jakeliūno pareiškimą, Seimo narys Andrius Kubilius informuoja, kad jo sūnus Vytautas Kubilius jau seniai dirba „Google Lietuva“ vadovu ir tai visiems seniai yra žinoma.

„Lietuvai siekiant tapti finansinių paslaugų centru pasaulinė kompanija „Google“ susidomėjo galimybėmis savo elektroninės bankininkystės veiklą perkelti į Lietuvą. To siekdama pagal galiojančius Lietuvos Respublikos įstatymus 2018 m. gruodžio 20 d. gavo Lietuvos banko išduotą elektroninės bankininkystės veiklos licenciją. Apie tai plačiai rašė Lietuvos spauda, tai garsiai skelbė Lietuvos valdžios institucijos. Licencija buvo išduota globalios „Google“ specialiai tam tikslui įkurtai įmonei „Google Payment Lithuania“, tačiau ši įmonė iki šiol elektroninės bankininkystės veiklos nevykdo. Todėl S. Jakeliūnas sako netiesą, teigdamas, kad mano sūnus Vytautas Kubilius vadovauja įmonei, kuri jau teikia finansines paslaugas. Mano sūnus nėra tapęs bankininku ir todėl S. Jakeliūno priekaištai dėl mano tariamo interesų konflikto yra nepagrįsti, – sako A. Kubilius. –  Tačiau tam, kad niekam nekiltų kokių nors abejonių, vakar specialiai papildžiau viešųjų ir privačių interesų deklaraciją, įrašydamas ir sūnaus ryšius su veiklos nevykdančia „Google Payment Lithuania“ įmone“, - nurodė A. Kubilius.

Jis taip pat priminė, kad VTEK nustatė, jog nepaisant R. Karbauskio skundų, jo sūnaus veikla „Modus grupės“ stebėtojų taryboje nesukėlė jokio interesų konflikto su Seimo nario  parlamentine veikla, todėl VTEK atsisakė pradėti tyrimą.

Šaltinis: lrs.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
7. Vargšas tas Kubilius
(2019-11-08 15:53:41)
(84.15.172.223) Parašė:

jis juk dirba Lietuvai ir negaišta savo vertingo laiko visokioms ten, biurokratinėms nesąmonėms – aiškiai žmogus sako, kad ,,visi žino“ - tai kam dar turi tas deklaracijas pildyti?– įstatymai, tai NE JAM RAŠYTI – kad jo toks požiūris, patvirtina ir jo elgesys, nes kai prispaudė uodegą, tai tuoj įsižeidė, kad JĮ nutvėrė sukčiaujant. Žodžiu – Kubilius jau niekada nebepasikeis, todėl VISADA reikės jį tikrinti: ir jo deklaracijas ir visokiausias sutartis, nes, jei priežiūra tik susilpnės – iškart visiems iškrės šunybę.6. KODEL
(2019-04-04 09:27:14)
(86.38.207.7) Parašė:

kubiliai, simonytes, supuliavusios melo ir korumpuotos sistemos atstovai bijo issamaus tyrimo ir per akis, net paprastam zmoguo suprantama kalba, meluoja. Kur jusu SAZINE, o Simonyte nori toliau vadovauti sistemai su suskaldyta zmoniu, praskolinta LIETUVA, isvaryta is Lietuvos. KUBILIAU, aiskiai ir kaip pats sakai "paprastai" pasakei, kad zmones tegu isvaziuoja. PAGARBA GERB. JAKELIUNUI, KURI NEUZTILDYS JOKIE VASILIAUSKAI, MAJAUSKAI IR JUOS PALAIKANTYS.5. Dviraciais i Baltarusija!
(2019-04-04 01:08:23)
(76.224.238.41) Parašė:

Pagarba Jakeliunui!Lauk visus konservatoriu "elitinius",vaikai ir pinigai imerkti i Baltarusijos elektrines reikalus,viskas aisku state kartu ir pelna dalinsis kartu,kur gi privogtus pinigus desi ,o apsimeta kovojanciais pries nesvaria energija...Apkalta brudams!Vagys!4. konservines kgb chuntos veikejams
(2019-04-03 15:05:09)
(82.140.130.86) Parašė:

kgb ikure ir kuravo sajudzius ne tik visoje sajungoje bet ir visame sovietiniame bloke kur 1988 metais net sujunge Vokietijas3. ////////
(2019-04-03 13:51:31)
(78.61.75.27) Parašė:

konservines chuntos veikejams lietuvoj niekas negresia2. Atrodo
(2019-04-03 11:33:01)
(83.176.239.189) Parašė:

kad Profesionalai pradejo dirbt Lietuvos zmonems , kurie jais tikejo kurie jiems atidave valdzios vaira. Profesionalai turi dirbt pagreitintai , nes kelis metus nesimate zmonems ju didziu darbu.1. ZUK
(2019-04-03 11:26:11)
(46.249.171.52) Parašė:

Taip,Google visame pasaulyje vengė mokesčių,visus durnino ir kvailino,bet milijonų nesumokėtų mokesčių nepaslėpsi,todėl teks moketi per teismus.Google Lietuva,kuriai vadovauja Vytautas Kubilius taip pat,garantuotai,gal gavę nurodymus iš aukščiau,taip pat galimai vengė mokesčius mokėti.Manau,kad už tai turėtu būti sodinama už grotų.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras