2020 m. birželio 6 d.

 

Europos Komisija: migrantai daugiau duoda negu ima

Paskelbta: 2014-01-14 07:28 Autorius: ELTA, ekspertai.eu
Laslas Andoras. Nuotr. novinite.com
Laslas Andoras. Nuotr. novinite.com

Reaguodamas į Didžiosios Britanijos politikų pasisakymus prieš imigrantus iš Bulgarijos ir Rumunijos, Europos užimtumo ir socialinių reikalų komisaras Laslas Andoras (Laszlo Andor) pareiškė, kad migrantai priimančiai šaliai duoda daugiau negu iš jos ima, praneša „EU business”.

„Atvykstantys darbininkai papildo vietinius darbininkus..., jie nelinkę atimti darbų iš vietinių, – sakė L. Andoras. – Jie prisideda prie socialinės sistemos... jai sumoka daugiau mokesčių negu iš jos atgauna".

Komisaro teigimu, akivaizdu, kad reikalingi teisiniai saugikliai, siekiant užtikrinti migrantų nediskriminavimą. L. Andoras taip pat pristatė vadovą, kuriuo remiantis galima pasitikrinti, koks asmuo įvairiose Bendrijos šalyse laikomas nuolatiniu gyventoju ir gali gauti socialines išmokas.

„Europos Sąjungos (ES) teisėje egzistuoja aiškūs saugikliai, kad žmonės negalėtų piktnaudžiauti socialine sistema keliose šalyse”, – pabrėžė komisaras.

Migrantų klausimas sukėlė daug diskusijų sausio pirmomis dienomis, kai baigėsi Didžiosios Britanijos taikomi apribojimai asmenims iš Bulgarijos ir Rumunijos. Britų konservatoriai ragino pratęsti apribojimus iki 2017 m. teigdami, kad nauja migrantų banga atims darbus iš vietinių gyventojų ir sukurs papildomą spaudimą šalies socialinei sistemai.

Komentuodamas pasisakymus Didžiojoje Britanijoje, L. Andoras ateityje pageidavo mažiau emocijomis grįstų argumentų.

ES pernai padavė Didžiąją Britaniją į teismą už šalyje taikomas apgyvendinimo taisykles, kurias Bendrija pavadino „ribojančiomis ir diskriminacinėmis”.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras