2020 m. birželio 1 d.

 

Ekspertai: dėl klimato pokyčių Žemė šiuo metu yra labiausiai įkaitusi per pastaruosius 115 tūkst. metų

3
Paskelbta: 2016-10-04 09:43 Autorius: ekspertai.eu

Tarpledynmečio (ilgo šiltesnio laikotarpio po ledynmečio; paskutinis tarpledynmetis prasidėjo prieš 11,4 tūkst. metų) jūros lygis Žemėje pakildavo 6–9 m aukščiau nei yra dabar.

Naujas 11 ekspertų tyrimas (visus 40 jo puslapių galite rasti ir atsisiųsti čia) parodė, kad Žemėje temperatūra yra karščiausiai per pastaruosius 115 tūkst., ir tai ateinančioms kartoms kainuos jei ne gyvybę, tai šimtus trilijonų dolerių, kad klimato pokyčiai vėl būtų sureguliuoti.

Ekspertams, padariusiems šią išvadą, vadovavo Džeimsas Hansenas (James Hansen), buvęs vyriausiasis NASA klimatologas. Pasak tyrėjų, 2016 m. bendra temperatūra planetoje yra 1,25 laipsnio pagal Celsijų aukštesnė nei ikiindustriniais laikais. Ypač pasaulis įkaito per pastaruosius 45 metus.

Ekspertų išvada kategoriška: Žemėje gyvybę išgelbėti galima tik daugiau nebeužsiimant jokiomis intervencijomis: skalūnų dujų išgavimu, gręžimu, kasimu. Antraip milžiniškas anglies dvideginio kiekis gali mūsų civilizaciją pražudyti.

Pasak Dž. Hanseno, į klimato pokyčius žiūrima pernelyg optimistiškai.

2015 m. 21 JAV pilietis padavė į Konstitucinį teismą Barako Obamos (Barack Obama) administraciją dėl nesugebėjimo sulėtinti klimato pokyčių. Pasak ieškovųų, jei per pastaruosius du dešimtmečius niekas nepasikeis, Žemėje temperatūros pasikeitimas pasieks 2 laipsnių pagal Celsijų ribą, o tai gresia žmonijos išnykimu: jau dabar anglies dvideginio koncentracija yra 400 ppm. Tai didžiausias rodiklis per pastaruosius 3 mln. metų.

2016 m. rugsėjo 30 d. Europos Sąjungos Taryba pritarė 2015 m. Paryžiuje pasiektam naujajam kovos su klimato kaita susitarimui ir nusprendė jį perduoti patvirtinti Europos Parlamentui. Tokiu būdu atsisakyta taikyti įprastinę sutarčių ratifikavimo procedūrą, kuomet jas tvirtindavo tik šalių narių atsakingos institucijos. Kadangi sutartis apima tiek ES, tiek šalių narių įsipareigojimus - sekantis žingsnis bus sutarties ratifikavimas kiekvienoje šalyje narėje. Prancūzija, Vengrija, Austrija ir Slovakija jau yra užbaigusi ratifikavimą. Spalio 4 d. gali tapti istorine diena, jei ES politikai parodys, jog gali susitelkti esant kritinei situacijai, ypač turint galvoje tai, kad jau 16 mėnesių iš eilės vidutinė pasaulio temperatūra muša rekordus.

ES ratifikavus Paryžiaus klimato kaitos susitarimą jis įsigaliotų lapkritį. Šiuo metu sutartį yra ratifikavusi 61 valstybė, o jų bendras emisijų lygis siekia 47,79 proc. ES yra atsakinga už 12 proc. šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą pasaulyje. Europos Sąjungai prisijungus prie šio šalių būrio  būtų išpildyta būtinoji susitarimo sąlyga - jog sutartį turi ratifikuoti ne mažiau nei 55 šalys, atsakingos už ne mažiau kaip 55 proc. šiltnamio efektą sukeliančių dujų pasaulyje.

Šaltinis: theguardian.com

 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
3. blyn
(2016-10-04 21:32:22)
(77.90.124.209) Parašė:

is kur tie pedikai zino kokia temperatura buvo pries milijona metu.beje tiems burejams is kavos tirsciu dar kazkas ir alga moka.noriu burtininko darbo,nes jie zino ir po tukstancio metu busima temperatura kai musu n.SHULIJA net kitos dienos oru prognozes neatspeja.svarbiausia nieks negales patikrint po 1000 metu ir premijos nenuims...cha2. n
(2016-10-04 16:14:54)
(86.100.245.250) Parašė:

zmones egoistai, mano kad niekada nemirs kad jie vieninteliai zemeje ir pan ir pan. mastysena buka ir primityvi, negalvoja kas nutiks poto1. Nu jo...
(2016-10-04 10:17:28)
(188.69.212.244) Parašė:

Greitas pelnas ir vartojimas irgi pakilęs į neregėtas aukštumas... Manyčiau tai labai korialiuojantys dalykai...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras