2020 m. liepos 9 d.

 

E. Masiulis apie paramą D. Grybauskaitei artėjančiuose prezidento rinkimuose: liberalai niekada nesižvalgė į praeitį

75
Paskelbta: 2014-01-21 03:57 Autorius: ekspertai.eu
Seimo narys Eligijus Masiulis. Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.
Seimo narys Eligijus Masiulis. Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

Liberalų sąjūdis paskelbė, kad artėjančiuose prezidento rinkimuose palaikys dabartinę šalies vadovę Dalią Grybauskaitę. Pasak partijos lyderio Eligijaus Masiulio, priežasčių tam yra daugybė, o nemažai klaustukų kelianti valstybės galvos praeitis jam nelabai rūpi. Kokios tos prezidentės palaikymo priežastys, kodėl liberalai nesižvalgo į praeitį, ar nekils partijoje suirutė dėl tokio pasirinkimo ir kokie galimai didžiausi D. Grybauskaitės konkurentai, jei ji sutiktų dalyvauti rinkimuose? Atsakymai į šiuos ir kitus klausimus – pokalbyje su E. Masiuliu.  

– Liberalų sąjūdis paskelbė, kad prezidento rinkimuose palaikys dabartinę prezidentę Dalią Grybauskaitę. Kodėl toks pasirinkimas?

– Dėl daugelio priežasčių. Pirmiausia mes kviečiame prezidentę greičiau apsispręsti dėl dalyvavimo ir, aišku, palaikysime tuo atveju, jeigu bus teigiamas sprendimas. O priežastys yra tokios: pirmiausia mes matome šiandieną, kad formuojasi labai didelis populistinis antiprezidentinis blokas, kuris bet kokia kaina siekia išstumti D. Grybauskaitę iš Lietuvos politikos ir bando visaip grasinti valstybės stabilumui, pirmiausia finansiniam.

Mes 2009 metais taip pat rėmėme D. Grybauskaitę, ir vertinant ligšiolinę jos veiklą galima būtų pasakyti, kad prezidentės aktyvus dalyvavimas Lietuvos vidaus politikoje, vyriausybės veiklos priežiūra, pastangos sumažinti korupcijos mastus valstybėje, neabejotinas jos, kaip vadovės, tarptautinis pripažinimas yra tie motyvai, kurie leidžia ją palaikyti. Aišku, mes tikimės, kad ateityje, jeigu D. Grybauskaitė dar kartą taptų prezidente, būtų daugiau iniciatyvų ir palaikymo, kalbant apie žmogaus teises ir didesnes žmonių galimybes pasireikšti bei mažesnį valdžios kišimąsi į žmonių tarpusavio santykius. Ir, žinoma, pastangos gerinti Lietuvos žmonių ekonominę gerovę – tai yra mūsų prioritetai, kuriuos mes matome. Internetinis balsavimas, labiau demokratizuojantis visą politinį procesą, irgi būtų vienas iš mūsų siūlymų. Manome, kad prezidentė yra vienintelė atsvara tam susiformavusiam populistiniam flangui, turinti realias galimybes laimėti dar vieną kartą rinkimus.       

– Ar neturite savo kandidato iš partijos? Pavyzdžiui, Petras Auštrevičius pasipiktino, kai buvo paskelbta, kad Liberalų sąjūdis palaikys D. Grybauskaitę.

– P. Auštrevičius kandidatuoja į Europos Parlamentą. Mes manome, kad nesąžininga prieš rinkėjus žaisti taip, kaip žaidžia socialdemokratai arba Lenkų rinkimų akcija: kandidatai į Europos Parlamentą eina į prezidento rinkimus, siekdami apgauti rinkėjus, norėdami pritraukti daugiau balsų už Europos Parlamento rinkimų sąrašą, sakydami, kad jie dalyvauja prezidento rinkimuose ir nori jais tapti. Man atrodo, kad šį kartą mes nesielgėme egoistiškai, negalvojome apie partinius interesus, o apie tai, kas šiandien yra svarbu valstybei ir kas turėtų dar 5 metus vesti šalį.

O D. Grybauskaitė... na, aišku, galima surasti visokių trūkumų, bet, mūsų akimis žiūrint, tai yra kandidatė, kuri pasisako už modernumą valstybėje, už vakarietiškas vertybes, už valstybės pažangą, – tai ir yra leitmotyvas, kodėl mes apsisprendėme ją remti.

Mes, aišku, turėjome ir savo kandidatų, bet reikia realiai vertinti jų galimybes patekti į antrąjį rinkimų turą.  

– Ar nekils partijoje suirutė?

– Ne, aš nemanau. Esame tikrai brandi partija, ir kad dėl tokio sprendimo atsirastų suirutė, taip nebus. Ruošiamės rimtai Europos Parlamento rinkimams, nemaža dalis partijos lyderių ten dalyvaus, kiti ruošiasi savivaldos rinkimams. Čia yra tik vienas iš sprendimų, kurių partija ateityje turės dar daug priimti. Kad yra skirtingų nuomonių, tai taip, pripažįstu, balsavimas nebuvo vienbalsis, bet nemanau, kad dėl to atsiras suirutė. 

Kaip vertinate tai, kad D. Grybauskaitė atgavus Nepriklausomybę dirbo Vilniaus aukštojoje partinėje mokykloje?

– Liberalai niekada nesižvalgė į praeitį. Iš tikrųjų mūsų partija yra naujos kartos: mums kur kas svarbiau, kaip dabar žmonės elgiasi politikoje, ką jie siūlo žiūrėdami į ateitį ir kokius konkrečius darbus ir veiksmus daro. O jeigu kapstytumės praeityje, tai tas kelias niekur toli neveda. Šiuo atveju informacija yra žinoma ir rinkėjai tegul vertina balsuodami per rinkimus.

– Teigiama, kad prezidentė slepia kai kuriuos savo gyvenimo faktus. Ar galimas neskaidrumas neatbaido Jūsų nuo savo pasirinkimo?

Slepia ar neslepia, dabar tikrai negaliu pasakyti, bet ne tais kriterijais remdamiesi mes priėmėme sprendimą dėl D. Grybauskaitės parėmimo, o tai, kad mes tokį sprendimą priėmėme, reiškia, jog mūsų neatbaido.

– Kas, Jūsų manymu, realiausias kandidatas mesti pirštinę D. Grybauskaitei, jei ji kandidatuos į prezidento postą?

– Aš manau, kad iš tų, kas yra šiandien įvardyti, akivaizdu, jog daugiausia galimybių patekti į antrąjį rinkimų turą turi Zigmantas Balčytis, kurio partijos reitingai yra tikrai aukšti, ne jo paties, bet partijos. Nemaža dalis rinkėjų balsuodami remiasi ir partiškumo principu.

Šią savaitę galbūt paaiškės dėl Rolando Pakso kandidatavimo galimybių. Jeigu jis gautų 94 balsus, reikalingus Konstitucijai pakeisti, ir jeigu tas sprendimas būtų priimtas, R. Paksas dalyvautų prezidento rinkimuose, aš manau, tie du kandidatai turi realias galimybes patekti į antrąjį rinkimų turą.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
75. kodėl
(2014-01-23 11:58:47)
(88.119.186.177) Parašė:

liberalai nekelia E.Masiulio kandidatūros? Nekelia, nes E.Masiulis bijosi, kad paaiškės viešumon jo artimi ryšiai su jo paterėja seime Vaiva? Ar dėl to, kad liberalai pasidarė konservatorių klapčiukas? Kodėl?74. o
(2014-01-23 10:09:59)
(78.58.24.118) Parašė:

kam ta praeitis, jei milijonai byra dabar, ar ne, pone Masiuli?73. TEISYNGAI
(2014-01-23 06:18:58)
(78.60.92.51) Parašė:

TEGU EINA SIS ANZMOGIS GRIOVIU KAST72. NELIKS
(2014-01-22 17:06:25)
(88.216.53.133) Parašė:

Nei grybų, nei libų.....71. o giedame:
(2014-01-22 15:14:06)
(185.26.182.37) Parašė:

"iš PRAEITIES tavo sūnūs te STIPRYBĘ semia". Praeitis - ateities pamatas.70. Marija
(2014-01-22 14:12:42)
(78.60.124.29) Parašė:

Todel liberalai ir netures ateities.69. io
(2014-01-22 13:12:01)
(88.222.128.62) Parašė:

senai turejo but nusluoti nuo valdzios liberalai senai turi but uztrenktos duris i seima masiulis tegul eina grioviu kasti68. idomu
(2014-01-22 12:19:58)
(94.244.70.109) Parašė:

kas gali dar balsuoti uz ,tokius liberalus,kurie nemato savo tautos,o remia 5proc milijonieriu???Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras