2020 m. vasario 25 d.

 

Elektroninio bilieto "stuburas" net nebuvo pradėtas kurti

Paskelbta: 2010-12-15 18:33 Autorius: ekspertai.eu
Troleibusas2008 m. turėjo pradėti veikti elektroninio bilieto sistema trijuose didžiausiuose Lietuvos miestuose. Kaunas jau gali pasidžiaugti šia patogia sistema, tačiau vilniečiams tai atrodo amžiaus projektas. Galbūt panašus į miesto stadioną...Troleibusuose ir autobusuose jau seniai įmontuoti elektroniniai komposteriai, tačiau jie rodo tik stotelių pavadinimus. Švieslentės su informacija, kada atvyks viešojo transporto priemonė į stotelę nukabinta. Dėl atšiaurių Lietuvos orų jie buvo išmontuoti prieš metus.Dabar gelbėti projektą buvo patikėta Kauno bendrovei „Empirija“, kuri el. bilieto sistemą jau įdiegė Kaune. Tam skirta papildomi beveik pusę mln. litų. Anksčiau šį daugiau nei 20 mln. litų kainavusį projektą vykdė Vilniaus miesto savivaldybė. Tačiau nuo š.m. spalio jį patikėjo savivaldybės įmonei „Susisiekimo Paslaugos“. Įmonės projektų vadovas Mindaugas Žironas tikino, kad el. bilieto paslaugos „stuburo“ Vilniaus miesto savivaldybė net nebuvo pradėjusi kurti! T.y., komposteriai, švieslentės, serveriai ir kita techninė įranga buvo nupirkta, tačiau, kad ji veiktų nebuvo padaryta beveik nieko. M. Žironas sakė: „Nebuvo kuriama tą įrangą valdanti el. bilieto informacinė sistema. Tai tarsi orkestras be dirigento. Programinė įranga yra visos el. bilieto paslaugos stuburas. Visos šios kalbos, kad niekas nejuda, nes ir negalėjo judėti, kadangi nebuvo kurta el. bilieto sistema – svarbiausia el. bilieto paslaugos dalis“. Miesto mero pavaduotojas Romas Adomavičius entuziazmu netryško prieš maždaug pusmetį: „Baigtas diegimas troleibusų parke, dar diegiama autobusų parke. Vėliau savo darbus turės pradėti ‚Susisiekimo Paslaugos‘. Jei 2010 m. gale viskas pradės veikti, tada bus labai gerai“. Vilniaus miesto savivaldybė davė sunkią užduotį „Susisiekimo Paslaugos“ darbuotojams – „išgelbėti“ sistemą kuo greičiau. Dabar “Susisiekimo Paslaugus” bando iki Naujųjų metų suspėti paleisti el. bilieto veikimą, kad juo būtų galima atsiskaityti už kelionę viešuoju transportu. O kiti darbai bus daromi toliau – iki pavasario. Centrinės projektų valdymo agentūros direktorius Viktoras Sirvydis sakė, kad „Susisiekimo Paslaugoms“ davė terminą projektą paleisti iki metų pabaigos. „Jei iki Naujųjų el. bilietas neveiks, pradėsime Europos Sąjungos lėšų susigrąžinimą“, - tikino V. Sirvydis. Tai reiškia, kad vilniečių pinigais bus mokoma už savivaldybės klaidas. Tačiau V. Sirvydis pabrėžė, jog projektas pradėjo judėti ir gali būti, kad bus spėta paleisti el. bilietą. Iš viso projektas kainavo apie 20 mln. litų. 70% sumos finansavo Europos Sąjungos struktūrinis fondas. Tačiau šios sumos nepakako. Elektroninio bilieto projektui įgyvendinti Vilniaus savivaldybė skyrė dar 1 mln. litų, už kuriuos įdiegtas papildomas trūkstamas įrangos kiekis.
 
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras