2020 m. gegužės 28 d.

 

Europarlamentarai siūlo naujas kovos su radikalėjimu ir terorizmu priemones

4
Paskelbta: 2015-11-25 20:58 Autorius: ekspertai.eu
Patrulis Briuselyje.
Patrulis Briuselyje.

Teroro išpuoliai Paryžiuje išryškino būtinybę geriau koordinuoti ES ir valstybių pastangas stabdyti radikalėjimą ir terorizmą. Tai pažymima trečiadienį priimtoje Europos Parlamento (EP) rezoliucijoje. Joje siūloma parengti įtariamų „džihadistų“ juodąjį sąrašą, stiprinti ES šalių bendradarbiavimą, šalinti ekstremistinį turinį internete, taip pat kovoti su islamofobija.

Europarlamentarai siūlo parengti įtariamų „džihadistų“ juodąjį sąrašą ir įteisinti „užsienyje kovojančio asmens“ sąvoką, kad tokius asmenis būtų lengviau sulaikyti kertančius ES sieną ir nuteisti. Kartu jie ragina valstybes nedelsiant sustiprinti ES išorės sienų kontrolę ir intensyviau tarpusavyje bei su EUROPOL keistis informacija apie suradikalėjusius ES piliečius.

EP pakartoja savo įsipareigojimą siekti dar šiemet sutarti dėl ES lėktuvų keleivių duomenų įrašų (PNR) direktyvos. Kartu europarlamentarai pažymi, kad vien šios direktyvos nepakanka – jie ragina priimti universalią kovos su terorizmu ir organizuotu nusikalstamumu strategiją, taip pat nedelsiant persvarstyti šaunamųjų ginklų direktyvą.

Rezoliucijoje taip pat siūloma konfiskuoti galimų teroristų pasus, užšaldyti jų finansinį turtą, kurti bendruomenės narių perspėjimo apie asmenų radikalėjimą sistemą, o kartu stiprinti kultūrų dialogą, taip pat investuoti į socialinius ir kaimynystės projektus.

Siekiant sustabdyti radikalėjimą kalėjimuose europarlamentarai siūlo, paisant žmogaus teisių, juose atskirti kalinius, kurie propaguoja smurtinį ekstremizmą ar yra užverbuoti teroristinių organizacijų.

Kadangi internetas tampa svarbia radikalėjimo ir fundamentalizmo kurstymo platforma, EP siūlo jame operatyviai šalinti smurtinį ekstremizmą kurstantį turinį. Interneto bendrovių, įskaitant socialinius tinklus, atsisakymas iki galo bendradarbiauti turėtų būti prilygintas bendrininkavimui su teroristais, įsitikinę europarlamentarai.

Savo ruožtu EP smerkia islamofobijos ir rasizmo kurstymą bei pabėgėlių gretinimą su teroristais. Europarlamentarų įsitikinimu, toks kurstymas kaip tik pasitarnauja teroristinių grupuočių propagandai ir skatina asmenis prie jų jungtis. EP siūlo numatyti europines kovos su islamofobija gaires.

Rezoliucijai pritarė 548 EP nariai, nepritarė 110, o susilaikė 36.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
4. Tai yra
(2015-11-26 10:11:20)
(81.7.89.231) Parašė:

Kova su pasekmėmis. Priežąstys ir toliau paliekamos ramybėje.3. U-2
(2015-11-26 09:16:48)
(86.38.9.13) Parašė:

Ziauru, "Europarlamentarai siūlo parengti įtariamų „džihadistų“ juodąjį sąrašą ir įteisinti „užsienyje kovojančio asmens“ sąvoką, kad tokius asmenis būtų lengviau sulaikyti kertančius ES sieną ir nuteisti." jie visiskai negalvoja apie Ozy juniora, badaujanty Ausreviciu ir netgi lietuviska juodaja nasle Jukneviciene ir jau visiskai nesidomi savizudybiu statistika konservatnyku partijoje. O ju, po tokiu EP ketinimu TSLK tikrai gali padaudeti.2. Nu jo...
(2015-11-26 09:12:15)
(154.46.113.108) Parašė:

Panašios priemonės tesako viena - butaforinė vakarų "demokratija" ant subyrėjimo slenksčio. Sekantis žinsnis bus pasirūpinti konclageriais, kaip demokrtinių laisvių garantu. Kartą taip jau buvo.1. Darijus
(2015-11-26 00:13:19)
(212.66.75.12) Parašė:

Abu Graibas, Gvantanamas, Buchenvaldas ir Co., štai geriausi demokratijos draugai. Balsuojam.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras