2020 m. gegužės 27 d.

 

Garsiosios avangardinės grupės „Post Ars“ nario paroda ir knygos pristatymas

Paskelbta: 2013-08-12 08:15 Autorius: ekspertai.eu

Rugpjūčio 14 d. 17 val. VDA parodų salėje „Titanikas“ (Maironio g. 3, II aukštas) atidaroma Česlovo Lukensko paroda „Dadasklaida“. Dailininkas yra garsiosios avangardinės grupės Post Ars narys, savo kūryba nuolat demonstruojantis neeilinę išmonę ir energiją, provokuojantis dadaistinėmis akcijomis, vaizdo ir garso samplaikomis.

Parodoje pristatomi kūriniai yra atkeliavę iš „tamsiųjų informacijos ekranų“ (regėjimo, klausos, lytėjimo), kurių apanglėjusios formos ir žodiniai ekranų naujadarai, hibridai, mutantai siūlo iš naujo skaityti, klausyti, regėti. Štai vieno „ekrano“ teksto ištrauka: 

patys stipriausi poveikiai, susiraukšlėja smegenys, padidėja kaukolė, sutrinka plaukų augimo kryptis, pajuoduoja akių baltymai, ištįsta ir po to nuleipsta ausys, veide atsiranda mažų skylučių, be priežasties susivelia plaukai, užpuola lietuviškos utėlės, pradžioje išgenda protiniai, po to visi dantys /.../.

Šis ir kiti tekstai lydimi garso.

Per parodos atidarymą taip pat bus pristatyta ką tik VDA leidyklos išleista dailininko eilėraščių knyga „Eilėvaizdžiai“. Joje, kaip skelbia autorius, publikuojami „1978–2008 m. pelėsiai ir kerpės / piešiniai ir eilėraščiai“, o jo išgyventos patirtys knygoje užfiksuotos kaip „meninės energijos agregatai ar jausminiai asambliažai“. Tai paradoksalių „garsiavaizdžių“ (remiantis Balio Sruogos terminija), kalambūrinių žodinių sąvartų, dadaistinės žodžio perkūros ir trankaus eilėdarinio triukšmo prisotinta knyga. Ji teikia stiprybės tikėti, kad garsiųjų Lietuvos poetų keturvėjininkų tradicija ir šiandien tebėra gyva. Skaitome kelias jo eilėvaizdžių ištraukas:

lange sapnas, pienas ir akys
diendaržy subrendo merga
paklydo iškamšos krūtys
rūke-grožis, kančia ir mirtis
kelyje

arba

ciku taku
šilmestichinozė, granidranalinas ustekozė
valdo mus partijos kompleksiškai
šuns dieną kiaulės metais nelaimė
blakė viena blakė antra blakė
klaidingas karkasas
musmirės posūniai
darausi aviganis
ciku taku am am am

Knyga iliustruota autoriaus kūriniais. Knygos sudarytoja ir viršelio autorė – Malvina Jelinskaitė.
Paroda veiks 2013 08 14 – 09 07.
Darbo laikas: II–VI 12–18 val.; VII–I ir valstybinių švenčių dienomis nedirba.
Partneriai: VDA parodų salės „Titanikas“ ir galerija „Meno parkas“ (Kaunas)

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras