2019 m. rugpjūčio 22 d.

 

EP patvirtino svarbius susitarimus su viena stipriausių Azijos ekonomikų Singapūru

Paskelbta: 2019-02-13 17:18 Autorius: ekspertai.eu
Singapūras dėl itin stiprios ekonomikos vadinamas vienu iš keturių Azijos tigrų.
Singapūras dėl itin stiprios ekonomikos vadinamas vienu iš keturių Azijos tigrų.

Europos Parlamentas (EP) trečiadienį patvirtino ES ir Singapūro laisvosios prekybos bei investicijų apsaugos susitarimus. Tikimasi, kad tai paspartins bendradarbiavimą ir su kitomis Pietryčių Azijos valstybėmis.

Laisvosios prekybos susitarimas leis vėliausiai per penkerius metus panaikinti beveik visus muitus abiejų šalių prekėms. Juo taip pat liberalizuojama tarpusavio paslaugų rinka (pavyzdžiui, mažmeninė bankininkystė), o ES įmonėms, dirbančioms geležinkelio, pašto ir kituose sektoriuose, atsivers Singapūro viešieji pirkimai. Kartu bus apsaugoti unikalūs europietiški produktai su geografinėmis nuorodomis. Susitarimas taip pat užtikrins darbuotojų teises bei aplinkosaugą.

Susitarimas panaikina ir daugelį netarifinių prekybos kliūčių. Pavyzdžiui, Singapūras pripažins ES saugumo sertifikatus automobiliams ir kai kurioms elektronikos prekėms, drabužių ir tekstilės ženklinimą. Abi pusės pripažins architektų, inžinierių ir teisininkų kvalifikaciją.

Tai pirmasis dvišalis laisvosios prekybos susitarimas tarp ES ir Pietryčių Azijos valstybių asociacijos (ASEAN) narės. Tikimasi, kad jis taps kertiniu akmeniu plėtojant prekybinius santykius su kitomis šio regiono šalimis. Kartu priimtoje rezoliucijoje europarlamentarai pažymi, kad tai ypač svarbu dabar, kai ES nebegali pasikliauti JAV kaip patikima prekybos partnere.

EP trečiadienį patvirtino ir susitarimą su Singapūru dėl investicijų apsaugos, pagal kurį valstybių ir investuotojų ginčams nagrinėti bus sukurta teismų sistema su nepriklausomais teisėjais, taip pat partnerystės susitarimą dėl bendradarbiavimo su Singapūru kitose srityse.

Singapūras yra didžiausias ES prekybos partneris Pietryčių Azijos regione: prekyba su šia šalimi sudaro trečdalį visos ES prekybos su ASEAN valstybėmis, o abipusės investicijos – du trečdalius visų ES ir ASEAN šalių tarpusavio investicijų. Daugiau nei 10 tūkst. Europos įmonių turi regioninius biurus Singapūre.

Laisvosios prekybos susitarimas įsigalios jį formaliai patvirtinus ES Tarybai, o investicijų apsaugos bei partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimus dar turės ratifikuoti visos ES valstybės.

EP patvirtino laisvosios prekybos susitarimą 425 nariams balsavus už, 186 prieš, 41 susilaikius. Už investicijų apsaugos susitarimą balsavo 436 EP nariai, prieš buvo 203, o susilaikė 30.

Šaltinis: EP biuras Lietuvoje

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras