2020 m. liepos 6 d.

 

Europos centrinis bankas slapta išima iš apyvartos 500 eurų kupiūras

2
Paskelbta: 2016-05-02 12:45 Autorius: ekspertai.eu

Nelaukdamas sprendimo dėl 500 eurų kupiūrų išėmimo iš apyvartos, Europos Centrinis Bankas (ECB) jau galėjo imtis šių banknotų naikinimo. Gegužės 1 d. Die Welt informavo, kad nuo 2015 m. gruodžio mėn. šių banknotų apimtis bendroje apyvartoje pastoviai mažėja.

Leidinio duomenimis, per paskutinius tris mėnesius apyvartoje šio nominalo kupiūrų sumažėjo daugiau nei 14,1 mln. – nuo 613 559 542 iki 599 417 006. Remiantis kiekvieną mėnesį viešinamais ECB statistiniais duomenimis, iš apyvartos bankas slapta galėjo išimti 500 eurų kupiūrų už 10 mlrd. eurų. Die Welt teigia, kad banknotų išėmimas iš apyvartos ir naikinimas gali trukti dešimtmečius.

Manoma, kad 500 eurų banknotus ypatingai mėgsta nusikaltėliai, pavyzdžiui, narkotikų prekeiviai arba asmenys, kurie verčiasi pinigų plovimu. ECB tarybos posėdis, kuriame, manoma, kad bus sprendžiamas 500 eurų banknoto likimas, įvyks gegužės 4 d.

Šiek tiek anksčiau žiniasklaida informavo, kad išlaidos šių banknotų išėmimui iš apyvartos ir jų pakeitimas kito nominalo kupiūromis ECB gali kainuoti apie 500 mln. eurų. Vokietijos ir Austrijos centriniai bankai pasisakė prieš šią idėją.

Šaltinis: dw.com

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. Mindaugas
(2016-05-31 14:09:56)
(194.0.160.129) Parašė:

pagrindiniai vagys tai mes, o visokie vasiliauskai tik padeda mums, netgi sakyciau is geros sirdies. jie aukojasi, daro sunkias nuodemes ir viskas vardan musu. jie bando mus atpratinti tiketi sukciais. bet nepanasu kad jiems pavyksta. nieko tokio, tuo ateis rimtesni sukciai aukotis del musu, aleliuja.1. "Panama Papers"
(2016-05-02 16:23:38)
(178.162.211.219) Parašė:

Pagrindiniu vagimi ir pinigu ploveju turetu buti pripazintas LAWIN adv. R.Valiūnas, kuris kartu su buvusiu savo bedradarbiu V.Vasiliausku - dabar Lietuvos banko pirmininku "be sazines ir morales" bei jo sebru ir drauguziu N.Cooperiu sauniai per 4 metus isvoge is uzgrobto banko Snoras akcininku ir klientu milijardus.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras