2020 m. liepos 3 d.

 

Estijoje didžiausias mirtingumas nuo alkoholio ES

1
Paskelbta: 2013-07-15 16:31 Autorius: Naujienų redaktorius
EPA-ELTA nuotr.
EPA-ELTA nuotr.

Estijoje mirtingumas nuo piktnaudžiavimo alkoholiu yra didžiausias ES, savo interneto dienoraštyje rašo Estijos statistikos departamento vyresnioji specialistė Marianne Leppik.

Remiantis Konjunktūros instituto duomenimis, vienas Estijos gyventojas 2011 m. vidutiniškai suvartojo 10,2 litro gryno alkoholio, 76 litrus alaus, 9,4 litro vyno, 9,6 litro stiprių alkoholinių gėrimų ir 22,5 litro silpnų alkoholinių gėrimų per metus. Pagal šiuos rezultatus Estija užima pirmaujančias pozicijas Europos Sąjungos alkoholio vartojimo srityje, teigia M. Leppik savo tinklaraštyje.

Nuo 2008 m. iki 2012 m. šeimų išlaidos alkoholio ir tabako gaminiams išaugo: 2008 m. tai sudarė 7% visų išlaidų, 2012 m. - jau 10%.

Tarp ES šalių didžiausias skaičius mirčių nuo alkoholio buvo užregistruotas Estijoje. 2010 m. 100 tūkst. gyventojų teko 6,2 mirties atvejo.

Latvijoje šis rodiklis buvo 4,8, Suomijoje - 2,6, o pirmą vietą Europoje pagal alkoholio suvartojimą užimančioje Čekijos Respublikoje - 1,2. Tiesiogiai ar netiesiogiai susiję su alkoholio vartojimu yra per 60 skirtingų ligų.

Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos 2011 m. ataskaita, po aukšto kraujospūdžio ir rūkymo alkoholis buvo įvardytas trečiu veiksniu, keliančiu grėsmę žmonių sveikatai. Nuolatinis alkoholio vartojimas sukelia fizinę ir psichinę žalą.

Parengė Tomas Viluckas. „Err.ee“ inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
1. Ǒ
(2013-07-15 17:01:03)
(78.63.224.64) Parašė:

Suomiai atvažiuoja į Tallinną ir sugadina estų statistiką.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras