2020 m. birželio 4 d.

 

Egipto teismas nurodė H. Mubaraką paleisti į laisvę

Paskelbta: 2013-08-22 06:43 Autorius: ELTA
H. Mubarakas
H. Mubarakas

Egipto teismas nurodė paleisti į laisvę buvusį lyderį Hosnį Mubaraką korupcijos byloje, kuri buvo paskutinis teisinis pagrindas laikyti jį nelaisvėje, skelbia „Reuters“.

Išvykdamas iš Kairo kalėjimo, kur vyko teismo posėdis, H. Mubarako advokatas Faridas el Dibas teigė: „Teismas nusprendė jį paleisti. Galbūt rytoj.“

85-erių H. Mubarako vis dar laukia pakartotinis bylos nagrinėjimas dėl protestuotojų žudymo per sukilimą 2011 metais. Tačiau jis jau išnaudojo maksimalų ikiteisminio sulaikymo terminą, nustatytą šioje byloje.

H. Mubarakas praėjusiais metais buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos už pagalbą žudant protestuotojus. Tačiau teismas šių metų pradžioje priėmė jo skundą ir nurodė pakartotinį bylos nagrinėjimą.

Buvusiam Egipto prezidentui Hosniui Mubarakui, kai jis išeis iš kalėjimo, bus skirtas namų areštas. Atitinkamą sprendimą priėmė šalies vadovybė, pranešė valstybinė televizija. Vyriausybė tai grindžia šiuo metu galiojančia nepaprastąja padėtimi.

Kairo teismas trečiadienį nurodė paleisti į laisvę 2011 metais nuverstą tuometinį prezidentą. Spėjama, kad jam kalėjimo vartais atsivers jau ketvirtadienį. Stebėtojų vertinimu, dėl H. Mubarako paleidimo Kaire gali kilti nauji protestai.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras