2020 m. balandžio 5 d.

 

EP pirmininkas D. Sasolis: Europa rodo vienybės galią

24
Paskelbta: 2020-03-19 19:11 Autorius: ekspertai.eu
Davidas Sasolis sušaukė pirmąją istorijoje Europos Parlamento sesiją, kurioje bus balsuojama per atstumą.
Davidas Sasolis sušaukė pirmąją istorijoje Europos Parlamento sesiją, kurioje bus balsuojama per atstumą.

Europos Parlamento (EP) pirmininkas Davidas Sasolis (David Sassoli) kovo 26 d. sukvietė neeilinę plenarinę sesiją kovos su koronavirusu priemonėms patvirtinti. Tai bus pirmoji istorijoje EP sesija, kurioje bus balsuojama per atstumą.

Ketvirtadienį pasibaigus Europos Parlamento (EP) politinių frakcijų lyderių vaizdo konferencijai, D. Sasolis pareiškė:

„Noriu išreikšti nuoširdų palaikymą kenčiantiems nuo pandemijos ir užuojautą visiems, kurie prarado savo artimuosius. Žaviuosi ir reiškiu paramą tiems, kurie iš visų jėgų dirba, kad įveiktume šią pandemiją.

Europa juda į priekį. Susidūrusi su šia dramatiška situacija, jausdama pareigą apsaugoti žmonių gyvybes ir suteikti stabilumą visiems, Europos Sąjunga imasi veiksmų. Nors iš pradžių patyrėme savanaudiško elgesio atskirose valstybėse, dabar turime aiškias gaires, kaip kovosime su šia krize.

Vakar priimtas Europos Centrinio Banko sprendimas į rinką įlieti 750 mlrd. eurų prisideda prie Europos Parlamento raginimų, Europos Komisijos ir valstybių priimtų priemonių, taip pat kitų galimų iniciatyvų, pavyzdžiui, į apyvartą išleisti dar 500 mlrd. eurų iš Europos stabilumo mechanizmo – vadinamojo finansinės pagalbos fondo. Kalbame apie intervenciją, kuri iš viso verta beveik dviejų trilijonų eurų. Tai yra didžiausia Europos solidarumo išraiška istorijoje, didesnė net už Maršalo planą, kuris padėjo mums atsitiesti po Antrojo pasaulinio karo.

Šios lėšos padės sustabdyti COVID-19 padarinius, prisidės prie tyrimų ir vakcinos nuo viruso kūrimo. Jos yra tinkamas šaltinis paremti mūsų ekonomiką ir socialinės apsaugos sistemą. Jos apsaugos darbo vietas ir verslus bei užtikrins, kad nė viena šeima nebūtų palikta viena šiais sunkiais laikais. Šiame etape pagalba bus suteikta mūsų medicinos įstaigoms, gydytojams ir darbuotojams, kurie su didžiuliu atsidavimu ir kilnumu gelbėja žmonių gyvybes. Europos Sąjunga negali nieko palikti vieno. Nė vienas nebūsite pamirštas.

Europos Parlamentas ir toliau atliks savo pareigą. Laikausi tvirtos nuomonės, kad Parlamentas turi likti atviras, nes šis virusas negali sustabdyti demokratijos, nes esame vienintelė piliečių išrinkta Europos institucija ir turime jiems atstovauti bei juos ginti.

Dėl šios priežasties nusprendžiau sukviesti neeilinę plenarinę sesiją kovo 26 d., ketvirtadienį, kad patvirtintume Europos Komisijos pateiktas skubios pagalbos priemones. Tai bus pirmasis plenarinis posėdis, kuriame bus naudojama balsavimo per atstumą sistema. Susidūrę su ekstremalia situacija turime naudotis visomis turimomis priemonėmis.

Tai sunkus laikas. Norime būti kartu su šeimoms, kurios prarado artimuosius, sergančiaisiais ir visais Europos žmonėmis, išgyvenančiais didelės baimės metą. Turime sutelkti visą savo energiją ir imtis asmeninės atsakomybės. Europai pavyks tik tuo atveju, jei būsime vieningi, drąsūs ir palaikantys vienas kitą.“

Šaltinis: EP biuras Lietuvoje

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
24. to: "Vokietijos absurdai"- papildymas
(2020-03-20 23:23:32)
(84.181.170.33) Parašė:

gal mazai kam zinoma, kad Europos Centrinis Bankas ir Tarptautinis valiutos fondas Ukrainai paskolas isduoda su Vokietijos valstybine garantija. Todel Ukraina skolinasi kiek tik nori, nes vis tiek skolas (kada nors) tures sugrazinti Vokietija. Nuo vokieciu tai yra slepiama, o Ukrainoje zino kiekvienas nususes valdininkas. Jei kas nors kada nors vokieciams pasakys visa tiesa, kur nesvietiskai dideli ju mokesciai panaudojami-ivyks didziuuuule revoliucija.23. Ceslovas
(2020-03-20 19:33:30)
(78.63.127.120) Parašė:

Sasolio eurpos vienybe rodo tik lgbt propagavima ir skatinima.22. Vokietijos absurdai...
(2020-03-20 13:07:46)
(31.17.252.93) Parašė:

Vienas interneto lankytojas klausia kinietes, ka ji veikia Vokietijoje. Kinietas atsakymas: Vykdau Europos vystymo programa. --- Miriau is juoko! O Kinija ir dabar dar gauna pinigus is Vokietijos Kinijos vystymo programai...21. Vakar (susimuliuota) demokratija, siandien - policine valstybe, o kas rytoj???
(2020-03-20 12:29:49)
(31.17.252.93) Parašė:

Kokia pagalba gali briuselis siusti, jei eurosojuze niekas nebegaminama!!! Visos medicinines priemones ir vaistai gaminami pagrindinai Kinijoje. Tai galima matyti is priemoniu, kokiu emesi merkel: 1. sedeti namuose; 2. jokiu socialiniu kontaktu; 3. plauti rankas!!! --- Tai ir viskas??? Tai pigiausias variantas! JOKIU APSAUGOS priemoniu nera! Ju nera net pirkti, ju truksta ligoninese, net is ligoniniu vagiamos paskutines dezinfekcijos priemones!!! --- Ka tai reiskia? Tai nusikaltimas pries konstitucija - zmogaus teisiu suvarzymas, kai jam neleidziama judeti! Tai namu arestas be jokio pagrindo! O jei pagrindas yra - duokit man apsaugos priemones ir aprupinkit maistu!!! --- Merkel pasake, kad karantino priemones bus dar sugrieztintos, nes matosi zmoniu parkuose ir mieste - bus ivestos isejimo zonos kontroles punktai. Viskas bus daroma jega!!! bent kol kas si akcija suplanuota iki balandzio vidurio. Kai kuriose vietose jau pabandyta ivesti tokias zonas ir zmones pastebejo dronus, kurie siuncia zmoniu lokalizacijos vieta i policija. Kas toliau??? Globaline diktatura!20. Coronos virusas - tai globalistu krize ir paskutines konvulsijos!
(2020-03-20 12:10:47)
(31.17.252.93) Parašė:

Jokia reanimacija jau nebeisgelbes! Eurosojuzas - dvesiantis monstras, kuri pribaigs musulmoniski virusai...19. Kiek man zinoma
(2020-03-20 12:03:22)
(78.56.75.110) Parašė:

Italijai paprasius Briuselyje nepadejo niekas .. o Kinai atsiunte pagalba.18. muhahha
(2020-03-20 10:47:31)
(46.165.245.154) Parašė:

Manęs visiškai nestebina tai, kad Europos Parlamentas taip primena TSRS Aukščiausiąją Tarybą. Taip yra todėl, kad jis sumodeliuotas Aukščiausiosios Tarybos pavyzdžiu. Atidžiau pažvelgę pamatysime, jog Europos Komisija kažkodėl tokia panaši į politbiurą. Nekalbu apie nereikšmingus skirtumus, pavyzdžiui, tokius, kad Komisijoje šiandien yra 25 nariai, o politbiure dažniausiai būdavo 13 arba 15 narių. Atsiriboję nuo mažareikšmių skirtumų, pamatysime, jog šios dvi institucijos tapačios: niekam neatskaitingos, tiesiogiai nerenkamos. Kai žiūri į visą Europos Sąjungos veiklą, apvainikuotą 80.000 puslapių reglamentų teksto, ji primena „Gosplaną“. Pas mus buvo tokia organizacija, kuri planavo visą ekonomiką iki paskutinio šapelio penkeriems metams į priekį. Lygiai tas pat vyksta ES. Netgi ES korupcijos modelis analogiškas tarybiniam, jis driekiasi ne nuo apačios į viršų, bet nuo viršaus į apačią. Tik biurokratijos čia šimtą kartų daugiau, negu TSRS laikais. O atlyginimų net lyginti negalima: jeigu ES biurokratai vartosi milijonuose, tai TSRS laikais gaudavo mažiau už rimtesnės gamyklos direktorių. Jeigu paanalizuosite visas šio kylančio „Europos monstro“ struktūras ir bruožus, įsitikinsite, kad jis darosi vis panašesnis į TSRS. Be abejo, tai švelnesnė šio darinio versija. Prašau, nesupraskite manęs klaidingai. Aš nesakau, kad ES turi gulagus. Kol kas neturi ir KGB, nors aš labai įtariai stebiu tokias struktūras kaip kad, pavyzdžiui, Europolą. Jis man itin kelia nerimą, nes, mano nuomone, ši organizacija turi didesnes galias nei KGB. Jie gali naudotis diplomatiniu imunitetu. Ar galite įsivaizduoti KGB su diplomatiniu imunitetu? Jie turi apsaugoti mus nuo 32 rūšių nusikaltimų, iš kurių pora, keliantys itin didelį susirūpinimą, – tai rasizmas ir ksenofobija. Nė vienas baudžiamasis teismas neapibrėžia to kaip nusikaltimų (nors tai nėra visiškai kategoriška tiesa – Belgija jau laiko minėtas veikas nusikaltimais). Tai nauji nusikaltimai, ir mes turime būti budrūs. Valdžios šaltiniai mus įspėjo, jog tie, kurie prieštaraus neribotai imigracijai iš Trečiojo pasaulio šalių, bus apkaltinti rasizmu, o tie, kurie neigiamai žvelgs į tolesnę Europos integraciją, bus laikomi ksenofobais… Lietuvoje priimtas BK straipsnis apie bausmes iki 2 m. kalėjimo "už sovietinės okupacijos neigimą", partizanų "šmeižimą" ir t. t. Pagal jį bet ką, bandantį pasakyti TIESĄ apie pokarį arba gyvenimą TSRS laikais, galima įkišti į cypę.17. Romas
(2020-03-20 10:24:25)
(77.111.245.94) Parašė:

Europa parode tokia "vienybes galia", kuri iskart "plyso" per visus galus ir nieks tos vienybes nepastebejo. :))) Savaime aisku, EP pirmininkas privalo "paprekiauti snukiu" ir "nusibezdeti" siuo klausimu - Laikykites ten...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras