2020 m. liepos 5 d.

 

EP siekia griežtesnės antibiotikų kontrolės ir geresnės pacientų saugos

1
Paskelbta: 2015-05-19 17:12 Autorius: ekspertai.eu

ES šalys turi užkirsti kelią vaistų gamintojų įtakai vaistus skiriantiems gydytojams, o antibiotikai turi būti parduodami tik pagal receptą. Be to, svarbu iš esmės pagerinti pacientų saugą ir higieną ligoninėse. Tai sakoma rezoliucijoje, kurią antradienį didele balsų dauguma priėmė Europos Parlamentas (637 balsai už, 32 prieš, 10 susilaikė).

Europarlamentarai nerimauja dėl to, kad net 8–12 proc. į ES ligonines priimamų pacientų patiria nepageidaujamą šalutinį poveikį sveikatai, pavyzdžiui, užsikrečia infekcijomis ar kenčia nuo klaidingai paskirtų vaistų. Beveik pusės su sveikatos priežiūra susijusių nepageidaujamų reiškinių (infekcijų, klaidingo gydymo vaistais ar chirurginių intervencijų komplikacijų) galima išvengti įgyvendinant intensyvios higienos ir kontrolės programas, pažymi EP.

Europarlamentarai ragina ES valstybes užtikrinti, kad biudžeto taupymo priemonės nepakenktų pacientų saugai, o sveikatos priežiūros sistemoms būtų skiriama pakankamai lėšų. Kartu jie siūlo skatinti atsakingą antibiotikų vartojimą: visų pirma jie turėtų būti parduodami tik pagal receptą, išrašomą atlikus mikrobiologinius tyrimus. Be to, ES šalys turėtų užkirsti kelią vaistų gamintojų ir vaistus skiriančių gydytojų interesų konfliktui, vykdyti atsparumo antibiotikams ir antibiotikų suvartojimo ligoninėse stebėseną, taip pat skatinti mokslinius tyrimus ir naujų antimikrobinių medžiagų kūrimą.

EP nariai mano, kad atsakingas antibiotikų vartojimas būtinas ir veterinarijos srityje. Jie siūlo mažinti gyvūnų gydymą antibiotikais, laipsniškai panaikinti profilaktinį jų naudojimą ir vengti masinio gyvūnų gydymo vaistais siekiant užkirsti kelią infekcijos plitimui tarp sveikų gyvūnų.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
1. Na taip
(2015-05-19 23:43:31)
(78.61.33.213) Parašė:

kuo daugiau drausime tikrus vaistus tuo daugiau žmonės pirks visokius papildus, pakaitalus ir kitą farmacininku šlamštą.Gal ir gerai, greičiau išmirsime..Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras