2020 m. gegužės 27 d.

 

Egipto teismas nuteisė buvusį prezidentą H. Mubaraką

Paskelbta: 2014-05-21 12:24 Autorius: ELTA, ekspertai.eu

Egipto teismas buvusį prezidentą Hosnį Mubaraką nuteisė trejiems metams nelaisvės dėl valstybinių lėšų grobstymo, skelbia BBC.

Teismo nuosprendį nuverstas prezidentas išklausė sėdėdamas geležiniame narve kartu su dviem savo sūnumis, kurie už tuos pačius nusikaltimus gavo po ketverius metus nelaisvės. Prokurorai tikino, jog ilgametis Egipto vadovas pasisavino 17,6 mln. dolerių, kurie turėjo būti skirti prezidento rūmų renovacijai.

86-erių metų H. Mubarakas dar bus teisiamas už piktnaudžiavimą jam suteikta valdžia ir protestuotojų mirčių 2011 metais, kuomet šalyje prasidėjus „Arabų pavasario“ protestams prezidentas buvo priverstas palikti savo postą. Dėl žiauraus sukilimo malšinimo Egipto vadovas 2012 metais buvo nuteistas myriop, tačiau Kasaciniam teismui panaikinus tokį sprendimą, bylą teko pradėti iš naujo. Dėl prastos sveikatos būklės pernai metų rugpjūtį H. Mubarakas buvo perkeltas į Kairo karo ligoninę, kur iki šiol buvo laikomas namų arešto sąlygomis.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras