2018 m. spalio 24 d.

 

EP pratęsė strateginių investicijų planą iki 2020 m. ir padidino iki 500 mlrd. eurų

1
Paskelbta: 2017-12-12 14:41 Autorius: ekspertai.eu

Gruodžio 12 d. europarlamentarai pratęsė Europos strateginių investicijų fondo veiklą iki 2020 m. ir padidino jo apimtį iki 500 mlrd. eurų.

Jau trejus metus veikiančiu fondu siekiama sutelkti 315 mlrd. eurų paramą ES ekonomikai atgaivinti 2015-2018 m. laikotarpiu. Europos Parlamento (EP) sprendimas leis padidinti šią sumą ir užtikrinti daugiau paramos darbo vietų kūrimui (visų pirma jaunimui), energetikai, aplinkosaugai, sveikatos apsaugai, tvaraus transporto sektoriui, taip pat rizikingesniems projektams ir investicijoms į ekonomiškai silpnesnius regionus.

Europarlamentarai pasiekė, kad vienas iš penkių šio fondo valdybos narių būtų skiriamas Europos Parlamento. Tai turėtų padidinti fondo skaidrumą ir atskaitingumą.

Naujosios taisyklės taip pat numato, kad Europos Investicijų Bankas turės deleguoti smulkių projektų atranką ir priežiūrą nacionaliniams skatinamojo finansavimo bankams.

„Europos strateginių investicijų fondas padėjo sumažinti skirtumus ir sukurti naujų darbo vietų. Šiuo metu jau mobilizuota 250 mlrd. eurų, o paramą gavo apie 400 tūkst. mažų ir vidutinių įmonių“, – kalbėjo EP pranešėjas Žozė Manuelis Fernandešas (José Manuel Fernandes, Europos liaudies partija, Portugalija).

„Fondas buvo sukurtas tam, kad ES erdvėje būtų užpildytas 700 mlrd. eurų investicijų trūkumas. Siekiame šį fondą modernizuoti ir užtikrinti didesnį jo lėšų prieinamumą“, – pridūrė jo kolega Udo Bulmanas (Udo Bullmann, Socialistai ir demokratai, Vokietija).

Atnaujintoms fondo veiklos taisyklėms pritarė 502 EP nariai, nepritarė 125, o susilaikė 19. Jos jau suderintos su ES Taryba, todėl neliko kliūčių joms įsigalioti.

EP Tyrimų biuro pažyma apie Europos strateginių investicijų fondo įgyvendinimą.

Europos investicijų plano rezultatai (Europos Komisijos informacija).

Europos strateginių investicijų fondo veiklos rezultatai pagal šalis.

Šaltinis: ec.europa.eu

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
1. trumpai
(2017-12-12 16:48:40)
(78.57.130.78) Parašė:

Na kad nebutu taip kaip visada sarašiniai lėšas issisavins o darbo vietu pasmus bus 0.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras