2019 m. spalio 18 d.

 

Dž. Asanžui suteiktas Australijos aborigeno pasas

2
Paskelbta: 2019-06-20 17:23 Autorius: ekspertai.eu

Mažai žinoma, kad dar 2012 m. WIKILEAKS įkūrėjui Džulianui Asanžui (Julian Assange) buvo suteiktas Australijos aborigeno pasas. Tai padaryta, kai jam grėsė ekstradicija į Švediją, o jis pats ieškojo politinio prieglobsčio Ekvadoro ambasadoje Londone.

Šiuo metu labiausiai Dž. Asanžo ekstradicijos nori JAV, kur jam pateikta 18 kaltinimų.

Australijos senųjų gyventojų išreikštą palaikymą - pasą - visuomenei parodė jo tėvas Džonas Šiptonas (John Shipton).

Ant paso parašyta, jog Australija "visada buvo, visada bus aborigenų žemė".

Pasak Dž. Šiptono, jo sūnus visada pasisakė už senųjų Australijos gyventojų nepriklausomybę.

Australijos jidindžių tautos atstovas, buvęs NITV NEWS korespondentas, dabar Jidindžių tautos vyriausybės užsienio reikalų ir prekybos ministras Murrumu Walubara Yidindji, prieš penkerius metus atsisakęs Australijos pilietybės, buvo nuvykęs į Londoną, kur susitiko su Dž. Asanžu, kai jis dar viešėjo Ekvadoro ambasadoje.

Šaltinis: sbs.com.au

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
2. V. Ladas
(2019-06-20 19:56:04)
(188.69.213.101) Parašė:

Tuo pasu Asanžas absoliučiai niekaip negali pasinaudoti, nes popierius, iš kurio jis pagamintas, nepakankamai minkštas...1. Oksana
(2019-06-20 18:46:17)
(90.131.47.254) Parašė:

Kas iš to? Australija jo išsižadėjo :(Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras