2020 m. sausio 19 d.

 

EP balsavo už triskart gausesnį „Erasmus+“ finansavimą

1
Paskelbta: 2019-03-28 13:41 Autorius: ekspertai.eu

Ketvirtadienį Europos Parlamentas (EP) balsavo už triskart didesnį „Erasmus+“ programos finansavimą 2021–2027 m. laikotarpiu. Europarlamentarai siekia, kad joje dalyvautų daugiau žmonių, o stipendijos labiau atitiktų jų poreikius.

EP taip pat pasiūlė išsamų priemonių rinkinį, skirtą panaikinti ekonominėms, socialinėms ir kultūrinėms kliūtims, kurios trukdo jaunimui įsitraukti į mainų programas. Europarlamentarai siūlo ES ir valstybių mastu parengti socialiai remtinų ir pažeidžiamų žmonių įtraukties planus, taip pat pakoreguoti stipendijas atsižvelgiant į pragyvenimo išlaidas. Programų dalyviams turėtų būti siūlomi kalbos kursai, administracinė pagalba ir galimybė mokytis internetu, įsitikinę EP nariai.

Padaliję biudžetą skirtingoms programoms, europarlamentarai siekia suteikti galimybę „Erasmus+“ programoje dalyvauti ikimokyklinio ir ankstyvojo ugdymo darbuotojams, taip pat jauniems sportininkams ir treneriams. Profesinio švietimo mainai, ypač pasienio regionuose, taip pat turėtų būti atnaujintos programos prioritetas ir sulaukti daugiau lėšų, mano EP nariai.

Jei pritrūktų „Erasmus+“ lėšų, dalį išlaidų galima būtų padengti iš kitų ES fondų, priduria europarlamentarai.

„Siekiame, kad atnaujinta „Erasmus+“ programa būtų draugiškesnė, prieinamesnė ir teisingesnė visiems, nepriklausomai nuo jų ekonominės padėties ir kitų aplinkybių. Tikiu, kad investicijos į „Erasmus+“ yra investicijos į Europos ateitį“, – pažymėjo EP pranešėjas Milan Zver (Europos liaudies partija, Slovėnija).

Siūlymui pritarė 527 EP nariai, nepritarė 30, o susilaikė 48. Dėl galutinio programos biudžeto su ES Taryba derėsis gegužę išrinktas kitos kadencijos Europos Parlamentas.

Šaltinis: EP biuras Lietuvoje

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
1. diedas
(2019-03-28 21:47:29)
(78.58.19.26) Parašė:

EP taip pat pasiūlė išsamų priemonių rinkinį, skirtą panaikinti ekonominėms, socialinėms ir kultūrinėms kliūtims, kurios trukdo jaunimui įsitraukti į mainų programas.- tautu maisimo programa iviniota i saldainiu popereliParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras