2020 m. balandžio 5 d.

 

Europa turėtų būti papildyta nauju pabėgėlių antplūdžiu (žuvo 33 NATO narės Turkijos kariai)

32
Paskelbta: 2020-02-28 11:34 Autorius: ekspertai.eu
Pabėgėliai iš Sirijos eina į Europą. Nuotr. i2.wp.com
Pabėgėliai iš Sirijos eina į Europą. Nuotr. i2.wp.com

Šimtai migrantų Turkijoje plūstelėjo į pasienio regionus Europos link, pasirodžius pranešimams, kad Turkijos valdžia „atidarė vartus“, skelbia naujienų agentūra DHA.

Dienraštis „Sabah“ pranešė, kad sprendimas „atverti vartus pasienyje“ buvo priimtas po ketvirtadienį skubiai sušaukto pasitarimo, kuriam pirmininkavo Redžepas Tajipas Erdoanas (Recep Tayyip Erdoğan).

Apie žmonių judėjimą pranešta kitą dieną po to, kai Sirijos šiaurės vakarinėje Idlibo provincijoje per aviacijos smūgį, dėl kurio kaltinamos Damasko pajėgos, žuvo 33 turkų kariai.

Turkija, jau yra suteikusi prieglobstį maždaug 3,6 mln. pabėgėlių sirų, bijo naujo žmonių antplūdžio, o šalies visuomenėje auga nusistatymas prieš migrantus.

R. T. Erdoanas dar praėjusių metų pabaigoje yra grasinęs atverti vartus į Europą, siekdamas didesnės tarptautinės pagalbos. Jei tos pagalbos nebus, Turkija pasienyje nebestabdys pabėgėlių, norinčių keliauti į Europą.

Ekspertai.eu primena, kad pabėgėlių klausimas Lietuvoje taip pat susiduria su didelėmis problemomis. Mūsų valstybė niekaip neįvykdo nustatytos pabėgėlių priėmimo normos, nes mažiausiai pusė atvežtų pabėgėlių iš Lietuvos pabėga dėl skurdžių gyvenimo sąlygų.

PAPILDYTA

Turkijos valdžią dėl susiklosčiusios situacijos Sirijos Idlibo provincijoje į pagalbą ketina kviesti NATO. Lietuvos diplomatijos vadovas Linas Linkevičius situacijos kol kas nekomentavo.Rusija vasario 28 d. per Bosforo sąsiaurį Viduržemio jūros kryptimi nusiuntė du sparnuotosiomis raketomis ginkluotus karo laivus. Šis žingsnis žengtas praėjus valandoms po karinės eskalacijos Idlibo provincijoje tarp Turkijos dalinių ir Sirijos vyriausybinių pajėgų, pareikalavusios dešimčių žuvusiųjų.

Abu karo laivai ginkluoti labai tiksliomis „Kalibr-NK“ tipo sparnuotosiomis raketomis, skelbia Rusijos naujienų agentūros cituodamos Rusijos flotilės atstovą Aleksejų Rulevą.

Maskva apkaltino Turkijos pajėgas Idlibe kovojus teroristų pusėje. Be to, Turkija neinformavo Rusijos apie savo dalinių buvimą atakuotoje teritorijoje.

Ankaros ir Maskvos susitarimas numato, kad Turkijos kariuomenė praneša Rusijai apie savo pozicijas Idlibe, kad būtų užkirstas kelias Sirijos kariuomenės puolimui.

NATO valdančioji taryba vasario 28 d. skubiai susirinkp aptarti padėties Sirijoje, kur mažiausiai 33 Aljanso narės Turkijos nariai žuvo per aviacijos smūgį, dėl kurio yra kaltinamas Damaskas. Po pasitarimo NATO pažadėjo Turkijai tvirtą moralinį palaikymą.

Susiję:

Nesuvokdami gyvenimo Lietuvoje privalumų, pabėgėliai bėga iš mūsų šalies

G. Landsbergis siūlo, kad Lietuva priimtų net 75 pabėgėlius, bet atsirinktų juos kuo geresnės kokybės iš tinkamų šalių

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
32. Kazys
(2020-03-01 10:27:42)
(5.20.52.103) Parašė:

Erdoganas su Trampu jau ko gero suplanavę naują kKalifatą Europos vietoje? O merkel su grybauskaitėmis jiems patarnauja!31. Herkus
(2020-02-29 19:21:53)
(188.69.207.136) Parašė:

Beje kur rusų išgirta "Krasnucha"?30. Herkus
(2020-02-29 19:18:47)
(188.69.207.136) Parašė:

Turkijos planas užtvindyt EU pabėgėliais stringa, graikai ir bulgarai nusiteikę ryžtingai, kiek įmanoma laiko sienas uždaras neįsileidžia valkatų.Įdomu ar Erdoganas grąžins nors dalį pinigų Merkeliai iš 6 milijardų eurų?, už tokius pinigus Erdoganas galėjo kiekvienam valkatai po namą ir mersedesą S klasės nupirkti, ir sau ant kebabo liktų.Na o sirams pyragai ne kokie, po mūšių su turkais išryškėjo turkų ginkluotės pranašumas, sirų ginkluotė morališkai ir techniškai pasenusi, vakar,užvakar po masinės turkų dronų atakos ištaškyta prie Serakib 105 sirų divizija,tai rimta. vk.com/videos-19101965929. Herkus- U-2
(2020-02-29 15:36:36)
(188.69.207.136) Parašė:

Žinau, seku įvykius, taip Sirijos kariuomenė būtų visą Idlibą išvadavus, jei turkai netrukdytu , krovė sirai malkų visais frontais, bet......Na taip siriečiai dabar sėkmingai puola vakarų fronte išvalyta nuo teroristų AL-Gabo lyguma, bet turkai su teroristais vėl užėmė strateginį miestą Serakib kelias M-5 perkirstas, jeigu turkai tokiais tempais judės ir pasuks link Alepo galės jį iš pietų pusės apsupti, tai gi viščiukus skaičiuosim rudeny,tikėkimės rusai su sirais,Iranu, Hezbola laimės, pas rusus vis laik būna keli tūzai rankovėje.28. U-2 >Herkus
(2020-02-29 14:45:57)
(85.206.97.144) Parašė:

"Nuorodos: Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı... 28 Şubat 2020 Fatih Portakal ile....", "Sirijos kariuomenė per savaitę gavo milžiniškus nuostolius vien pasižiūrėjus šituos kadrus,..." Nereikia jokiu filmuku. Tiesiog paziurekite y zemelapy. Kur buvo Sirijos kariuomene pries men. ir kur yra dabar. Isvaduota puse Idlibo provincijos ir Turkijos postai liko toli Sirijos kariuomenes uznugaryje. Nes is gero gyvenimo Erdoganas panikuoja...27. trumpai
(2020-02-29 14:35:14)
(78.57.130.78) Parašė:

Rusai sirijoje kara pabaigs ir sirija išvalys nuo svetimu,nes kitu atvėju visi duju važdžiai iš rusijos bus veltui nutiesti,tad ant kortos pastatyta per daug,aišku suprantama kad kas nenorėtu ir toliau vogti sirijos nafta ir pardavinėti ja kraunant sau neišpasakyta pelna.26. Herkus
(2020-02-29 14:25:28)
(188.69.207.136) Parašė:

Turkai pavojingas ir sunkus priešas, čia aišku propagandiniai filmukai, bet Sirijos kariuomenė per savaitę gavo milžiniškus nuostolius vien pasižiūrėjus šituos kadrus, aišku NATO,o tiksliau JAV,Izraelis ir jų klapčiukai, kol kas trina rankomis ir užima pamėgta kinų poziciją "protinga beždžionė sėdi medyje ir stebi, kaip du tigrai pjaunasi". Erdoganas matosi savo veiksmų ir nevykusios diplomatijos, pats save įvarė į aklavietę, laksto po visas šalis ieško sąjungininkų ir kad nors kas pritartų, palaikytų jo karą Sirijoje, bet sulaukia aptakių pažadų, kad jį palaikys kare su Rusija.Aišku rusai talentingi diplomatijoje, o tuo labiau kariauti labai gerai moka, bet kaip jie išvairuos iš šio karo, neįsivaizduoju.Nuorodos: Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı... 28 Şubat 2020 Fatih Portakal ile FOX Ana Haber.kita. Şehitlerimizin Kanı Yerde Kalmadı! viskas yuotubeje.25. U-2 >23. Nu jo...
(2020-02-29 13:29:37)
(85.206.97.144) Parašė:

Situacija Turkijoje tokia nevienareiksme, NATO portugalu noras mirti uz Turkija toks "nuosirdus" o Erdogano subine tokia ne gelezine, kad nieko kito kaip maldauti del priemimo Maskvoje jam ir nebeliko. Neabejoju, kad gerasis Putinas, nutikus nelaimei ras Erdoganui vietos ir kasnely duonos su alyvuogemis kur nurs Krasnodare. P.S.Nereikejo, oi nereikejo turku spetcnazui vel bandyti saudyti y rusiska Su....Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras