2018 m. gruodžio 18 d.

 

Gimtoji kalba – pagrindinis tautos bruožas

4
Paskelbta: 2018-02-25 22:20 Autorius: Kazimieras Juraitis

Kiekviena valstybė turi kelis pagrindinius išskirtinius bruožus – kalbą, kultūrą, teritoriją ir ekonomiką, teigia Šiaulių universiteto profesorius, Lietuvos mokslininkų sąjungos pirmininkas, laikraščio „Mokslo Lietuva“ redaktorius Jonas Jasaitis.

Jeigu nors vienas šių bruožų pažeistas – tautai ir valstybei iškyla pavojus.

Šiandien LR Seimas stebina savo siūlymu suteikti tautinėms mažumoms naudoti savo kalbą ten, kur tos mažumos sudaro daugumą. Teikdami tokį siūlymą socialdemokratai siekia, kad mažumos galėtų savo kalbą naudoti administraciniams vietovių užrašams, taip pat valstybinėse įstaigose ir panašiai.

Nelietuviškus rezervatus Lietuvoje steigti buvo bandyta nuolat, nuo pat 1990-ųjų. Plačiausiai žinoma Vilniaus autonomijos istorija, bandymai atplėšti Švenčionių, Šalčininkų rajonus bent kultūriškai. Po to jau, žinoma, kiltų ir kiti veiksmai. Per vidines rietenas išbarstę savo populiarumą, socialdemokratai ieško jauko balsams žvejoti ateinančiuose rinkimuose, nors tokio įstatymo siūlymas akivaizdžiai prieštarauja LR Konstitucijai. Motyvuojama tuo, kad neva pažeidžiamos lenkų teisės, nors netgi įvairios tarptautinės institucijos nekart pasisakė priešingai. Suteikus tokias išlygas lenkams, turėtų gerą pagrindą pradėti bruzdėti Lietuvos rusai.

Bene geriausias pavyzdys, kad tautinės mažumos turi geras sąlygas yra Lietuvos totoriai karaimai, kurie Lietuvoje apsigyveno nuo Vytauto laikų, tačiau išlaikė savo tapatumą net šimtmečiams slenkant ir niekada nekėlė panšių reikalavimų, kokius kelia dabar socialdemokratai.

Simboliška, kad šiomis dienomis LR Seime Grupė Seimo narių siūlo buvusią Tarybų Sąjungos Komunistų partiją ir Lietuvos komunistų partiją (LKP) pripažinti nusikalstama organizacija ir Lietuvos gyventojų genocido vykdytoja.

Tai numatantį Seimo rezoliucijos projektą antradienį įregistravo konservatoriai Audronius Ažubalis, Valentinas Stundys, Arvydas Anušauskas, Arvydas Vidžiūnas, liberalė Dalia Kuodytė ir Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Povilas Urbšys.

Tokie įstatymai, kokį dabar siūlo socialdemokratai – aiškiai kvepia antilietuvišku, netautišku globalaus Komunizmo kvapu.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
4. Lietuvoje,
(2018-03-01 12:46:29)
(178.16.34.170) Parašė:

pagal pavardę galėjai suprasti,ar tai mergaitė,ar jau ištekėjusi moteris.Tai didelis tautos paveldas.Ir staiga prasidėjo.Bunkė,Trioškė,Milkė.Kodėl čia leista laužyti lietuviškas pavardžių rašymo taisykles.Negaliu negerbti Katažynos.Pati lenkaitė,bet gimusi Lietuvoje,ištekšjo už lietuvio,tai ir pavardė lietuviška,-Zvonkuvienė.3. xxxx
(2018-02-26 04:01:02)
(88.222.106.54) Parašė:

net tarybiniais laikais lietuvių kalba nebuvo taip naikinama, kaip dabar. O įstatymo projektas buvusią Tarybų Sąjungos Komunistų partiją ir Lietuvos komunistų partiją (LKP) pripažinti nusikalstama organizacija ir Lietuvos gyventojų genocido vykdytoja yra tik reklama. Kas tada atsitiks su prezidente, didžiuoju Lietuvos laisvintoju, Užsienio reikalų ministru, didžiaja rusofobe Rasa, geriausiu krizės įveikėju ir daugeliu kitų? Ar pripažinsime, kad 27 metus mus valdė nusikaltėliai? Norėčiau sulaukti tokios dienos, nes ir socdemų ir konservatorių partijos tada turėtų būti paskelbtos nusikaltėlius puoselėjusiomis organizacijomis.2. Buvusi mokytoja
(2018-02-26 00:23:01)
(172.97.224.241) Parašė:

Ačiū, gerb. Jasaiti. Labai protinga ir šiandien reikalinga paskaita...1. Nu jo...
(2018-02-25 22:52:06)
(188.69.194.139) Parašė:

O kodėl Jonas Jasaitis rūpinasi tik tautinių mažumų autonomijos problemomis? Tai pati pačiausia problema? Ar anglosaksų kultūrinė invazija yra tikrasis "lietuviškumas", ir su masiškai naudojamais anglicizmais tiek kalboje, tiek pavadinimuose yra viskas gerai? Ir kaip su ekonomika? Lietuva kokią pramonę turi? Ar čia maksišikirimimi prekybos centrai yra tautinės (ne)ekonomikos pagrindas? Užteks rūpintis trečiaeilėmis problemomis, kurias dažniausiai sukuria beviltiškas skurdas ir visiškas politikumo nesiskaitymas su eiliniais šalies gyventojais.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 
Naujausi komentarai
velesas Stasiui P.S.
IP 84.46.245.83 | 22:56:33 O gal tai tave "pagydė" ? :D))))...
velesas. Apakęs (beveik) -40. stasys
IP 84.46.245.83 | 22:54:01 Staaaas... ach*ūjiel??? Ar čia vakarykštė represija taip paveikė???...
29-tam
IP 184.90.113.109 | 22:50:47 Stribo NKVDisto argumentacija...