2020 m. sausio 18 d.

 

EP sprendimas palengvins TV ir radijo transliacijas kitose ES šalyse

Paskelbta: 2019-03-28 13:43 Autorius: ekspertai.eu

Europos Parlamentas (EP) ketvirtadienį patvirtino taisykles, leisiančias televizijos ir radijo naujienų ir aktualijų laidoms lengviau pasiekti kitų ES šalių auditoriją.

Tokiose laidose dažnai naudojama autorių teisėmis apsaugota medžiaga. Šiuo metu ją transliuoti skaitmeniniu būdu kitose ES šalyse reikia atskirų leidimų, todėl dažnai transliuotojai apsiriboja savo šalies auditorija ir blokuoja kitų šalių gyventojų prieigą prie internetinių transliacijų.

Pagal naujai priimtą EP teisės aktą televizijos ir radijo stotys, savo šalyje gavusios leidimą naudoti autorių teisėmis apsaugotą medžiagą, galės ją naudoti kabeliu ar internetu transliuodamos naujienų ir aktualijų laidas kitose ES šalyse. Taip pat bus paprasčiau retransliuoti kitoje ES šalyje sukurtas naujienų ir aktualijų laidas.

Šiam teisės aktui, kuriuo atnaujinama 1993 m. direktyva dėl palydovinių ir kabelinių transliacijų, pritarė 460 EP narių, nepritarė 53, o susilaikė 8. Jis jau preliminariai suderintas su ES Taryba, todėl nebeliko kliūčių jam įsigalioti. Sporto renginių bei filmų transliacijos nepatenka į šią direktyvą. Per šešerius metus Europos Komisija turės įvertinti galimybę išplėsti jos apimtį kultūros, dokumentikos ir kitoms laidoms.

„Turime padaryti viską, kad būtų užtikrinta Europos kultūrinė įvairovė, o Europos autoriai bei transliuotojai turėtų tinkamas sąlygas savo veiklai. Kartu svarbu užtikrinti saugią aplinką skaitmeninėms įmonėms“, – komentavo EP pranešėjas Pavel Svoboda (Europos liaudies partija, Čekija).

Tai dar vienas Europos Parlamento žingsnis siekiant palengvinti gyventojų prieigą prie pamėgtų laidų visoje ES ir paskatinti bendrąją skaitmeninę rinką.  2017 m. gegužę EP priėmė teisės aktą, kuris įpareigojo paslaugų tiekėjus leisti naudotis muzikos, žaidimų, filmų ir interneto televizijos prenumerata keliaujantiems ar trumpą laiką gyvenantiems kitoje ES šalyje. Jis įsigaliojo pernai balandį.

Šaltinis: EP biuras Lietuvoje

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras