2020 m. gegužės 28 d.

 

E. Kerza NATO kibernetinio saugumo konferencijoje pristatė Lietuvos patirtį saugumo investicijų srityje

2
Paskelbta: 2019-10-16 11:07 Autorius: ekspertai.eu
KAM nuotr.
KAM nuotr.

Spalio 15 d. krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza dalyvavo NATO kibernetinio saugumo konferencijoje NIAS (NATO Information Assurance Symposium), pristatė Lietuvos patirtį kibernetinio saugumo investicijų srityje.

„Tarptautinės grėsmės, ypatingai kibernetinio saugumo srityje, tampa vis sudėtingesnės. Kiekviena šalis ieško savo būdų, kaip su jomis kovoti, o pirmiausia, kaip didinti atsparumą joms. Atsižvelgiant į atakų mastą ir sudėtingumą, galima sakyti, kad Lietuva yra viena iš daugiausiai dėmesio kovai su jomis skiriančių šalių“, – sakė viceministras E. Kerza tarptautinės konferencijos diskusijoje „Kaip šalys prioretizuoja investicijas kibernetinio saugumo srityje“.

Pasak krašto apsaugos viceministro, Lietuva investavo į strateginius sprendimus, personalą ir procedūras, o pagal pasiektus rezultatus gali būti pavyzdžiu kitoms šalims.

„Subūrėme kompetentingų specialistų ratą, sukūrėme veikimo modelius, konsolidavome nacionalinius pajėgumus ir tuo pačiu imamės lyderystės tarptautiniu lygmeniu – vadovaujame ES Kibernetinių greitojo reagavimo pajėgų ir tarpusavio pagalbos kibernetinio saugumo srityje projekto kūrimui. Visa tai leido Lietuvai pakilti iš 57-os į 4-ą vietą pasauliniame kibernetinio saugumo indekse“, – pažymėjo E. Kerza.

Pristatydamas Lietuvos patirtį, viceministras diskusijos metu kėlė klausimus, ar iš tiesų kibernetinis saugumas yra ta sritis, kuri kainuoja daugiau, negu kuri nors kita sritis, pavyzdžiui, sveikatos, socialinės apsaugos ar švietimo, ir ar tikrai kibernetinė erdvė reikalauja papildomų investicijų.

Vizito Belgijoje spalio 15-16 d. metu viceministras E. Kerza taip pat planuoja susitikti su NATO, Europos Komisijos ir Europos Išorės veiksmų tarnybos pareigūnais.

NATO kibernetinio saugumo konferencija NIAS organizuoja NATO komunikacijos ir informacijos agentūra (NATO Communication Information Agency, NCIA). Šių metų pagrindinė NIAS 2019 konferencijos tema yra „Skaitmeninė transformacija: išmanios mašinos išmanesniems sprendimams“.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. Nu jo...
(2019-10-16 19:36:21)
(188.69.192.234) Parašė:

Tai kada Kerza pradės numušinėti TV palydovus? Nes blokavus "... internetą į Rusijos pusę...", tai bus vienintelė užtikrinta priemonė mirtinai blokuoti rusų informacinius kanalus... :D:D:D1. trumpai
(2019-10-16 11:45:46)
(78.57.130.78) Parašė:

Na kiek valstybei tas tariamas saugumas duoda realios naudos,nemanau kad blokavymas filmu,atskiru puslapiu susėje su saugumu.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras