2020 m. liepos 3 d.

 

ES ragina Rusiją padėti krizės kamuojamai Ukrainai

4
Paskelbta: 2014-02-26 10:07 Autorius: Naujienų redaktorius
Vyriausioji Europos Sąjungos įgaliotinė užsienio politikai ir saugumui Catherine Ashton ir Julija Tymošenko. EPA-Eltos nuotr.
Vyriausioji Europos Sąjungos įgaliotinė užsienio politikai ir saugumui Catherine Ashton ir Julija Tymošenko. EPA-Eltos nuotr.

Europos Sąjungos užsienio reikalų įgaliotinė Catherine Ashton paragino Rusiją padėti Ukrainai, bandančiai įveikti didžiausią krizę nuo nepriklausomybės paskelbimo, skelbia „EUbusiness“.

„Labai svarbu, kad Rusija, kaip svarbi Ukrainos kaimynė, taip pat suteiktų pagalbą siekiant užtikrinti šalies judėjimą į priekį keliu, kokio ji nori“,  žurnalistams dviejų dienų vizito metu Kijeve sakė C. Ashton.

ES diplomatė taip pat akcentavo „tvirtų Ukrainos ir Rusijos ryšių svarbą“.

C. Ashton siekia sumažinti Maskvos nerimą po dramatiškų praėjusios savaitės įvykių Ukrainoje, kai parlamentas atstatydino prezidentą Viktorą Janukovyčių po daugiau nei 80 aukų pareikalavusio smurto proveržio Kijeve.

„Mes siūlome pagalbą, o ne intervenciją“,  po susitikimo su parlamentarais sakė C. Ashton.

Vakarų šalys įspėjo Maskvą gerbti Ukrainos teritorinį vientisumą po to, kai Kremlius pasmerkė naujuosius šalies lyderius esant maištininkais, ir kilus nerimui dėl separatizmo grėsmės, nes rusakalbių regionai nepritaria naujajai administracijai Kijeve.

Be kita ko, Kijevas įspėjo, kad šaliai reikalinga 35 mlrd. JAV dolerių parama ateinančiais metais norint išvengti valstybės žlugimo.

Tačiau C. Ashton nepateikė jokių konkrečių įsipareigojimų dėl finansinės paramos ir teigė, kad Tarptautinis valiutos fondas „labai nori“ susitikti su naująja vyriausybe. ES įgaliotinė taip pat paragino įvykdyti „nepriklausomus tyrimus“ dėl praėjusios savaitės mirtinų susirėmimų, po kurių V. Janukovyčiui išduotas arešto orderis dėl masinio taikių civilių žudymo.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
4. PЄTRVS
(2014-02-26 11:56:41)
(82.135.207.113) Parašė:

Iš ties ciniškas pareiškimas ar ne? Čia beveik tas pats, kas prišikti prie durų, o šeimininkui atidarius duris, dar paprašyti jo popieriaus... Menu, kai buvo duotas Kremliaus pažadas suteikti Ukrainai 15 mlr. USD kreditą ir 30% sumažinti dujų kainą, berods ta pati ponia priekaištavo Rusijai, kad girdi ji savo kaimynes ekonominėmis priemonėmis spaudžia nepasirašyti asociacijos sutarties...3. JUOKAS
(2014-02-26 11:28:16)
(77.90.124.239) Parašė:

PATYS PRIPYLE ZIBALO,O RUSAMS LIEPIA GESINTI..NU BOBOS VALDZIOJE IR YRA BEDA.2. V.Ladas
(2014-02-26 10:46:48)
(5.20.137.87) Parašė:

Kas siekia susikišti į užpakalį šią nustekentą šalį, tas pats tesuteikia jai išmaldą, o ne kitus agituoja...1. ome
(2014-02-26 10:42:54)
(88.216.168.147) Parašė:

Teisingai padėkit, padėkit taip kaip JAV, siųsdama savo korporacijas į nuniokotas šalis, juk reikia saugoti kad kas neužgrobtu šalių resursus... :)Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras