2020 m. liepos 5 d.

 

Europoje bus siekiama geriau apsaugoti bites nuo pesticidų

2
Paskelbta: 2019-12-18 15:41 Autorius: ekspertai.eu

ES turi veiksmingiau mažinti pesticidų naudojimą ir daugiau investuoti į tyrimus, kad būtų apsaugotos bitės ir kiti vabzdžiai apdulkintojai, įsitikinęs Europos Parlamentas (EP).

Trečiadienį jis pritarė rezoliucijai, kurioje kritikuojama pernai birželį Europos Komisijos (EK) pristatyta iniciatyva dėl vabzdžių apdulkintojų apsaugos, nes ji nepakankamai apsaugo bites ir kitus augalus apdulkinančius vabzdžius nuo žemės paskirties pasikeitimo, buveinių praradimo, intensyvaus ūkininkavimo, klimato kaitos bei invazinių rūšių plitimo.

Europarlamentarai siūlo sugriežtinti tvaraus pesticidų naudojimo direktyvą bei skirti daugiau dėmesio pesticidų naudojimo mažinimui vertinant ES valstybių pažangą. Jie taip pat siekia, kad pesticidų mažinimas taptų esmine būsimos bendros ES žemės ūkio politikos dalimi. Kartu EP siūlo skirti daugiau lėšų bičių populiacijos mažėjimo priežasčių tyrimams, taip pat sukurti bičių kolonijų stebėjimo mechanizmus, kurie leistų įvertinti įgyvendinamų priemonių sėkmę.

2018 m. balandį ES visiškai uždraudė lauke naudoti imidaklopridą, klotianidiną ir tiametoksamą – neonikotinoidines veikliąsias medžiagas. Tiesa, kai kurios ES valstybės paskelbė apie laikinąsias išimtis, leidžiančias naudoti šias medžiagas. EP ragina išplėsti šį draudimą visiems neonikotinoidų pagrindu pagamintiems pesticidams.

Europos Komisijos duomenimis, vien tik ES apytiksliai 84 proc. pasėlių rūšių ir 78 proc. laukinių gėlių rūšių bent iš dalies priklauso nuo gyvūnų apdulkinimo. Tai sukuria iki 15 mlrd. eurų vertės žemės ūkio produkcijos per metus.

Lietuvoje išrinkto EP nario nuomonė. Liudas Mažylis (Europos liaudies partija) kalbėjo: „Padariniai gali būti pašalinti tik pašalinus priežastis. Viskas, ką mes darome siekdami užkirsti kelią biologinės įvairovės nykimui, turi būti pagrįsti mokslu ir ambicingais, tačiau įgyvendinamais tikslais. Kad būtų išvengta apdulkintojų mažėjimo, 2013 m. EMST bičių gairės turėtų būti visiškai patvirtintos kaip įmanoma greičiau. Reglamentas Nr. 1107/2011 dėl augalų apsaugos produktų pateikimo į rinką turėtų būti iš dalies pakeistas atsižvelgiant į lėtinį toksiškumą ne tik bitėms, bet ir kitiems apdulkintojams. Svarbus Europos Komisijos ir valstybių narių tikslas turėtų būti poveikio įvertinimo ir standartizuoto laukinių apdulkintojų stebėjimo taikymas.“

Šaltinis: EP biuras Lietuvoje

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. Vetrinarine tarnyba
(2019-12-19 09:48:30)
(78.58.225.231) Parašė:

Kalba kitaip.Uźgriuvus šalį nepriklausomu valstybių klubui atidundelo 24 mirtinų nuodų (inform Nacionaline vetrinarine tarnyba) pavadinimų vartojimas.Straipsnyje paminėtos tik kelios nuodingos medžiagos. Jeigu yra tikras,o ne apmestinis noras išsaugoti bites butina visus mirti nešančius nuodus griežtai uždrausti ,o ne išvogti pinigus apsimetant mokšų tirinejimais.1. o Lietuva
(2019-12-18 19:29:31)
(78.58.126.191) Parašė:

Visiskai uzdraude ar paliko isimciu nuodams ?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras