2020 m. liepos 7 d.

 

Galutinai sutarė – pensijas kompensuos iš alkoholio akcizo ir automobilių mokesčio

43
Paskelbta: 2014-02-12 16:15 Autorius: Naujienų redaktorius
Nuotr. ve.lt
Nuotr. ve.lt

Trečiadienį sumažintų pensijų kompensavimo darbo grupė baigė savo darbą ir paskelbė konkrečius pasiūlymus dėl lengvųjų automobilių ir motociklų mokesčio ir akcizų didinimo.

Grupė galutinai sutarė, kad prieš kelerius metus sumažintos pensijos bus kompensuojamos pajamomis, gautomis iš didesnio alkoholio akcizo bei naujo automobilių mokesčio. Iš jų tikimasi surinkti apie 300 milijonų litų papildomų pajamų per metus.

„Buvo sutarta, kad tai bus konkretūs šaltiniai, konkrečiais įstatymais paremtos pajamos. Vienas jų yra akcizų alkoholiniams gėrimams didinimas, kuris kitais metais atneštų apie 100 milijonų litų papildomų pajamų į biudžetą. Antras šaltinis yra metinis transporto priemonių mokestis, kurį mokėtų visi automobilių savininkai. Šitas mokestis įsigaliotų spalio 1 dieną“, – po darbo grupės posėdžio sakė finansų ministras Rimantas Šadžius.

Jo teigimu, būtų apmokestinami lengvųjų automobilių ir motociklų savininkai – visi, kurių automobiliai registruoti „Regitroje“: fiziniai asmenys, įmonės, savivaldybės ir valstybės institucijos.

Ministras sako, kad automobilio mokestį siūloma skaičiuoti pagal jo variklio tūrį.

„Mokesčių inspekcija apskaičiuos, kiek reikia mokėti, žmogus, gavęs mokėjimo pranešimą visiškai taip pat, kaip ir žemės mokestį, turėtų per tam tikrą terminą, siūloma – iki gruodžio 1 dienos, sumokėti šitą mokestį“, – kalbėjo R. Šadžius.

Anot jo, iš automobilio mokesčio šiemet planuojama surinkti 200 milijonų litų.

„Žinių radijo“, Eltos, „ekspertai.eu“ inf.

Žinia apie naują automobilių mokestį visuomenę užklupo labai netikėtai, nors dabar aiškėja, kad slapta jam jau senokai buvo ruošiamasi, sukurta nežinia kokius ir kieno suteiktus įgaliojimus turinti „sumažintų pensijų kompensavimo darbo grupė”, kuri, užsidariusi kabinetuose, viešai nesvarsčiusi ir nediskutavusi su visuomene, savo verdiktą dėl būsimo automobilių mokesčio vasario 12 dieną paklojo tiesiai vyriausybei ir Seimui ant stalo.

Teorinis naujo mokesčio įvedimo pagrindas remiasi į Konstitucinio Teismo verdiktą, kad ankstesnė A. Kubiliaus vyriausybė elgėsi antikonstituciškai, nurėždama valstybės tarnautojams atlyginimus ir pensijas dirbantiems pensininkams. Teisingumas privalo būti atkurtas. Sprendimui atkurti pažeistą teisingumą – grąžinti teisininkams ir valdininkams atlyginimus į ankstesnį lygį – Seimui, prezidentei ir vyriausybei pakako drąsos ir lėšų valstybės biudžete. O pensininkams pristigo. Kaip tame vaikiškame žaidime „Virė virė košę vaikai atsilošę. Tam davė, tam davė... o tam ir nebeliko“. Pabaigą galima perfrazuoti: „Bėgo bėgo Šadžius pinigėlio.“

Pasirodžius žiniai apie naują mokestį, viešojoje erdvėje pasipylė gausybė klaidinančių ir nuo esminių dalykų svarstymo nukreipiančių visuomenės dėmesį kalbėjimų ir aiškinimų apie kelių būklę, oro taršą, ekologiją, automobilių darbinį tūrį, amžių, automobilių statymo problemas etc. LRT laidoje „Dėmesio centre“ vasario 12 d. vedėjas E. Jakilaitis, neva mėginęs įvaryti į kampą finansų ministrą R. Šadžių, buvo tiesiog vainikas visai demagoginei užsakomajai žiniasklaidai. Žurnalistas tyčia nekėlė esminio – teisėtumo – klausimo. Jei pensijos buvo sumažintos neteisėtai (kaip išaiškino KT), vadinasi, yra ir tą neteisėtą veiksmą (Konstitucijos pažeidimą) atlikusios valstybės institucijos, ir konkretūs asmenys, kurie turėtų prisiimti politinę ir teisinę atsakomybę už neteisėtus veiksmus. O institucijos yra šios: Seimas, vyriausybė ir prezidentė, savo parašu palaiminusi antikonstitucinį neteisėtą veiksmą.

Liaudiškai tariant, šios trys institucijos apsivogė, o kai vagių gauja buvo pričiupta, pasirodė, kad nebeturi iš ko grąžinti apvogtajam pavogtus pinigus. Iššvaistė (na, kad ir reprezentacijai). Taigi ir nusprendė saliamoniškai, kad grąžinti apvogtam pensininkui pinigų negali, tai vardan teisingumo atkūrimo jį dar sykį apvogti. Žinia, lietuvis kantrus. Yra iškentėjęs ir baisesnių patyčių.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
43. Pilietis
(2014-02-14 20:02:00)
(78.60.214.247) Parašė:

Manau ,kad pavogtų pensijų gražinimas yra politinis ne ekonominis reikalas.Tai socialdemokratų sąskaitų suvedinėjimas su konservatoriais. Kodėl nereikėjo darbo grupių, finansų paieškų, kai buvo gražinami pinigai valdžiai ir prokurorams. Todėl niekas neaišku net jeigu iš alkoholio ir surinktų lėšas, tai jos ko gera nuplauktų į biudžetą seimūnų rankpinigių didinimui42. patinka
(2014-02-14 10:52:37)
(77.79.38.200) Parašė:

ačiū už muzikinį popuri.41. Suktai
(2014-02-13 22:38:21)
(91.206.132.169) Parašė:

Tai komnesuos ar atstatys? 2 skirtingi dalykai.40. UK
(2014-02-13 21:43:30)
(86.31.182.142) Parašė:

Idomi situacija,Kubilas apvoge pensininkus,o Butke dabar vairuotojus,ir eilinius vartotojus,nu pipec!!!39. Pfffff
(2014-02-13 19:56:25)
(88.223.59.141) Parašė:

Visi puikiai žinome, kaip papilnėdavo biudžetas su ankstesniais akcizų padidinimais. Ogi minus keliasdešimt milijonų.38. stasys
(2014-02-13 18:04:18)
(90.142.188.15) Parašė:

Čia panašiau į dar viena vieša piara, nepatenkintiems apmalšinti. Įveda padidinta akcizą ir suplanuoja pajamas nors žino kad vartojimas mažės..kas reiškia .. skyles kituose mokesčiu sektoriuose.Nepadidinus vartojimo nepadidės iplaukos, o jam didėti nėra priežasčių. Išvada teks skolintis..Automobilio mokestis, jau yra pavizdys su brangaus NT apmokestinimu,.. ne paslaptis kad nemaža dalis registruose esančiu auto esti tik mirusios dušios. O ką paimsi iš mirusio, o tie kas važiuoja permes mokesti ant tos pačios savivaldos .ir kompensacijų už paslaugas pavidale. Maksimkos ir tos statosi tik isivertinusios tos vietovės perkamąja/vartojama galia, nes tam kaina sudėtos investicijos, o čia ...37. skaitytojas
(2014-02-13 17:49:43)
(78.62.139.77) Parašė:

lietuvis ne kantrus,bet durnas.jis vel eis ir balsuos uz tuos pacius,nes labai daug priviso smegenu ploveju,ypac tokie kaip kauno pukas.36. von
(2014-02-13 17:14:48)
(93.92.15.4) Parašė:

komunista butke is valdzios,zmones niekada daugiau nebalsuokit uz komunistus.tfuParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras