2020 m. birželio 3 d.

 

Europarlamentarai reikalauja atlikti išsamų „Facebook“ duomenų apsaugos auditą 


2
Paskelbta: 2018-10-10 17:27 Autorius: ekspertai.eu
Feisbuko patikimumą reikalaujama ištirti. theverge.com nuotr.
Feisbuko patikimumą reikalaujama ištirti. theverge.com nuotr.

Europos Parlamento (EP) Piliečių laisvių komitetas spalio 10 d. pareikalavo, kad ES institucijoms būtų leidžiama išsamiai patikrinti „Facebook“, siekiant įvertinti, ar ši bendrovė pakankamai saugo vartotojų duomenis.

EP nariai atkreipia dėmesį į „Facebook“ pastangas geriau užtikrinti privatumą po „Cambridge Analytica“ skandalo, tačiau teigia, kad bendrovė dar neatliko viso pažadėto vidaus audito. Jie rekomenduoja bendrovei „atlikti esminius savo platformos pakeitimus“, kad ji atitiktų ES duomenų apsaugos įstatymus.

Komitetas taip pat ragina „Facebook“ leisti ES tinklų ir informacijos saugumo agentūrai (ENISA) ir Europos duomenų apsaugos valdybai atlikti „išsamų ir nepriklausomą auditą“, kurio rezultatai būtų pateikti Europos Komisijai, EP ir šalių parlamentams.

Rezoliucija, priimta 41 balsu, 10 balsavus prieš ir 1 susilaikius, apibendrina išvadas, padarytas po gegužės mėn. surengto Europos Parlamento narių ir „Facebook“ vadovo Marko Cukerbergo (Mark Zuckerberg) susitikimo ir trijų vėlesnių klausymų, siekiant išsiaiškinti bendrovės „Cambridge Analytica“ įvykdyto „Facebook“ duomenų pažeidimo poveikį. Joje taip pat minimas rugsėjo 28 d. įvykdytas duomenų pažeidimas, sudaręs galimybę sužinoti 50 mln. „Facebook“ paskyrų prieigos kodų.

EP nariai pažymi, kad ES bendrasis duomenų apsaugos reglamentas ir naujosios taisyklės dėl Europos politinių partijų finansavimo jau numato sankcijas už duomenų apsaugos taisyklių pažeidimus, kuriais siekiama paveikti rinkimų rezultatus. Siekdami užkirsti kelią rinkimų intervencijai per socialinę mediją, jie papildomai siūlo:

– padaryti, kad mokama politinė reklama internete ir ją užsakiusi organizacija būtų lengviau atpažįstama;

– drausti profiliuoti asmenis rinkimų tikslais, įskaitant pagal jų elgesį internete, kuris galėtų atskleisti jų politines nuostatas;
– įpareigoti socialines medijas žymėti turinį, kurį dalijasi robotai, ir pagreitinti netikrų paskyrų šalinimą;

– vykdyti privalomą auditą po rinkimų kampanijų siekiant užtikrinti, kad jų metu sukaupti asmens duomenys būtų ištrinami;

– priminti valstybių pareigą prireikus atlikti tyrimus dėl netinkamo užsienio jėgų naudojimosi internetine erdve (jei reikia – padedant Eurojustui);
– patobulinti ES konkurencijos taisykles atsižvelgiant į skaitmeninę realybę, taip pat ištirti galimą socialinės medijos platformų monopolį ir atlikti socialinių medijų reklamos įmonių auditą;

– gerokai sustiprinti atskaitomybę už algoritminį asmens duomenų apdorojimą ir padidinti jo skaidrumą nepriklausomai nuo to, ar jį atlieka privati, ar valstybinė organizacija.

Europarlamentarai taip pat prašo visų ES institucijų, agentūrų ir įstaigų užtikrinti, kad jų socialinių medijų puslapiai ir jų naudojami analitiniai bei rinkodaros įrankiai „jokiu būdu nekeltų pavojaus piliečių asmens duomenims“.

Kadangi JAV valdžios institucijos iki šių metų rugsėjo 1 d. neįgyvendino jo sąlygų, europarlamentarai ragina Europos Komisiją sustabdyti vadinamąjį „Privatumo skydo“ susitarimą, skirtą apsaugoti ES piliečius, kurių asmens duomenys perduodami JAV komerciniais tikslais.

Spalio 22-25 d. Strasbūre rengiamoje plenarinėje sesijoje dėl šios rezoliucijos balsuos visas Parlamentas.

Šaltinis: EP biuras Lietuvoje

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. Dzukas
(2018-10-11 20:33:33)
(93.100.87.209) Parašė:

Fb, tai CZV ir NSA produktas. Zukerbergas yra tik iskaba, jis yra niekas.1. nepilnaprociai vaikai
(2018-10-11 12:59:35)
(78.62.128.71) Parašė:

tai ko jus i ta facebuka lendat,niekaip nesuprantu kokio velnio ten ieskat jau kiek buvo rasyta,sakyta,bet ne niekaip negali nuo sito jankiu stebejimo portalo atsitraukti,na as pvz nesu tame facebuke ir ka,kaip ir neziuriu lithuanisku tv ir ka ar kas durnesnis yra negu tie kurie sedi tame facebuke,durniu laivas kaip ir tas trampas "bendrauja" su visuomene per portala na koks protingas vyras taip elgtusi ypac budamas prezidentu,na ka padarysi blondinas,nors ir ruiberoidas buves prezidentas lygiai toks patParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras