2020 m. balandžio 3 d.

 

Estijoje teismo ir banko darbuotojai smalsavo gyventojų registre

2
Paskelbta: 2013-05-21 18:05 Autorius: ekspertai.eu
BIGBANK valdybos narys Ingo Põder
BIGBANK valdybos narys Ingo Põder

Praėjusiais metais 17 Pärnu apygardos teismo darbuotojų buvo nubausti už nelegalias paieškas gyventojų registre. Tarp bendrovių per pastaruosius metus daugiausiai problemų dėl neteisėtų užklausų buvo Bigbank, kur šeši darbuotojai buvo nubausti, praneša Estijos duomenų apsaugos inspekcija.

Inspekcijos tyrimo ataskaitoje teigiama, kad dažniausiai tokių nusikaltimų priežastis yra asmeniniai santykiai ir smalsumas, norint išsiaiškinti kitų žmonių santykius, o taip pat sužinoti giminysčių ryšius.

"Inspekcija ir toliau laikysis nulinės tolerancijos principo smalsių registro naudotojų atžvilgiu", - sakoma pareiškime.

Tuo tarpu BIGBANK valdybos narys Ingo Pyderas patvirtino, kad 2011 metais kai kurie įmonės darbuotojai "nežinodami" klaidingai naudojo gyventojų registro duomenis.

"Kai duomenų apsaugos inspekcija atkreipė į tai dėmesį, mes ėmėmės būtinų priemonių, kad tokių užklausų nebeliktų. Atlikome drausminį tyrimą, po kurio buvo nutraukti darbo santykiai su dalimi darbuotojų", - sakė I. Pyderas.

Asmens duomenų apsaugos teisių pažeidėjai buvo nubausti nuo 20 iki 400 eurų suma.Lietuvoje tokių istorijų - per akis. Štai praėjusiais metais Šiaulių regiono savivaldybės neteisėtai teikė gyventojų asmens duomenis Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centrui. Gyventojų registro tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos tik mandagiai įspėjo savivaldybes nepažeidinėti įstatymų.

Šiemet ikiteisminis tyrimas dėl Alytaus apskrities VPK Varėnos policijos komisariato Kelių policijos grupės specialistės 46 metų Tatjanos R. veiksmų, neteisėtai renkant informaciją apie privatų asmens gyvenimą, buvo pradėtas gavus to paties policijos komisariato darbuotojo tarnybinį pranešimą.

Ši pareigūnė nuo 2011 metų liepos pradžios iki 2012-ųjų lapkričio pabaigos, neturėdama teisėto pagrindo, daugiau kaip 50 kartų tikrino privačių asmenų duomenis. Jau nustatyta, kad visi žmonės, kuriais policijos darbuotoja domėjosi, yra Varėnos rajono gyventojai. Kai kurių varėniškių asmens duomenis pareigūnė žiūrėjo po kelis kartus. Neaišku, ar Tatjana R. už informaciją iš duomenų bazių gaudavo atlygį iš trečiųjų asmenų. Šiai smalsuolei nepareikšti įtarimai, ji nenušalinta nuo tarnybos.

Dėl neteisėto naršymo duomenų bazėse neseniai įkliuvo ir Druskininkų policijos komisariato 27 metų patrulis Modestas K. Įtariama, kad pareigūnas galbūt neteisėtai domėjosi informacija apie kelis asmenis, o gautus duomenis galbūt perdavė tretiesiems asmenims už atlygį.

Tad tikrus šios problemos mastus galime tik numanyti, nes kokios nors organizuotos valstybės institucijų kovos su knaisiojimusi po privatų piliečių gyvenimą - nė kvapo. Policininkai, teismų, bankų ir savivaldybių darbuotojai gali gauti apie mus bet kokią informaciją pagal savo užgaidas.

Ką ir kalbėti apie paprastus duomenis, jei VSD seka ką ir kada panorėjęs. Tad nebijokite nieko, - valstybės akis budri ir mato jus.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. a
(2013-05-22 10:43:35)
(88.119.17.86) Parašė:

jo, pavarde grazi tokia.1. na
(2013-05-22 10:21:09)
(88.119.188.8) Parašė:

na kaip ten bebutu bet pavarde tikrai juokinga :D tegul stengiasi bent lietuvoje garsiai nesigirti :)Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras